The Rolling Stones World Tour 2005/2006 Belgrade Hippodrome

Статус
Затворена за нови мислења.

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Значи наредното лето можно е Стоунси да свират во Белград. На официјалниот сајт стои RUMOURED, меѓутоа сите градови во Европа се под истиот статус, што значи можеби ќе се случи и е планирано но не договорено.

 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Gi gledav u DC pred nedela i neshto. ZAKON. Ne samo shto ne se fosili, ne samo shto ne ziveat na stara slava, nego napravija zurka na samo nivno nivo, ko sto praele pred 20 godini. I ova mislenje go podelija site koi bea na koncertot i site kriticari posle koncertot. Mick ne zastana 2 saati, neznam od kaj mu e dusata na 62 godini, jas precvikav on ne. Uzasno dobar izbor na pesni (ma koja i da ja izberat nema nikogas da zgresat), nenormalen performans, totalno ne samo na, tuku iznad nivo.
Nema pari koi covek treba da gi socuva za niv, sve bi prezalila, sekoj dolar do cent...i rado bi go dala 5 veceri po red i nema da mi bide dosta. Ima pricina zoshto se najdobriot bend na site vreminja...
I da ne im ja sakash muzikata cinam, vredi da im se vidi show-tu, onaa nevidena luda energija koja izleguva od site niv koga ke se spojat so muzikata.
Taka da, ako idat nadolu na sekoj eden mu preporacuvam da odi. Oni se za nezaborav, ako mislite deka Prodigy u Skopje ne se zaborava, togash Stonsi i na selo so sebe se nosat u grob.

Daj boze da dojdat.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
A kako toa on denes izgleda -- slika od MCI Washington, DC October 3, 2005.

 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Синиша је велики стонесофил. А у Београд долазе, потврђено.

ОБДН - завидим ти. Једва чекам лето.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
OBDN прашај ко Џегер колку исшмркал претходно :icon_lol:
Инаку секоја чест за Ролинг Стоунс :music3:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
StenmarC nikoj ne go negira toa, megjutoa site smrkaci zaedno so seto ismrkano voda mu nosat na dedoto, ali toa cudo treba da se vidi :)

Sinisa, idat u Beograd, kolku mozam i jas da vidam i cujam. A vo Belgrad kako i sekogash imalo zakon koncerti, i ovoj sigurno nema da bide nishto pomalku.
Ajde pa da kazuvash impresii na leto.
:)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе, што им е на старциве???
Уште ли ке се влечкаат по концерти....
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Царој. Ги гледав во Загреб, пред седум-осум години. Мислев дека навистина последен пат ќе свират и го измалтретирав и рожбичето да дојде со мене. Тогаш јас го носев на раменици, сеа во Белград - ќе има прилика да ми врати. Еве, ветувам дека ќе заслабнам дотогаш.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom