The Lord of the Rings: The Rings of Power

Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
75.999
Исилдур остана да виси во воздух во ситуацијава. Kinda клифхенгер испадна, а уствари иако не се запознаени со Толкин многумина, со Питер Џексон се, а факинг Исилдур го има во првите 3 реченици од Fellowship... што значи сите знаеме дека е жив! И тој момент мене ми остана lame.

Ама генерално гледано, со оглед на тоа што сите збореа како ќе биде woke, како имало милиони незадоволни фанови на Толкин и уште 300 други глупости што се изнаслушав и изначитав за серијата, јас не можам да кажам дека останав незадоволен. Една епизода (шестата) дури и беше супер скоцкана, баш ко финале пред финалето. Генерално позитивен впечаток имам, и покрај многуте замерки од тој тип ко што пишав погоре. Една солидна 7/10 од мене е.
Изулдур мизилдур...

Зашто си ми го избришал постот?
Постот ми беше он топик и одговор на Разиел, кој исто е он топик. Кој кур си го бришел?

Никад не сум се бунел за ништо на Кајгана 15 години, али ова е у курац.
У курац се твоите двојни аршини на темава.

Можеш комотно одма да ми ставиш доволно негативни поени за бан. Уште одма.
Стави ми одма негативни поени за бан, тоа ти е најбоље. Веруј.

И коа ќе ми истече банот, стави ми пак. Trust me.
Автоматски споено мислење:

Уште на сам почеток на темата (или онаа за HoD), у приватни пораки (или јавно у пост, небитно) ти реков - ти праи тоа што ти можеш, а ја ќе праам тоа што ја можам. За жал, на крај се се сведе баш на тоа.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.770
Поени од реакции
8.193
Исилдур остана да виси во воздух во ситуацијава. Kinda клифхенгер испадна, а уствари иако не се запознаени со Толкин многумина, со Питер Џексон се, а факинг Исилдур го има во првите 3 реченици од Fellowship... што значи сите знаеме дека е жив! И тој момент мене ми остана lame.
Може и да не е жив!!
Замисли. Се клецнуат Мириел и Елендил. Оваа раѓа mixed race бебе и му даваат име Изилдур, во чест на храбро загинатиот син на Елендил, во битката против гредите. И тој Изилдур е тој шо уствари го поебуе Саурон!1 М? Јако, а? Би исркал ваква боранија и чинијата би ја излижал, нели?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.105
Поени од реакции
31.759
Постот ми беше он топик
Баш! Сите сакаа да прочитаат меѓу другото дека, те цитирам:
Слушам дека домицилното население било сосема нерасположено за имигранти елфои, затоа што ќе им ги земеле работните места
Упорно ти кажував дека твоето токсично инсистирање на woke моментите присутни не само во серијава, туку скоро во секоја една, помалку или повеќе; и твоето сеирење дека "вака ќе напраеле, така ќе напраеле", а не си гледал ни секунда од серијата, што значи дека повторно упорно зборуваш за уништувањето на Толкин lore-от, се чист инает и на никаков начин не можат да понудат ништо продуктивно тука. Имаш тема за Толкин во соодветниот подфорум, можеш колку сакаш таму да си пишуваш за него и неговите приказни. Имаш тема за woke и cancel култура, и таму можеш да пишуваш за педери, лезбејки и за тоа (сега те парафразирам) како два фиктивни лика од измислен свет не можеле да се клецнат зашто не биле од ист пол, и така на секој можен начин не можеле да направат бебе. Ова е чисто сеирење, терање инает и константно намерно одење офтопик. Затоа, ако некогаш се помириш со фактот дека живееме во woke свет каде ќе ни бидат сервирани секакви срања, и одлучиш да и дадеш шанса на серијава, па така имаш што да напишеш за неа, позитивно или негативно, сеедно, пиши ми приватна порака и ќе ти ги вратам пермисиите. До тогаш, се читаме во woke и cancel култура темата.

А, да: не е двоен аршин оставање неизбришани негативни мислења за серијата и теории кои би ја одвеле во уште понегативен правец и бришење на твоите намерни сеирења. Дури и моето мислење за серијата не е премногу позитивно, ко што можеш да видиш погоре. ;)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Баш! Сите сакаа да прочитаат меѓу другото дека, те цитирам:

Упорно ти кажував дека твоето токсично инсистирање на woke моментите присутни не само во серијава, туку скоро во секоја една, помалку или повеќе; и твоето сеирење дека "вака ќе напраеле, така ќе напраеле", а не си гледал ни секунда од серијата, што значи дека повторно упорно зборуваш за уништувањето на Толкин lore-от, се чист инает и на никаков начин не можат да понудат ништо продуктивно тука. Имаш тема за Толкин во соодветниот подфорум, можеш колку сакаш таму да си пишуваш за него и неговите приказни. Имаш тема за woke и cancel култура, и таму можеш да пишуваш за педери, лезбејки и за тоа (сега те парафразирам) како два фиктивни лика од измислен свет не можеле да се клецнат зашто не биле од ист пол, и така на секој можен начин не можеле да направат бебе. Ова е чисто сеирење, терање инает и константно намерно одење офтопик. Затоа, ако некогаш се помириш со фактот дека живееме во woke свет каде ќе ни бидат сервирани секакви срања, и одлучиш да и дадеш шанса на серијава, па така имаш што да напишеш за неа, позитивно или негативно, сеедно, пиши ми приватна порака и ќе ти ги вратам пермисиите. До тогаш, се читаме во woke и cancel култура темата.

А, да: не е двоен аршин оставање неизбришани негативни мислења за серијата и теории кои би ја одвеле во уште понегативен правец и бришење на твоите намерни сеирења. Дури и моето мислење за серијата не е премногу позитивно, ко што можеш да видиш погоре. ;)
Има позитивни работи - музиката, толку.
Неможе да се снима пример филм за Библијата и да го претставиш Исус како најдобар диџеј во Израел.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.105
Поени од реакции
31.759
Има позитивни работи - музиката, толку.
Неможе да се снима пример филм за Библијата и да го претставиш Исус како најдобар диџеј во Израел.
Зошто да не може? Еве, јас ти кажувам дека постои филм инспириран од Библијата каде Господ е претставен како жена. И филмот е многу добар! Се е до креативната мисла на сценаристот и режисерот, и се може!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Зошто да не може? Еве, јас ти кажувам дека постои филм инспириран од Библијата каде Господ е претставен како жена. И филмот е многу добар! Се е до креативната мисла на сценаристот и режисерот, и се може!
Се може, само оригиналот е Боемска Рапсодија од Фреди а тоа креативното - Смокот се мота од Ристо Бомбата.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.652
Поени од реакции
796
Зошто да не може? Еве, јас ти кажувам дека постои филм инспириран од Библијата каде Господ е претставен како жена. И филмот е многу добар! Се е до креативната мисла на сценаристот и режисерот, и се може!
Дали мислиш на Догма од Кевин Смит ? Ако да , точно е дека филмот е прилично забавен . Башка и Линда Фиорентино е во него ( мх мх ) ;)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.423
Поени од реакции
19.775
Зошто да не може? Еве, јас ти кажувам дека постои филм инспириран од Библијата каде Господ е претставен како жена. И филмот е многу добар! Се е до креативната мисла на сценаристот и режисерот, и се може!
Имаш право. И Монти Пајтон направија филм со верско - божја тематика ама никој до сега не го зема за сериозно ремек дело освен за ремек дело од комедија и тролање на верниците и црквата.
А тоа што новава реалност личи се повеќе на филм од Монти Пајтон тоа е друга тема на муабет.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Веќе се заборави прва сезона, тхе хант фор Голум испадна подобар. Бог знае и дали ќе има втора после тоа фијаско.
Не е секој за се, си има луѓе надарени за комедии за хорори или за фантазија. Овие очигледно за пародија ги бива.
И кастингот им беше слаб, 90% трета класа глумци.
Во лорд оф д рингс да ти е ќеиф да ги гледаш и Гандалф, Саруман, Арагорн, Гимли, Галадриел, Елронд, Теодон, Голум, Леголас, Боромир, Билбо и др - се класа глумци - бардови. И најбитно компатибилни со ликовите што ги глумат
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Да 25 милиони првиот ден, и после почнаа да се намалува.
Автоматски споено мислење:

CE616B14-D4F6-4728-9CC9-497D791A8048.jpeg
Автоматски споено мислење:

Ама и во право си, ќе заглават до 2025 со втора сезона ќе заборават луѓево за првава.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.067
Не само што ќе има втора сезона, туку ќе ја снима целосно женска екипа.

Prime Video Announces All-Female Directing Team For ‘The Lord Of The Rings: The Rings Of Power’ Season 2

https://boundingintocomics.com/2022/12/14/prime-video-announces-all-female-directing-team-for-the-lord-of-the-rings-the-rings-of-power-season-2/

Од сега се подготвувам за феминизам до максимум -силни и борбени жени кои ќе одлучуваат за судбините на земјите и светот ,и мажи кои ќе играат споредна ,секундарна улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom