The Crazy Gang part.2 - Враќање на Вимболдон во елитата

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Гледајки еден документарец за „лудата“ генерација на Вимболдон од сезоната 1993/94, ми текна да си ги одберам на ФМ 15 и да ги од англиската Лига 2, да ги вратам во Премиер Лигата.

Првата сезона ја започнав со буџет за трансфер од 0. На стоперските позиции ми беше многу танка екипата, па така позајмив еден стопер од Миделзброу и еден од Кардиф.(Некој второтимци таму) ама супер си ја завршија работата. Во нападот предводен од Адебајо Акинфенва , кој се покажа склон на повреди па го позајмив и Квеси Апиа од Кристал Палас. Другото се ми беше од академијата и стални играчи на клубот.
Од бордот на директори ми дадоја за задача да обезедам опстанок во Лига 2, а јас напротив сезоната ја звршив на втората позиција и изборив промоција во Лига 1 (трета лига).
Во ФА купот испаднав во 4та рунда од Арсенал, му се држев до 55-60 мин и после примив два гола набрзина од прекин. :facepalm: За сметка на промоцијта и добар настап во лигата испаднав од Capital One Купот уште во првото коло.

Сега почнав да ја играм втората сезона, прва во Лига 1. Изгубив неколку играчи кои не сакаа да го продолжат договорот, но ништо битни. Единствено не успеав позајмицата на едниот стопер да му ја продолжам па сега треба нов да барам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.158
Гледајки еден документарец за „лудата“ генерација на Вимболдон од сезоната 1993/94, ми текна да си ги одберам на ФМ 15 и да ги од англиската Лига 2, да ги вратам во Премиер Лигата.

Првата сезона ја започнав со буџет за трансфер од 0. На стоперските позиции ми беше многу танка екипата, па така позајмив еден стопер од Миделзброу и еден од Кардиф.(Некој второтимци таму) ама супер си ја завршија работата. Во нападот предводен од Адебајо Акинфенва , кој се покажа склон на повреди па го позајмив и Квеси Апиа од Кристал Палас. Другото се ми беше од академијата и стални играчи на клубот.
Од бордот на директори ми дадоја за задача да обезедам опстанок во Лига 2, а јас напротив сезоната ја звршив на втората позиција и изборив промоција во Лига 1 (трета лига).
Во ФА купот испаднав во 4та рунда од Арсенал, му се држев до 55-60 мин и после примив два гола набрзина од прекин. :facepalm: За сметка на промоцијта и добар настап во лигата испаднав од Capital One Купот уште во првото коло.

Сега почнав да ја играм втората сезона, прва во Лига 1. Изгубив неколку играчи кои не сакаа да го продолжат договорот, но ништо битни. Единствено не успеав позајмицата на едниот стопер да му ја продолжам па сега треба нов да барам.
Не се разбирам од игри, но во тоа време гледав фудбал, интензивно па затоа морам да те коригирам: AFC Wimbledon е клуб формиран од поддржувачи на клубот Wimbledon F.C. кој беше дел од Премиер лигата во деведесетите. Дополнително, AFC Wimbledon е формиран во 2002, што значи - не се работи за истиот клуб.

Стариот Wimbledon FC во 2007 се пресели од Лондон во Милтон Кејнс, и сѐ уште постои, но под името Milton Keynes Dons F.C. или MK Dons, и годинава играат во Championship, што значи, постои можност уште в година да се вратат во Премиер лигата. Теоретски. :P
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Не се разбирам од игри, но во тоа време гледав фудбал, интензивно па затоа морам да те коригирам: AFC Wimbledon е клуб формиран од поддржувачи на клубот Wimbledon F.C. кој беше дел од Премиер лигата во деведесетите. Дополнително, AFC Wimbledon е формиран во 2002, што значи - не се работи за истиот клуб.

Стариот Wimbledon FC во 2007 се пресели од Лондон во Милтон Кејнс, и сѐ уште постои, но под името Milton Keynes Dons F.C. или MK Dons, и годинава играат во Championship, што значи, постои можност уште в година да се вратат во Премиер лигата. Теоретски. :P
Знам за то читав на Wikipedia уште пред да почнам да играм со AFC Wimbledob ама сепак се одлучив за нив оти почнуваш од Лига 2, а не од Чемпионшип ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom