That '70s show

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.789
Поени од реакции
76.839
Не дека имав некои големи очекувања, ама новава that 90s show е стварно, стварно, стварно, стварно лоша.

Новите актери :pov:
Хуморот:pov:
"Стајлингот" од 90-те:pov:

Дури ни старите актери не можат да го спасат срањево во најава...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.352
Поени од реакции
33.205
Не дека имав некои големи очекувања, ама новава that 90s show е стварно, стварно, стварно, стварно лоша.

Новите актери :pov:
Хуморот:pov:
"Стајлингот" од 90-те:pov:

Дури ни старите актери не можат да го спасат срањево во најава...


Pa i ne bese tolku loso… :icon_lol:

Mislam, samostalno ili vo sporedba so 70show? Oti e razlicen odgovorot.

Jas sum flexibilen za lgbtg woke no EDINSTVENO toa mi smetase da fakja nakaj negledliva. Kakva abominacija od lik toa debeloto azijatsko… nesto.

Za toa, tocno da :pov:

Za drugoto eh (y)
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.789
Поени од реакции
76.839
Pa i ne bese tolku loso… :icon_lol:

Mislam, samostalno ili vo sporedba so 70show? Oti e razlicen odgovorot.

Jas sum flexibilen za lgbtg woke no EDINSTVENO toa mi smetase da fakja nakaj negledliva. Kakva abominacija od lik toa debeloto azijatsko… nesto.

Za toa, tocno da :pov:

Za drugoto eh (y)
Вооглаво, ми сметаат новите деца...не затоа што се нови, туку затоа што немаат никаква хармонија меѓу нив, како со сила им е глумата. Ќе премижев преку сите тие woke стандарди само ако хуморот беше на исто ниво или барем приближно како оргиналната серија, ама не е...хуморот е толку лош, што дури и старите актери ги прават да изгледаат онака неприродно. Замисли Ред дури го омекнале малце :tapp:.
А тоа позадинското Laugh Track е толку исфорсирано, буквално на секои 5 секунди го слушаш, како да гледаш некоја идиотска тин серија на Дизни ХД или Никелодеон. За стајлингот пишав, ништо не потсеќа дека дејството се одвива во 90-те, се на се уште една серија која пробуваат да ја вратат во живот, и што најверојатно ќе биде канселирана после 2 сезони.

Сега чекам уште Фрејзер да видам како ќе ја усерат.

П.С. Да, и мене ме нервира тоа дебелото азијатче, стварно антипатичен лик :icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.246
Поени од реакции
15.356
Ова не е 90ти, освен ако ние стварно не сме 25 години назад. Лејм е засега, не верувам многу да ја подобрат, ама може и ние сме само "стари", на новиве генерации повеќе ќе им се свиѓа сигурно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.352
Поени од реакции
33.205
Ќе премижев преку сите тие woke стандарди само ако хуморот беше на исто ниво или барем приближно како оргиналната серија, ама не е...хуморот е толку лош, што дури и старите актери ги прават да изгледаат онака неприродно.
Pred dve godini ja izgledav od novo i ne se soglasuvam so ova. Da ne ja idoliziras malce? Kakov humor na nivo imase prethodnata? Isto e sve duri toa i smeta, kelso so burn, leo stoner, kitty anksiozna… se e iskopirano. I poradi takviot retardiran himor lesno se gledase i bese ok zanimacija. Ovaa ja izgledov u edna nokj skoro poradi istiot vibe.

Замисли Ред дури го омекнале малце :tapp:.
Pa prosle 20 godini, ne moze da go ima oganot celo vreme. Dobar bese, milo mi e sto ne se oslonija kompletno na Red.


Ова не е 90ти, освен ако ние стварно не сме 25 години назад. Лејм е засега, не верувам многу да ја подобрат, ама може и ние сме само "стари", на новиве генерации повеќе ќе им се свиѓа сигурно.
Da, i ova.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
965
Поени од реакции
1.637
А тоа позадинското Laugh Track е толку исфорсирано, буквално на секои 5 секунди го слушаш, како да гледаш некоја идиотска тин серија на Дизни ХД или Никелодеон.

П.С. Да, и мене ме нервира тоа дебелото азијатче, стварно антипатичен лик :icon_mrgr:
Баш ова. Кога ја гледам ми делува баш како детска серија од Никелодеон.
Иначе мислев повеќе ќе ги има стариве глумци и малку се разочарав кога видов дека само во првата епизода ги има. Ваљда ги покажаа само за да се улетаме.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
137
Поени од реакции
405
Би платил да ги видам Kelso, Kramer од Seinfeld и Joey од Friends во иста серија :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom