The Ranch

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253


Модерно било да се става (Netflix) во наслови па ај и јас.

Ќе бидам краток.

Ранч е драма/ситком во продукција на Нетфликс. Главен лик е Ештон Качер кој што после неуспешната кариера како квотербек се враќа во ранчот на татко му. Татко му и мајка му се во фаза на развод и освен Ештон Качер го имаат и Дени Мастерсон како син. Динамиката на филмот е таа. Фамилијарен живот на ранч во југот на Америка. Ако сте фан на јужначки лајфстајл ќе ви се допадне серијава..ваљда.

МНОГУ битно е да напоменам дека серијава има laugh track така да..ќе ви треба епизода-две да се навикнете можеби, али после тоа е сасвим ок.

Серијава е малце чудно поделена на 4 дела. Според IMDb една сезона е еднаква на 2 дела. До сега се излезени 3 дела (од 10 епизоди) то ест сезона ипол. Другиот петок искача четвртиот дел.

Поради НАВОДНО силување или што ти знам Дени Мастерсон ќе биде истеран од серијава (ваљда ќе биде дел од четвртиот дел ама после тоа јок), ај да не навлагам ептен во тие НАВОДНИ работи и каков булшит е се тоа.

Ако сте фан на That 70s show, може да си ја гледате серијава како алтернативен тајмлајн каде што Келсо и Хајд живеат на ранч, пошто буквално истите ликови ги глумат more or less. Исто така во серијата подоцна се појавува и Ред од That 70s show.

Не знам дали некој ја гледа серијава ама сасвим ок серија е ако барате нешто периодов за гледање а не знаете што. Добар микс од драма и ситком моменти, а како што реков јас си поштувам вака јужначки сет-апи на филмови и серии што е исто така интересен aesthetic. Ако сте носталгични по that 70s show на пример серијава би ви била ок супститут.

Не сум ваљда единствен што го гледам ова? :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Опет само половична шала.
Прочитај ми го постов пар пати ќе видиш исти работи три пати повтарам :D Дури вака си го читам постов и си криџнам колку е глуп..али ај поентата се сфаќа :D
Многу останати работи за серијата не кажав освен најосновното, можев и повеќе....ама ај, краток бев :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
ја пратам серијава онака ко time killer , бледа ептен бледа копија на that 70's.
Бев еуфоричен коа ги видов овие двајцава заедно, ама пре би рекол дека ова е wannabe два ипол мажи, отколку луди 70ти.
Кога сме веќе кај носталгичноста, ЕДНОСТАВНО НЕМА ПОДОБРА СИТКОМ СЕРИЈА ОД THAT 70's show. Пред некое време по трет(можеби и четврт) пат пуштам некоја рандом епизода, и пак се смешни :)
Барам некоја серија што барем малце ќе ми биде као that 70's ама залудно и џабе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
ја пратам серијава онака ко time killer , бледа ептен бледа копија на that 70's.
Бев еуфоричен коа ги видов овие двајцава заедно, ама пре би рекол дека ова е wannabe два ипол мажи, отколку луди 70ти.
Кога сме веќе кај носталгичноста, ЕДНОСТАВНО НЕМА ПОДОБРА СИТКОМ СЕРИЈА ОД THAT 70's show. Пред некое време по трет(можеби и четврт) пат пуштам некоја рандом епизода, и пак се смешни :)
Барам некоја серија што барем малце ќе ми биде као that 70's ама залудно и џабе.
Различна, али пробaј Frasier.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Различна, али пробaј Frasier.
Ја знам... не баш.

30th rock from the sun ми беше исто добар ситком.
Другиве ми биле meeeeeh.За губење време, со моменти одблесоци. Истиот став го имам за The Office.

Не ми е срам да признаам дека Чарли Шин знаеше у два ипол мажи да биде интересен, знаеше да биде ултра лејм. Исто и за спин сити.
Другиве негови (пост 2,5 men) серии се ултра дно.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ја знам... не баш.

30th rock from the sun ми беше исто добар ситком.
Другиве ми биле meeeeeh.За губење време, со моменти одблесоци. Истиот став го имам за The Office.

Не ми е срам да признаам дека Чарли Шин знаеше у два ипол мажи да биде интересен, знаеше да биде ултра лејм. Исто и за спин сити.
Другиве негови (пост 2,5 men) серии се ултра дно.
Probaj ja 30 rock
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја знам... не баш.

30th rock from the sun ми беше исто добар ситком.
Другиве ми биле meeeeeh.За губење време, со моменти одблесоци. Истиот став го имам за The Office.

Не ми е срам да признаам дека Чарли Шин знаеше у два ипол мажи да биде интересен, знаеше да биде ултра лејм. Исто и за спин сити.
Другиве негови (пост 2,5 men) серии се ултра дно.
Lucky Louie
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
добра е оваа, да... требаше и неа да ја набројам

Иначе C.K ми е мех и оверрејтед као комичар па затоа и не му дадов шанса на серијата. Коа сме веќе кај стенд ап комичари... еден и единствен Dave Chapelle.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ovoj glavniot so glumese i vo 70s na avatar so ti e ne go izbacija od serijata za sexual harrassment ili sl? Ke ide dalje serijava?

Inace sunny in philadelphia > sve drugo
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ovoj glavniot so glumese i vo 70s na avatar so ti e ne go izbacija od serijata za sexual harrassment ili sl? Ke ide dalje serijava?

Inace sunny in philadelphia > sve drugo
Пишав во првиот пост :D Го избација од серијата, ама би требало да се појави во "part 4" сега што искача па најверојатно ќе биде written off серијата поради тие unconfirmed sexual harassment случаи.

Би требало да продолжи серијата и без него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако ништо друго глејте ја ради таткото ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
upload_2019-6-5_5-17-19.png [DOUBLEPOST=1559704674][/DOUBLEPOST] upload_2019-6-5_5-17-55.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom