TERA

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Сакав да ја истакнам играта која ја играм од моментот кога помина во F2P (free to play) тогаш можби сте и чуле за неа бидејќи дигна многу галама и со тоа и привлече голем број на нови играчи.
Станува збор за MMORPG играта TERA која како и секоја RPG игра има 7 раси и 8 класи од кој може да изберете да левелирате до левел 60 каде ви се отклучува можноста и за PvP.
TERA е различна од другите игри од овој тип по тоа што има True action combat што значи нема Auto attack, dodge и select target / cast spell туку сите тие работи ги правите вие како еден вид FPS combat каде треба да имате добра ориентација, рефлекси и најважно од се да го знаете вашиот карактер, затоа на почетокот играта изгледа малку потешко одколку што звучи, се разбира додека да се навикнете на тој начин на action combat.
Уште една новина во овој тип на игра е политичкиот систем во кој секој месец може да се кандидирате за владетел на регион па дури и континент, каде ако бидете изберени се здобивате со голема моќ многу јасно.



Како и да е сакав да прашам колку од вас сте чуле или ја играте TERA (на кој сервер) и би сакал да ве поканам да се придружите на серверот Veritas.

Овде може да ја превземете играта и да се регистрирате



PS. ајде кажете ваше мислење дали имате вкус и стомах за играва :)
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
За малку ќе ја спуштев ама 27ГБ и се премислив :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
moze ke se proba letovo
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Lvl 47 Lancer сум на Zanubia сервер. После испитна сесија ќе гриндам до 60-ка.
Најдобра F2P MMORPG игра моментално.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
a restrikciite kako se?ne e pay to win?
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
a restrikciite kako se?ne e pay to win?
Не е pay to win, ако сакаш да трошиш пари на играва можеш да се придобиеш само со скинови на оружја, костуми или некој маунт, а нешто да те направи ОП нема. Бидејќи и gearot / итемите што ги имаш на тебе не играт голем фактор во PvP па и во PvE доколку имаш доволно вештина да го играш твојот карактер, зошто ти си одговорен за тоа дали ќе дозволиш некој играч да те погоди кога те напаѓа или некој Босс да рипне врз тебе и да те смачка :)
Играта некојпат ќе ти изгледа напорна бидејќи самата те тера да се фокусираш доколку сакаш да не умреш. За разлика од другите игри каде можеш да направиш auto attack и да направиш alt + tab :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom