The Carrie Diaries

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334


Серијата е како „порачана“ за сите оние што им е мака што заврши Gossip Girl, ама и оние hardcore фанови на култната Sex and the City.
The Carrie Diaries е серија која го следи животот на младата Кери Бредшо и би требало (?) да ни ја открие тајната за тоа како Кери станува онаа девојка што од Sex and the City ја знаеме како вљубеничка во чевли, „професионалец“ за мажи и вистинска пријателка до крај.
Многумина би кажале дека серијата е „клише“ (можеби и навистина е, не би знаел), ама како фан на Sex and the City (а посебно Саманта Џоунс, која не можам да дочекам да ја видам во младо издание!), серијата премногу ми се допаѓа, а секоја нова епизода ја очекувам со нетрпение.
Ако се двоумите дали да почнете да ја гледате, а сте биле фан на некоја од сериите кои ги споменав погоре, не мислете се повеќе. Ова дефинитивно е серија за вас! :)

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ја изгледав првата епизода само, доста подобро одглумено од повеќето тин серии и поквалитетно изгледа иако дејствието е во 80-те претпоставувам. Очекував доста помалку од глумицава, но се покажа добро, за натаму не ми е во план сега да ја гледам можеби кога цела ќе се емитува, или барем ако и дадат втора сезона. (y)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Онака многу ми е...catchy и ја засакав одма ! :D Ама нека ја откажат ќе отидам таму бомби ќе им испофрлам! Сите најдобри ги откажаа! :mad: The Secret Circle и The nine lives of Chloe King... A нека смеат да ја откажат Beauty And The Beast и оваа нема веќе една серија да им гледам! :D А и онака batb освои people's choice award така да не верувам...ама има шанса.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Онака многу ми е...catchy и ја засакав одма ! :D Ама нека ја откажат ќе отидам таму бомби ќе им испофрлам! Сите најдобри ги откажаа! :mad: The Secret Circle и The nine lives of Chloe King... A нека смеат да ја откажат Beauty And The Beast и оваа нема веќе една серија да им гледам! :D А и онака batb освои people's choice award така да не верувам...ама има шанса.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
на imdb пиши comedy/romance.Требаше fantasy да додат пошто не е реално толку уба млада девојка да остари во она копитото од sex and the city
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Онака многу ми е...catchy и ја засакав одма ! :D Ама нека ја откажат ќе отидам таму бомби ќе им испофрлам! Сите најдобри ги откажаа! :mad: The Secret Circle и The nine lives of Chloe King... A нека смеат да ја откажат Beauty And The Beast и оваа нема веќе една серија да им гледам! :D А и онака batb освои people's choice award така да не верувам...ама има шанса.
Не верувам да ја откажат. Почнав да ги гледам и The Secret Circle и The Nine Lives of Chloe King, ама ниту една не ме завлече да ја гледам. На оваа дефинитивно сум навлечен уште откако ја изгледав првата епизода, па да се надевам дека нема да ме изневери проценката :D

на imdb пиши comedy/romance.Требаше fantasy да додат пошто не е реално толку уба млада девојка да остари во она копитото од sex and the city
А зошто би бил важен надворешниот изглед? Мене лично Сара Џесика Паркер ми има некој шарм и убава ми е - само можеби не во класичната смисла на зборот „убавина“, која е наметната од Hollywood и останатите нереални стандарди ;)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Онака на прв поглед серијава јесте дека е еј Фато види комшикава прдна на Цвета у дворо, а цветко има зелени гаќи. После оди Фата да му каже на Цветко ама Трпе е таму и пијат пиво, оваа демек ја тражела Цвета, се праи удрена, излегува надвор и стварно ја удира кола. Сите плачат по неа.. крај на прва сезона.

Хејтер сум на вакви сеирии и да досадно ми е. :нинџ:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Го гледав трејлерот и одма видов дека има некои неусогласености. Ко шо сфатив од трејлерот, татко и на Кери се појавува, а во серијата она кажа дека го нема видено откога напунила 5 години...
Не планирам да ја гледам... :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Срањето продолжува од таму каде што срањето почнува, битно на срањето му нема крај.
Што е следно, Кери во пензија а вибраторот во кери?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom