The Lord of the Rings: The Rings of Power

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.566
Поени од реакции
4.202
Овде било забрането да се споредива со книги и филмови. :D
ОК, моја грешка.

Но сепак се грди, мислам најубавата раса.......

1662980345546.png

Буквално да се со нормални уши исти ко комшиите на бабами на село.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.537
Поени од реакции
66.427
три дена после задња епизода

толку ќе се памти и збори за ова
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.537
Поени од реакции
66.427
ОК, моја грешка.

Но сепак се грди, мислам најубавата раса.......

Прегледај го приврзокот 344550

Буквално да се со нормални уши исти ко комшиите на бабами на село.
Значи, поима немаат како стареат елфовите.

Овие на сликата имаат по неколку илјади години.
Елфовите на околу сто години завршуваат со растење и достигнуваат изглед на некој 2-30 годишник, т.е. на човек во зрелост. Созревањето, кое кај луѓето трае околу 20 години, кај нив е сто и потоа се такви вечно. Нема пристари елфови, како овој на сликата, ниту елфови старци со брада (а богами ни елфови со кратка коса).
Питер Џексон отиде малку овер д топ со Елронд и Галадриела (староста и изгледот на глумците), ама малку. Овој лево е претрано стар не може да постои како елф.

Елфовите имаат многу поунифициран изглед, за разлика од луѓето, изглед како Леголас, или оној што погина у битката за Хелмс Дип. Овие двајца од сликата антропоморфолошки не личат на елфови, покрај возраста.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.177
Поени од реакции
4.833
Значи, поима немаат како стареат елфовите.

Овие на сликата имаат по неколку илјади години.
Елфовите на околу сто години завршуваат со растење и достигнуваат изглед на некој 2-30 годишник, т.е. на човек во зрелост. Созревањето, кое кај луѓето трае околу 20 години, кај нив е сто и потоа се такви вечно. Нема пристари елфови, како овој на сликата, ниту елфови старци со брада (а богами ни елфови со кратка коса).
Питер Џексон отиде малку овер д топ со Елронд и Галадриела (староста и изгледот на глумците), ама малку. Овој лево е претрано стар не може да постои како елф.

Елфовите имаат изглед како Леголас, или оној у битката за Хелмс Дип, овие двајца антропоморфолошки не личат на елфови, покрај возраста.
Мешан е пола елф. :pos:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.566
Поени од реакции
4.202
Значи, поима немаат како стареат елфовите.

Овие на сликата имаат по неколку илјади години.
Елфовите на околу сто години завршуваат со растење и достигнуваат изглед на некој 2-30 годишник, т.е. на човек во зрелост. Созревањето, кое кај луѓето трае околу 20 години, кај нив е сто и потоа се такви вечно. Нема пристари елфови, како овој на сликата, ниту елфови старци со брада (а богами ни елфови со кратка коса).
Питер Џексон отиде малку овер д топ со Елронд и Галадриела (староста и изгледот на глумците), ама малку. Овој лево е претрано стар не може да постои како елф.

Елфовите имаат многу поунифициран изглед, за разлика од луѓето, изглед како Леголас, или оној што погина у битката за Хелмс Дип. Овие двајца од сликата антропоморфолошки не личат на елфови, покрај возраста.
Вака испаѓа дека глумецот кој го глуми Ниголас изгледа најелфовски од машките елфови.
 
Член од
23 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Елфовите имаат многу поунифициран изглед, за разлика од луѓето, изглед како Леголас, или оној што погина у битката за Хелмс Дип. Овие двајца од сликата антропоморфолошки не личат на елфови, покрај возраста.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.537
Поени од реакции
66.427
Вака испаѓа дека глумецот кој го глуми Ниголас изгледа најелфовски од машките елфови.
Елфовите во светот на Толкин не се црни и немаат кратка коса. Лицата им се мазни и како на млади луѓе. Тој у RoP e негроид. Негроидите имаат малку како отечени лица.

Гил Галад личи ко елф највише.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.566
Поени од реакции
4.202
Елфовите во светот на Толкин не се црни и немаат кратка коса. Лицата им се мазни и како на млади луѓе.
Па тоа го велам, штом успеале да најдат погрди глумци од ималинецот......или тоа им била намерата?
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.537
Поени од реакции
66.427
Машките woke градни оклопи сега мора да личат смешно, како мали man boobs, за случајно да не му делуваат машки доминатно некому.


 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.331
Поени од реакции
25.922
Убаво пиша некој поназад, се осеќа атмосфера на Халмарк продукција. На толкави пари жално е.

Нема шо да се коментира за црнците, кој не очекувал е бил во голема заблуда.

Ме интересира овие харфут малите се нешто како претходна раса на хобитите од кои подоцна се формирале, или сосема друга раса? И овој волшебникот шо падна од небо кој е, Саруман или Гандалф?
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
18.963
Последните две епизоди одлични.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.537
Поени од реакции
66.427
Ме интересира овие харфут малите се нешто како претходна раса на хобитите од кои подоцна се формирале, или сосема друга раса? И овој волшебникот шо падна од небо кој е, Саруман или Гандалф?
Кај Толкин се вид на Хобити заедно со Стури и Фалохиди, кои се појавуваат во Трето Доба.
Во серијата се појавуваат во Второ Доба и не се Хобити (само затоа што не смеат да го употребуваат зборот Хобити, во серијава).
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.686
Поени од реакции
4.380
Последната епизода беше срање, не ја ни догледав, послаба серија немам гледано. Тука ја прекинувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom