The Bridge

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Фасцинантната германка Дајан Кругер и Демијан Бичир се дел од главната актерска екипа во најновата американска серија THE BRIDGE, римејк на скандинавската Bron/Broen, па така серијата покрај британската добива и американска верзија. Како и во останатите верзии приказната е иста, ги следи двајцата детективи кои трагаат по серискиот убиец, а она што е специфично за американскиот римејк е што сето тоа ќе се случува на границата на САД и Мексико.

IMDB


Одлична серија! Ги изгледав првите две епизоди и веднаш ме купи, обожавам ваква приказна со картели, а посебно кога е направена од квалитетна кабловска телевизија, екипата е врв, верувам дека натаки ептен ќе се заострат работите, препорака!




 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Нели таа глумицата што ја играше во филмот деветта порта со Џони Дип и нејзина улога што играше како демонка или така нешто LoL :)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Го изгледав трејлерот поодамна, онака просечно. Ама не ми текна дека почнува толку скоро.
Може да ја погледнам.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Genre ? Драма ,акција што е серијава објасни поубаво и поопширно не штеди на зборови .
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Genre ? Драма ,акција што е серијава објасни поубаво и поопширно не штеди на зборови .

Нешто мешавина од акција и драма, јас мислам дека ќе биде нешто како Homeland понатаки ептен возбудлива со оглед што оригиналот ептен го фалат...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Нешто мешавина од акција и драма, јас мислам дека ќе биде нешто како Homeland понатаки ептен возбудлива со оглед што оригиналот ептен го фалат...
Genre Crime, Drama, Mystery
Нигде не пишува акција :D Јас мислев ќе биде нешто со агенти и форензичари па ќе има акција ова не го бива
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Нешто мешавина од акција и драма, јас мислам дека ќе биде нешто како Homeland понатаки ептен возбудлива со оглед што оригиналот ептен го фалат...
Не си ја гледал Bron ?
Јас ја погледнав и првата епизода од оваа, ама не ми е ни приближно интересна приказната како во данската така да ја баталив.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Денеска ја почнав серијава и изгледав три епизоди, фантастично, колку ми се допаѓа што се шири приказната со нови и нови ликови и случувања кои после некое време се поврзуваат а сепак немаш појма кој е убиецот, мерак. Не сум ја гледал шведската верзија, но во план сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom