The Office

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.714
Поени од реакции
41.623
Освен Роберт Калифорнија (па и онаа Нели подоцна) што беше стварно без функција и тотално промашен, сите други си имаа своја цел. За ликот на Енди имам читано дека на нога е интервенирано во сценариото да се потсреди и подобри откако првичната верзија била(и стварно беше) поприлично тапа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.405
Поени од реакции
30.293
Роберт Калифорнија и Нели се најглупите ликови у историја на кинематографијата. Ја уништија серијата со нив. И оној Гејб стапот за чукање ораси, сместа би ги испратил на Голи Оток.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.619
Поени од реакции
4.556
Роберт Калифорнија и Нели се најглупите ликови у историја на кинематографијата. Ја уништија серијата со нив. И оној Гејб стапот за чукање ораси, сместа би ги испратил на Голи Оток.
Гејб стапот :pos: флегма забегана гзолижачка,една од омилените сцени ми е он како фанатик на хорори пробува на хеловин да се покаже со ептен језиво сумљиво видео.

И реакциите на овие шо го гледаат :ROFLMAO:


 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.197
Поени од реакции
49.922
Таа што ќе си го изговарала сопственото презиме коа ќе ја ебел Гејб хахсхсхаххсхсхсхсхсхахахахаха
Најлуда секс прича заедно со на Двајт прашањето кај е вагината и коа педери се ебат чиј кур се отвара за да го прими другиот.
Нереално нешто хахаххахахаха
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.436
Поени од реакции
2.201
Таа што ќе си го изговарала сопственото презиме коа ќе ја ебел Гејб хахсхсхаххсхсхсхсхсхахахахаха
Најлуда секс прича заедно со на Двајт прашањето кај е вагината и коа педери се ебат чиј кур се отвара за да го прими другиот.
Нереално нешто хахаххахахаха
Смешно, ама кога ќе се размисли, ради овие причи во последните 2-3 сезони, ликовите во серијата ги изгубија вистинските карактеристики (од првите неколку сезони, посебно четврта сезона) и станаа, на некој начин, обични карикатури.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.714
Поени од реакции
41.623
Два најголеми Мајкл Скот мометни ако треба да одберам, ќе бидат овие два во кои ефективно ги демолира духовите и психата на луѓето и на крај ни е крив, ни кур го боли.Овде со очи кога и објаснува на Пем колку е саат е ремек-дело. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
20.277
Пред неколку месеци ги изгледав сите епизоди до 7ма сезона и тоа прилично брзо. Потоа паузирав два три месеци и конечно пред некој ден се наканив да ја гледам и осмата со некаква надеж дека ќе се врати Мајкл (немам читано ништо ниту знам дали воопшто ќе се врати до крајот)
Искрено неможеле подосадна да ја напраат осмата сезона. Со мака ја изгледав осмата деновиве и вчера ја почнав деветтата со мала надеж дека е подобра ама изгледа ништо, може и да биде подосадна и од осмата.
Роберт Калифорнија ми е тешко антипатичен карактер, а и Џејмс Спајдер како глумец ми е исто антипатичен. Менталист не можев повеќе од 4 епизоди да изгледам каква појава е. Мислам да го оставеа Вил Ферел дека ќе беше многу попаметна одлука. Ма не мислам, од сите тие кои имаа интервју за позицијата, Џејмс Спајдер беше најлошиот избор.


П.С. Ги има некој гледано Webisodes од The Office?
Вреди да се потроши времето?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
15.714
Негде на средина од трета сезона сум и засега Двајт ми е најјакиот лик.
Пробувам да го сфатам човекот, да си го анализирам зашто некогаш е полн со емпатија, а некогаш е тиквар кон другите, од каде е тој сезнајко статус, изгледа ко високо интелигентен а сепак тоа не ми одговара со она што упорно му се упикува на Мајкл ... каде е тука спојката, што му се десило на човекот.
И се прашувам така гледајќи, се дури не тропне некој ваков бисер од детството и ми се разјаснуваат работите. :D


the excess oil from a can of tuna :pos::pos::pos:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.436
Поени од реакции
2.201
Тек ќе ја гледаш најдобрата сезона - четврта (барем според мене).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.405
Поени од реакции
30.293
Негде на средина од трета сезона сум и засега Двајт ми е најјакиот лик.
Пробувам да го сфатам човекот, да си го анализирам зашто некогаш е полн со емпатија, а некогаш е тиквар кон другите, од каде е тој сезнајко статус, изгледа ко високо интелигентен а сепак тоа не ми одговара со она што упорно му се упикува на Мајкл ... каде е тука спојката, што му се десило на човекот.
И се прашувам така гледајќи, се дури не тропне некој ваков бисер од детството и ми се разјаснуваат работите. :D


the excess oil from a can of tuna :pos::pos::pos:
Го идолизира Мајкл во ненормални граници и сака да стане толку добар во продажба како него, без да сфати дека он е најдобриот продавач што го има фирмата.

А реално Мајкл колку и да е идиот во поголемиот дел од времето, он е гениј за продажба и се смета за ментор на Двајт. :D

Како и да е, двајцата се ненормални. :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.197
Поени од реакции
49.922
Двајт така се понаша пошто сака Мајкл да го сака ко што го сака Џим.
Двајт е љубоморен на Џим што шефот поише го сака од него.

Вака некако би го објаснил ова


Е ко ќе се појави Енди Бернард ќе видиш што значи гзолижење.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
15.714
Двајт така се понаша пошто сака Мајкл да го сака ко што го сака Џим.
Двајт е љубоморен на Џим што шефот поише го сака од него.

Вака некако би го објаснил ова


Е ко ќе се појави Енди Бернард ќе видиш што значи гзолижење.
Појавен е тој, во клипот погоре Двајт нему решава да му прави shun, откога овој ќе се врати од anger management. :D
А Енди ми е најлош лик засега, ни актерот не го можам башка.

Да, Мајкл повеќе си го сака Џим. Интересни ми се тројцата во нивниве односи.
Не ми е јасно само зашто Мајкл најмногу го мрази Тоби. :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.416
Поени од реакции
7.739
Искрено 8 сезони се прилично многу за серија од ваков формат, и со оглед на тоа и поради фактот што Мајкл си отиде, заедно со други ликови како Карен Филипели, Холи, Џен и тн и тн... Мислам дека цело време што има некои нови ликови преку кои се обидуваат да искомпензираат серијата падна во квалитет подоцнежните сезони. Се гледа дека сакале да измолзат додека можат и тоа е тоа..
Мене ме иритира што некои ликови се појавуваат па ги тргаат, па подоцна пак се појавуваат. Служат за филери некако.
Пример покасно, како што одминува серијата, Дерил е откровение и мислам дека серијата стана доста интересна со него откако го качија горе (претходно помаку го имаше некако дур беше во магацинот доле).
Patrice O'neal се појавува како магационер, и можеле повеќе да го вклопат (се до неговата трагична смрт Ноември 2011та). Но, тоа е што е.
Сепак сума сумарум серијата е одлична. Не е перфектна, но сепак мене лично секое време ми е во топ 5 комедии, категорија која кај мене е прилично сериозна бидејќи доста гледам comedy серии. Исто така, серијата aged well. И пркоси на времето, дефинитивно, што е само уште еден показател за нејзиниот несомнен квалитет и конзистентно добар хумор (освен во последната сезона).
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
20.277
А Енди ми е најлош лик засега, ни актерот не го можам башка.
Ќе смениш мислење многу брзо. Станува еден од појаките како одминува времето. :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.197
Поени од реакции
49.922
Да, Мајкл повеќе си го сака Џим. Интересни ми се тројцата во нивниве односи.
Не ми е јасно само зашто Мајкл најмногу го мрази Тоби. :D
Тоа е тоа магично трио. Мајкл го сака Џим, Џим не го сака Мајкл, Двајт го сака Мајкл, Мајкл не го сака Двајт, Џим не ги сака двајцата, Двајт не го сака Џим.

Мајкл зашто го мрази погоре не знае никој, пишав ја некоја теорија малце погоре или некоја страна поназад, си испуштила или си забораила што си прочитала. :D

Ќе смениш мислење многу брзо. Станува еден од појаките како одминува времето. :)
Нард кучето коа ќе сфати дека гзолижењето не му носи ништо добро и ќе се вклопи со екипата станува многу смешен глуп човек.

Имаше потенцијал да го замени Мајкл и повеќе од достојно ама актерот решил дека попаметно му е да снима глупи комедии, затоа и го снемува едно време нели коа беше таму негде у пичку матер со бродот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom