The Event

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Значи на кратко, се работи за конспиративна трилер серија ( според NBC ). А и гледачите веќе почнаа да шпекулираат дека серијата има нешто слично со Lost, FlashForward и 24. За серијава дознав вчера, еден ден откако официјално почна да се прикажува на NBC на 20-ти Септември 2010год. Сега само што ја изгледав првата епизодата и морам да кажам дека има потенцијал да стане нешто, мене лично ми се допадна можеби затоа што сум голем љубител на ваков тип на серии и филмови. :smir:

the_event_nbc_tv_show_logo.jpg

Sean Walker (Jason Ritter) почнува да го истражува изчезнувањето на својата вереница, но во меѓувреме почнува да ја открива и најприкриената тајна во историјата на САД.

Нешто повеќе може да се прочита на официјалната страна на серијата ОВДЕ.

Главни улоги:


Еве и едно трејлерче:

 
I

Intex

Гостин
Го гледав и јас. Одличен беше. Мистерија, тензија, напната музика, интересна техника на снимање, мх, збунувачки настан на прикажување на сцените, солидна актерска екипа, жешки актерки. Доволно е.:D
Ова го пишав во друга тема. Ќе биде вручо .... или вручо како Флешфорвард.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Судејќи според првата епизода мислам дека серијата ќе биде добра. :vozbud:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Според првата епизода верувам дека серијата ке биде успешна...
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Од првата епизода што гледа, одвај чекам да искочи втората епизода за доунлод. Ми се допаѓаат вакви серии
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
И мене ми се допаѓаат вакви серии, ама пилотот на FlashForward беше далеку подобар па ја заебаа работата во почетните епизоди. Нека излезат неколку епизоди па после ќе видиме дали ја бидува серијава :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Што повеќе?

Ова беше најдобриот пилот досега од новава 2010/11 сезона.
Секоја чест, се надевам ќе тргне кон добар пат, а не како Flash Forward.

Мене искрено ова многу повеќе ми се допадна и од FF, V, Persons Unknown. Имаше нешто што ме држеше пред екранот без да трепнам со окото.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
^Нешо вакво ?



Океј беше пилотот, али ќе чекам да видам како ќе се развива.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Пилотов одличен......за повеќе ќе правиме муабет откако ќе поминат 5-6 епизоди барем :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Втората епизода би требало да излезе на 27ми Септември.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не гледам серии, а уште помалку од драма/трилер жанрот, ама Кулен ми го даде пилотот, и потрошив 50 минути за него. Нешто не ми даваше да се откажам од гледање, ко сликата на Иванот.:D Ваљда ќе се навлечам на серијава.:)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Првава епзиодна односно пилотов доста ме навлече и мене и ја сеа одвај чекам да искочи 2 епизода...причата сеа за сеа е супер...
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Значи пилотов е одличен, ептен ветува, е сега ке видиме понатака како ке се одвиваат работите. Втора епизода утре, така?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Значи пилотов е одличен, ептен ветува, е сега ке видиме понатака како ке се одвиваат работите. Втора епизода утре, така?
Да, утре во 9 премиерно на NBC, а би требало да ја има по торенти 2-3 часа подоцна. :vozbud:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ако на некој не му се чека да излезе втора епизода по торенти тогаш можете премиерно да ја гледате на NBC на линкот подолу. По наше би требало некаде сабајле околу 2:30 - 3:00 часот да почне.

ЛИНК
 

Kajgana Shop

На врв Bottom