The Grand Tour

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
За точно 7 дена ни почнува новата емисија на Кларксон, Хамонд и Меj.
Да не тупиме многу, сите знаеме за што се работи, автомобилско шоу со многу хумор и авантури на омиленото трио во автомобилскиот свет.

После клоцата што ја добија од BBC, се пробаа со нова продукција - Амазон! Која што се надеваме нема да ги условува со political correctness и конечно ќе ја добиеме raw верзијата на Top Gear што отсекогаш сме ја заслужувале без рестрикции и цензура и of course безмилосен roast упатен кон BBC.

Јас сум премногу возбудена за тоа што не чека оваа сезона од најдобрите презентери во Британија, а верувам и вие!

Одбројуваме!
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Исто и јас, се хајпнав малце со сите трејлери и тизери, очекувам случно шоу на TOP GEAR со пореални гледања кон возилата кои ги тестираат
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
уште 6 дена до grand tour или 144 саати или 518 400 секунди, but hey who's counting
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мислев ќе биде полошо, ама епизоддава е закон. Баш очекував Џереми да ги ебава американцив лудило епизода :vozbud:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Одлична беше али превише е копија на Топ Гиар, ништо ново не вметнаа, а очекував некои новини
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Јас па очекував да биде послична, т.е. копија :D
Ама не очекував да го имаат Star in a Reasonably Priced Car делот, така што многу позтивно ме изненадија со камеото на Ренер и Хамер.
Би требало да биде подинамична со тоа што менуваат локации секоја епизода

И се надевам дека Амазон ќе им обезбедат буџет за Specals, кога ги снимаа на ТГ многу беа забавни
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Јас па очекував да биде послична, т.е. копија :D
Ама не очекував да го имаат Star in a Reasonably Priced Car делот, така што многу позтивно ме изненадија со камеото на Ренер и Хамер.
Би требало да биде подинамична со тоа што менуваат локации секоја епизода

И се надевам дека Амазон ќе им обезбедат буџет за Specals, кога ги снимаа на ТГ многу беа забавни
мислам дека само позадината ќе ја менуваат почесто:icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Превод има ли на српски или хрватски некаде ? Топ Гир сум гледал неколку пати на телевизија кога давале па би сакал и ова да го видам ама јас сум малку тапа со англискиот па затоа и превод барам.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Толку од ентузијазмот изгледа...

Има нова епизода бтв. Уште од петокот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Секоја епизода како што идат им е ниво погоре, само ми фали старата патека на топ гиар и стигот.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
so sekoja epizoda se se polosi
tolku se bezveze sto razmisluvam da pocnam noviot top gear da go gledam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom