The Mandalorian

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.553
Поени од реакции
27.122
Ауу човече што се дешава бе каква крајна епизода, уште кога видов која боја е мечот се наежив и само чекав да ја тргне капуљачата :vozbud:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Во оваа серија имам неколку нејасни работи.. ако може некој да ми појасни ако одиме по некоја логика.. Знам дека серијата е после 5 год од Return of the Jedi, во филмот умира Јода а во серијата е прикажен ист лик бебе - Грогу што никогаш се нема појавено во претходните филмови или сега им текна да го измислат од Disney па нели веке касно е неможат да го додадат во 7-8-9 дел?
Jango Fett i Boba Fett умират во Star Wars 2 и 6 а во серијата е жив еден од нив?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.804
Поени од реакции
11.439
Во оваа серија имам неколку нејасни работи.. ако може некој да ми појасни ако одиме по некоја логика.. Знам дека серијата е после 5 год од Return of the Jedi, во филмот умира Јода а во серијата е прикажен ист лик бебе - Грогу што никогаш се нема појавено во претходните филмови или сега им текна да го измислат од Disney па нели веке касно е неможат да го додадат во 7-8-9 дел?
Jango Fett i Boba Fett умират во Star Wars 2 и 6 а во серијата е жив еден од нив?
Grogu e istiot vid kako i Yoga - ne se znae za drugi od toj vid, nitu se znae bash kako se vikaat.

Jango Fett umira vo Attack of the Clones (Mace Windu mu ja seche glavata). Za Boba vidovme samo kako e povlechen od Sarlac, ne i deka e mrtov. Inaku, istiot glumec e kako i Jango Fett (normalno, koga e kloniran, samo bez brzoto rastenje kako klonovite).
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.553
Поени од реакции
27.122
Грогу е приказна сам за себе, допрва ќе се откриваат работи за него.
Ништо чудно да е дете на Јода и Јадл и да се чувал во најголема тајност.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Grogu e istiot vid kako i Yoga - ne se znae za drugi od toj vid, nitu se znae bash kako se vikaat.

Jango Fett umira vo Attack of the Clones (Mace Windu mu ja seche glavata). Za Boba vidovme samo kako e povlechen od Sarlac, ne i deka e mrtov. Inaku, istiot glumec e kako i Jango Fett (normalno, koga e kloniran, samo bez brzoto rastenje kako klonovite).
Ја заборавив и Ahsoka Tano која умира во Star Wars 3 а во серијата уште е жива.. Според мене тие ликови имат гледаност, публика, популарност.. и затоа ги вракат пак во серијата иако некои работи не се како што треба..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.804
Поени од реакции
11.439
Ја заборавив и Ahsoka Tano која умира во Star Wars 3 а во серијата уште е жива.. Според мене тие ликови имат гледаност, публика, популарност.. и затоа ги вракат пак во серијата иако некои работи не се како што треба..
Асока Тано умира во Star Wars 3? Си гледал Clone Wars или Rebels? Т.е. каде виде дека Асока Тано умира во Revenge of the Sith? :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.104
Поени од реакции
23.155
Ја заборавив и Ahsoka Tano која умира во Star Wars 3 а во серијата уште е жива.. Според мене тие ликови имат гледаност, публика, популарност.. и затоа ги вракат пак во серијата иако некои работи не се како што треба..
Некои работи не се во ред со твоето памтење, другово е супер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.553
Поени од реакции
27.122
Иначе во втората сезона епизода пет кога се среќаваат Асока Тано и Грогу и кога комуницираат таа му кажува на Дин Џарин дека Грогу е трениран од повеќе џедаи во Корусант и на крајот од Клон ворс е скриен од непозната личност, ваљда пред ордер 66 да се случи и кога го спомнува името на Јода Грогу реагира на него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom