TELCO (виртуелен интернет оператор) - генерална дискусија

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Тоа што го најавував во другата тема односно онаа за MOVE TV, од денеска започнува.
ТЕЛКО ИНВЕСТМЕНТ ГРУП започнува со нудење на услуга оптички интернет како виртуелен интернет оператор, исто така како овластен партнер на МТЕЛ заедно со оптичкиот прави понуда и на MOVE TV.
Ќе ви ги пуштам понудите на следната порака, за подетално https://facebook.com/msatpaketii или https://facebook.com/telcopaket/
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Тоа што го најавував во другата тема односно онаа за MOVE TV, од денеска започнува.
ТЕЛКО ИНВЕСТМЕНТ ГРУП започнува со нудење на услуга оптички интернет како виртуелен интернет оператор, исто така како овластен партнер на МТЕЛ заедно со оптичкиот прави понуда и на MOVE TV.
Ќе ви ги пуштам понудите на следната порака, за подетално https://facebook.com/msatpaketii или https://facebook.com/telcopaket/
Odlicno stom ima povejke konkurencija .....
E sega ova ke se renta od telekom.? Ke odi samo optika/move tv.?nema mobilna 3play.??paket
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Odlicno stom ima povejke konkurencija .....
E sega ova ke se renta od telekom.? Ke odi samo optika/move tv.?nema mobilna 3play.??paket
Ovlasten partner na MTEL, nudime opticki preku Telekabel, imame i nasi box paketi so opticki i MOVE TV od MTEL.
Isto taka pak si gi nudime istite paketi od MTEL bidejki sme partneri.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Тоа што го најавував во другата тема односно онаа за MOVE TV, од денеска започнува.
ТЕЛКО ИНВЕСТМЕНТ ГРУП започнува со нудење на услуга оптички интернет како виртуелен интернет оператор, исто така како овластен партнер на МТЕЛ заедно со оптичкиот прави понуда и на MOVE TV.
Ќе ви ги пуштам понудите на следната порака, за подетално https://facebook.com/msatpaketii или https://facebook.com/telcopaket/
Btw, kako ke gledam Moove tv, koga 1 nedela popladne 5mbps, edvaj so site 15uredi iskluceni, samo 1 tv,direkt na Lan tesko.!

Tuku ostaj ova kazi be detali +/- dogovor 600mkd 40/40 ima dogovor nema kakov e...itn...??
Ista cena e TK,bez dogovor so moveS 899, sto samostojno od Tk,da imas internet + 199. Move kee poeftinoo
Автоматски споено мислење:

Ovlasten partner na MTEL, nudime opticki preku Telekabel, imame i nasi box paketi so opticki i MOVE TV od MTEL.
Isto taka pak si gi nudime istite paketi od MTEL bidejki sme partneri.
Pa taka kazi,Telco ima Prilep pominav pred 1nedela, razgovarav za Msat, ama.Total do 8.mesec neme isklucuva i ke mora da cekam da zavrsi iako 3meseci ne se ni koristi
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Смешно е ова, истите пакети од Телекабел ги нудат кај е бенефитот тука не разбирам? Истите цени се, не гледам никаква поволност или нешто поефтино да доаѓа
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Смешно е ова, истите пакети од Телекабел ги нудат кај е бенефитот тука не разбирам? Истите цени се, не гледам никаква поволност или нешто поефтино да доаѓа
Ne se istite pretpostavuvam so dogovor a na tk, e bez dogovor;primer 600 internet +199 moveS 800 a vo Telco e 900 kontra efekt + dogovor ...
Nejasno ama ...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Што има врска цените, битно се виртуелен оператор :pos: Овие кога стигнаа со 2 квадрати дуќан во Прилеп виртуелен оператор да станат, гасете ламбите, доволно е.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Што има врска цените, битно се виртуелен оператор :pos: Овие кога стигнаа со 2 квадрати дуќан во Прилеп виртуелен оператор да станат, гасете ламбите, доволно е.
Izgleda vo pravo si......
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Не верувам дека некој ќе го користи ова, каша попара. Очекувавме Мтел да нуди оптика а не трета фирма да продава Телекабел интернет и Мтел телевизија. Хаос
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Не верувам дека некој ќе го користи ова, каша попара. Очекувавме Мтел да нуди оптика а не трета фирма да продава Телекабел интернет и Мтел телевизија. Хаос
Konceptot e kasa popara, internet opticki od TK, mSat od mtel internet box od A1, movee zavisen od stabilen internet,ova lici .....odnosno ne znam na sto lici....
ali ako davaat bez dogovor opticki i movee,mozi da se proba ima do mene lepenkata optika od Tk,ama nee mn,zadovolen popladne i navecer vika koga-kako koci/secka....
Ama ako e bez dog, za 900,mozi da se proba so 24m, povejke ne toa e past tense.!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.965
Поени од реакции
35.905
Што има врска цените, битно се виртуелен оператор :pos: Овие кога стигнаа со 2 квадрати дуќан во Прилеп виртуелен оператор да станат, гасете ламбите, доволно е.
Е ако де, преку нив ќе ти оди само сервисот, се друго е на тие што ја градат, тие во 2та квадрати се продавачите, купуваат wholesale од операторот по пониска цена и шиткаат за колку можат.
Секаде има вакви, во Англија кој стигна оператор стана, во Австралија преку 100 има што нудат фиксна а градат 1-2 (пола од компаниите кои препродаваат струја шиткаат и пакети интернет).
За да добие народот беше подобро да се направи заедничка инфраструктура, досега ќе имаше оптика до секоја штала, а за продажба нека се проба секој.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Е ако де, преку нив ќе ти оди само сервисот, се друго е на тие што ја градат, тие во 2та квадрати се продавачите, купуваат wholesale од операторот по пониска цена и шиткаат за колку можат.
Секаде има вакви, во Англија кој стигна оператор стана, во Австралија преку 100 има што нудат фиксна а градат 1-2 (пола од компаниите кои препродаваат струја шиткаат и пакети интернет).
За да добие народот беше подобро да се направи заедничка инфраструктура, досега ќе имаше оптика до секоја штала, а за продажба нека се проба секој.
ова е точно но во случајов овие немаат ни веб страна, никаде објаснување terms and conditions и плус цената е иста како во Телекабел. Дури истите цени и брзини се. Нема никаква разлика. Во UK и слично иако сите одат преку мрежата на 2-3 големи провајдери имаат натпревар во цени. Тука ништо
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Е ако де, преку нив ќе ти оди само сервисот, се друго е на тие што ја градат, тие во 2та квадрати се продавачите, купуваат wholesale од операторот по пониска цена и шиткаат за колку можат.
Секаде има вакви, во Англија кој стигна оператор стана, во Австралија преку 100 има што нудат фиксна а градат 1-2 (пола од компаниите кои препродаваат струја шиткаат и пакети интернет).
За да добие народот беше подобро да се направи заедничка инфраструктура, досега ќе имаше оптика до секоја штала, а за продажба нека се проба секој.
Сервисот може да ти оди преку Африка ако сакаш. Ова нема поента никаква. Ни веб, ни продажни салони, ни пониски цени. Не е УК ова со конкуренција, па очите да си ги вадат кој е поефтин. За ова цена прво треба да понудиш, па се друго по ред.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom