Terry Francis во МКЦ - CINEDAYS музичка програма - 13.11.2015

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Сакав да го шибнам настанов во темата за трансови, ама не иде, технаџија е типов, па отворам нова тема. Звучи ко интересна понуда, башка карта 150/200 :)Во рамките на музичката програма на овогодинешниот CINEDAYS гостува еден од најславните британски андерграунд DJ-и, во исто време и миленик на скопската клубска публика, TERRY FRANCIS.
Познат како човекот кој направи kick-start на technohouse лондонската сцена преку својата клубска вечер Wiggle и веќе 16 години резидент DJ во еден од најславните светски aндерграунд мега-клубови, лондонскиот FABRIC.
Неговите landmark долги и smooth миксови отсекогаш биле предизвик за публиката на подиумот за танц, а неговата уникатна моќ да ја помрдне публиката му донесе ангажман ширум светот.
Редовен гостин на скопските подиуми уште од крајот на 90тите, секогаш позитивен, расположен и гарант за вистински разиграна и весела клубска вечер.
За само неколку дена излегува неговиот нов E.P. - Open Door за неговиот Wiggle label.
ПМГ Рекордингс и BTKRSH се локалните тимови кои ја промовираат оваа вечер, а Мирко Попов и Andreas Hz ќе ја загреат атмосферата пред настапот на Terry Francis.
Билети за скромни 150 денари во продажба на Билетара МКЦ, после полноќ на 13.11 цена на билет 200 денари.
Повелете во Хотел CINEDAYS.

FB event
 

Kajgana Shop

На врв Bottom