The Blacklist

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
The Blacklist, још једна у низу кога се во прашање мистериите по американскиве телевизии, покрај Person of interest и Revolution (барем овие ги следам активно).

Досега има само пилот, одлично оценет на imdb.

Станува збор за бивш разузнавач (Џејмс Спадер), по кој FBI трага со години. Неочекувано, тој сам им се предава. Зошто? Не знаеме, бидејќи Редингтон им помага да спречат терористички напад во Вашингтон и да упасат криминалец за кој FBI мисли дека е мртов.

Но тоа е само почеток. Eве го и трајлерот (не го гледајте цел, ја прикажува цела прва епизода)

 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Прва епизода гледана кул серија ќе биде.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
dobro e, trejlerot mi go zadrza vnimanieto do kraj, i definitivno e moj zanr, kako fan na 24.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Serijava e takat-taka ima dupki vo prikaznata negativecot Ranko zamani e pravoslaven hristijan a negovo ime e muslimansko :) mozele da istrazat malce ;D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Serijava e takat-taka ima dupki vo prikaznata negativecot Ranko zamani e pravoslaven hristijan a negovo ime e muslimansko :) mozele da istrazat malce ;D
мој бивши колега е србин со муслиманско име. како и зошто е долга прикаска. така да, ..... не ми е чудно тоа
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Како што кажав во другата тема, освен Алан Шор, сите други актери се со просечни способности. Приказната не е нешто уникатна, има многу дупки во приказната и секако во пилотот јасно се гледа дека не ни истражиле како треба. Мислам, србинот Ранко Земани, не се тетовирал зашто бил православен христијанин...:facepalm:
Ќе видам како ќе се покаже во следната епизода, бидејќи до сега е само просек.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Пилотот беше добар, ама ништо посебно. James Spader мораше на грб да ги носи сите другите актери, кои беа тежок просек. Инаку, не очекувам да трае повеќе од една сезона, славно поради епизодниот формат на приказната, кој ќе ја трансформира цела серија во досадно процедурално срање. Плус е серија на NBC.

Се надевам дека грешам и ќе се подобри натаму, ама не се надевам на многу.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Очекував повеќе од пилотот, највеќе ме разочара што James Spader на екран беше некои 5 минути вкупно, а само заради него и ја симнав серијава. Се надевам дека нема да ја затупат натака серијава, после Boston Legal, James Spader фали на екраните.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Нема иднина серијава.... (n)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Значи колку мразам вакви трејлери каде се ти е кажано, која корист ја имам од гледањето? Секоја епизода ќе има нов криминалец по кој ќе трагаат, и замислете, ќе го суредат, тек-тук некој потежок ќе биди опфатен во 2-3 епизоди и на крај ќе испадни дека и е татко. Кхм.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Уште кога го погледнав трејлерот помислив дека има потенцијал серијава, само се надевам дека не е се така очигледно како што изгледа на прв поглед.

П.С За трејлерот се согласувам очигледно треба да учат дека не е финтата цела воведна епизода да ја исецкаш во трејлерот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom