The O.C.

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Оваа ми е една од најомилените и најгледаните серии на сите времиња.
Што мислите вие за неа, ја гледате?
Омилен/неомилен лик од неа?
Омилена/неомилена случка?
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ja imam izgledano od pocetok do kraj.celata,mn e interesna,omilen lik marisa,a najneomilena slucka koga marisa umre
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
SPOILERS
SPOILERS
Ме мава дежа ву дека ви пишав дека плавата ќе умре во претпоследна сезона :)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Најбоље серија, дефинитивно... Најбоље сцена(уствари најтажна) кога се врати Рајан во Чино(како и да е)... Го возеше Сенди и поминаа покрај Мариса, тажно се погледнаа, а во позадина имаше една преубава песна... Оваа серија дефинитивно ме освои...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
А за омилени ликови не е лесно да одвојам некој посебно, зошо сите се добри... Ама ај.. Сет Самер Рајан и Мариса
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
ee ова ми е најтиња серија жими све ова ти е како Шпанска серија само на Англиски искомбинирано со Тинејџерски филм све е исто :изгубени ќерки и синови, секој со секој се проаѓа, има скриени бремености,некој се фрла на алкохол и на дрога главната фаца е сиромашен и ја шеми најаката пичка абееее ихххх благи ужас sd
Како позитивни ликови се оној Сет што чат пат знае да насмее и Џули пошто е многу еблеста..
извнете за ова али стврано е тиња серијава морав да ви кажам:bil:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не ја гледам баш ама ги знам ликовите.Ама многу ме интересира зашто умира Мариса?А инаку нај океј ми е Сет.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
мариса умира во сообраќајна несреќа
ја гледав серијава и ја обожавам,ама термините коа ја даваа ми беа бош-или бев на англиски или на италијански.и многу ме нервира што прекинаа да ја даваат и што не ја гледав последната епизода што се даваше кај нас.
омилен лик не можам да одвојам,ама на моменти Мариса ме вадеше од такт:)Сет ми е срцка и го обожавам..изглеа он ми е омилен лик:)
 
Ј

јовица11

Гостин
Серијава ја обожавав на почетокот ,после едно време беше малку монотона,па пак ми стана интересна.Од 4 сезона имам погледнато многу малку ,али наскоро имам у план да ја симнам,па да ја изгледам целата.
Омилен лик ми е секако Сет (Adam Brody) а најомразена ми беше Мариса(Mischa Barton) ептен ми се пренамагаше и беше ужасно размазена и правеше неразумни одлуки,мада не требаше да умре.
 
Член од
16 декември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Serijata e stvarno TOP, a omilen lik mi e SET... naj OK decko e nekako vo serijata i HEJLI
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ја гледав али термините беа мн лоши. типките(сите) беа топотници. прво место Самер, второ плавата (лезбејката), трето Мариса. а инаку Сет и Сенди беа супер ликови.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
не ми се допаѓа тоа што ги преместуват термините како им одговара, а од серијата ги имам гледано само тие епизоди што се ги давале на А1, на кабелската не фаќаме HRT2 па ги немам гледано последните 2 сезони
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Откако умре Мариса, гледаноста се намали значително ебаго, кај се видело да умри главен лик во тинејџерска серија... Оттогаш се изгуби суштината на серијата. : ((

Инаку топ сeрија дотогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom