The day when I found my peace

Дали би сакале втор дел од овој инспиративен филм?

  • Да

    Гласови: 3 75,0%
  • Да

    Гласови: 1 25,0%

  • Вкупно гласачи
    4

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
The day when I found my peace или пак на македонски "Денот кога го пронајдов мојот мир" е еден многу интересен филм кој што се базира на еден млад карактер со име Ebi Veter (Gurdjieff Spiroski) кој што има потешкотии со неговата депресија која што се влошува. Тој добива шанса за нов почеток во психијатриската установа за постари лица. Кон неговиот пат кој што води до нови верувања се наоѓа девојката со име Nanee која што е на негова возраст, со нејзиното здружување главниот лик е во потрага по мирот и спокојството кое што го нуди секоја верба, но кон неговиот пат за добивање на душевниот мир се случуваат низа настани кои што ќе...



Ова е доволно вовед за да го симнете и да го погледнете овој прекрасен филм, не сакам да ви ја уништам поентата со тоа што ќе раскажувам уште за него, потребно е да го симнете и да го изгледате. На IMDB има солидна оценка која што изнесува 7.1, оценка која што верувам е малку за овој прекрасен и испиративен филм.

Трејлер: (Не обрнувајте внимание на името на трејлерот, се работи за грешка)

Темата е за дискусија на филмот, задолжително спојлери!

Продолжете...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ова не ми е смешно. Дури и да знаев зошто гурџев е "популарен" на форумов мислам дека пак нема да ми беше смешно.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Аматеризам е наука за аматерите. Just sayin'.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Бравос за креативноста и посветеното време, кој ги ебе овие двајцава над мене :icon_lol:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ќе беше поинтересно да не беше текстот од Ио од вчера, и да не беше Ѓурѓи во главна улога.
Вака личи на невешто украдена идеја за тролање на човек кој сам се трола.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Баш е интересно, незнам што толку некои се против............. ко што рече некој член погоре.... очигледно го немаат гледано :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom