the clip that shocked Bulgaria

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
В Г'рција требваше да објаснјавам че не сам од МК а од БГ за да ми дадат пиво в бар...В Словенија в магазин ми извикаха полиција зоштото взели б'лгарскија ми език за македонски.Показах лична карта и полицаите ми се извиниха. Та кои се швркнати? За пред Свето де.Не пред тебе.
Е пред вакви факти, ја мислам да го затвориме форумов и да бегаме дома. Готово, не окупираа. :tapp:
Зар очекуваш некој да ти поверува на ова, или само да го кажеш работава? ти стои во резиме на работа?! Мочко!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
В Г'рција требваше да објаснјавам че не сам од МК а од БГ за да ми дадат пиво в бар...В Словенија в магазин ми извикаха полиција зоштото взели б'лгарскија ми език за македонски.Показах лична карта и полицаите ми се извиниха. Та кои се швркнати? За пред Свето де.Не пред тебе.
Прекини да лажеш татар , патувам често низ еу , и живеам во држава на еу.Македонците се едни од најценети , најпоштени жители во Европа .Постојат изолирани случаи а тоа се нашите борци за права кои во странство ни за жива глава не се пишуваат албанци , па кога ке направат срање а друго и ништо не знаат , тогаш во весниците пишува државјанин на МК извршил кражба , силување,убиство , дилал дрога и сл. А за бугарите и румунците , со самото спомнување лугето се држат за џеб , демек ве знаеме од вчера па сега ке продаваш муда за бубрези тука :nenene:.Абе не во еу и на марс да ве примат никогаш нема да станете марсовци , тоа е менталитет , може да те завиткаат и со најубавата украсна хартија и со најубавата машна одозгора , смрди од внатре пријателе , смрди многу.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Е пред вакви факти, ја мислам да го затвориме форумов и да бегаме дома. Готово, не окупираа. :tapp:
Зар очекуваш некој да ти поверува на ова, или само да го кажеш работава? ти стои во резиме на работа?! Мочко!
Не бе друже, чекај да го протолкувате хипотетички :)

Не му дале пијачка, ама сепак го пуштиле во барот да влезе :) :) :)

Словенија која ни е најголем поддржувач, сакале полиција да му викнат полиција....

И сето тоа за еден ден :) :) :)

Не бе, не е швркнат....зошто да е :) :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
"Rizospastis" 1922

 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Во 1944 година, црквата „Пресвета Богородица„ во центарот на Скопје е запалена од страна на бугарската фашистичка окупаторска војска, при што целосно изгореле иконостасите и живописите во храмот. „Мајка и„ на МПЦ некако не си го негувала чедото !

Копиран статус од facebook на Мишко Талески
 

Kajgana Shop

На врв Bottom