The Pacific

  • Креатор на темата D_NazGUL
  • Време на започнување
D

D_NazGUL

Гостин
Премиерно на 14.март на ХБО започнува новата серија поврзана со Втората светска војна - ПАЦИФИК
Станува збор за 10 мини сери направени од старат добра клапа: Стивен Спилберг, Том Хенкс и Гери Гетзман креаторите на Band of Brothers.
Во серијата се прати приказната на група маринци кои поминале низ пеколот на Пацификот од нивната прва битка со Јапонските империјалистички сили кај Гуадал канал, преку Иво Џима, Окинава па се до крајот на војната.

[mеdia]http://www.youtube.com/watch?v=e99B80crU3E[/mеdia]
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ова ќе биде големо. Ептен големо.
На HBO го рекламираат уште пред 2-3 месеци.

Туку незнаев за Band of brothers, а на имдб гледам оценка 9.6 од скоро 70 000 гласачи.
Ќе ги гледам двете.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ќе ја биде серијава само штета што немам HBO ке треба кај братучедов да одам...a во колку сатот пише некаде?(се надевам ке е 20 05)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Ова ќе биде големо. Ептен големо.
На HBO го рекламираат уште пред 2-3 месеци.

Туку незнаев за Band of brothers, а на имдб гледам оценка 9.6 од скоро 70 000 гласачи.
Ќе ги гледам двете.
Мајсторе ако си љубител на воените филмови, тогаш имаш пропуштено навистина многу. Band of Brothers е револуција во снимањето на ваквиот жанр. Исто се десет мини серии со тоа што акцијата се одвива во Нормандија па се до Хитлеровото гнездо. Најпријателски ти препорачувам да ги гледаш.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Луѓе знае ли некој у колку сат ќе ја даваат?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Искрено, најискрено сметам дека напнат е жанров последно време...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
http://www.maxtv.mk/mk/hbo_pacific.aspx
Серијата Пацифик ќе започне премиерно да се прикажува секој понеделник, од 15ти март во 20 часот на HBO каналот на MaxTV.
Истата ексклузивно веднаш по премиерата ќе може да се погледне и во HBO Digital видеотеката, кога вам ви одговара.
:vozbud:
 
Член од
7 март 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Секој Понеделник во 20.05 минути, а ќе ги репризираат уште три пати во текот на тековната недела.....15.03 1 епизода......22.03 2 епизода
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
значи утре кај брачедов ке одам да ја гледам :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ако е слична како band of brothers тогаш ја гледам:salut:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Само што ја изгледав првата епизода (ја спуштив од замунда :) ). Фантастичен вовед, како што очекував! :vozbud:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја гледав и јас првата епизода. Па да речиме многу добар вовед.
Борбата беше јака, реалистична. Не се знаеше кој на кого пука, оти, така и било. Ама беше кратка.

Фотографијата е ептен добра. Современ стил на фотографија.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ја гледав и јас првата епизода. Па да речиме многу добар вовед.
Борбата беше јака, реалистична. Не се знаеше кој на кого пука, оти, така и било. Ама беше кратка.

Фотографијата е ептен добра. Современ стил на фотографија.
Ќе има уште подобри борби :). Во првата епизода на Band of Brothers немаше никаква акција, а сепак закон беше првата епизода :salut:.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
на замунда ја спуштив првата епизода во HD и сеуште не сум ја изгледал ,ама од тоа што видов сликата е многу чиста и се почуствував како да сум на лице место јас како да пукам :vozbud:

вечерва ќе ја изгледам убоо на раат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom