The Fall

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Затоа што цело време ја збориме по други теми, а @Psyside го мрзи да отвори, еве јас ќе го направам тоа. Денес и на порталот објавија рецензија па ете добар тајминг за што повеќе луѓе да дознаат за серијава.

На кратко, The Fall е серија за сериски убиец, се емитува на BBC 2 и има една комплетно емитувана сезона, а втората веќе е нарачана и ќе има шест епизоди. Првата сезона има пет.

Серијата дава извонреден и воедно загрижувачки опис на еден сериски убиец. Тој не е изолиран, а сепак живее во сопствен свет. Има семејство, а способен е да измачува друго човечко суштество. Пол Спектор е силен и привлечен човек, за кој соседите би рекле дека е речиси совршен, но воопшто не е онаков каков што се прикажува. Преку епизодите ќе дознаете како успева да се маскира и што крие во себе, како и кои му се методите преку кои доаѓа до жртвите.

Повеќе информации:
http://kajgana.com/fall“-–-mrachna-serija-za-seriski-ubiec-koja-vredi-da-ja-poglednete

И трејлерот

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
ааа џилиан андерсон ... мора да се гледа :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Одлична, препорака и од мене. Споро дејство има приказната ама вреди да се гледа. Психолошки добро е средена. BBC уште еднаш покажуваат дека знаат како да истераат проект.(y)
За женска популација на форумот го имате Џејми Дорнан, за машката Џилиан Андерсон. :icon_mrgr:
Читнето го постот на кајгана порталот, секоја чест за девојката што го напишала. :cuc:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Секоја чест за @RocknRolaa и нејзиниот напис на порталот. Незнаев дека е фан на серијата :)

Фала ти Донев за темава, дефинитивно е серија која треба да се гледа, ќе напишам накнадно нешто повеќе :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Да браво за @RocknRolaa феноменална статија (штета што веќе нема време за форумот мн е зафатена) може ќе почнам сеа и јас да ја гледам ако не сум зафатен.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Уште од стартната сцена во првата епизода веќе сфаќаш дека треба да ја гледаш серијава (y)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Јас си ја симнав пρва сезона, па веρојатно вечеρ ќе ја почнам.
Ваκа од тρејлеρот за сеρијата, само можам да κажам деκа стρашен е фаκтот што сеρисκи убиец и психопат би можел да биде неκој со таκво (убаво) лице.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Сега приметив дека Rob Breedlove е уствари Roose Bolton од ГОТ и каков потег направи малоумниот. :facepalm:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Сега приметив дека Rob Breedlove е уствари Roose Bolton од ГОТ и каков потег направи малоумниот. :facepalm:
Мислам дека има уште 1 или 2ца, глумци од ГоТ што се појавуват овде. Не ми текнува кој баш јас ја гледав оваа многу одамна
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Мислам дека има уште 1 или 2ца, глумци од ГоТ што се појавуват овде. Не ми текнува кој баш јас ја гледав оваа многу одамна
Очекувано е тоа. Овие кои глумаат во серииве на BBC ги има низ ГОТ.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Очекувано е тоа. Овие кои глумаат во серииве на BBC ги има низ ГОТ.
На оваа детективката (мене ми е многу грда) и било понудено мислам да ја игра Кејтлин Старк а таа одбила бидејќи мислела дека ГоТ е мизерен проект
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
На оваа детективката (мене ми е многу грда) и било понудено мислам да ја игра Кејтлин Старк а таа одбила бидејќи мислела дека ГоТ е мизерен проект
Абе батали ја. Нека иде нека плива у тоа базенот смотана една.:D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Не знаев дека има тема, must see е серијата! Инаку од 6.11 започнува на HRT во 22:35 па кој ја нема ѕирнато, или сака да си се потсети пред втора сезона нека ја гледа! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom