Tehnika.mk - нов огласник за технологија

Кое е вашето мислење за Техника.мк?

  • 1 - Вебсајтот има хендикеп и е осуден на пропаст

  • 2 - Добра идеја но не би го користел

  • 3 - Гледам некаков потенцијал и може да се доразвие

  • 4 - Многу добро работи и функционира, но фали...

  • 5 - Одлична идеја, би се регистрирал одма


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.764
Поени од реакции
5.043

Пробајте тука да оптимизирате, иако главните компоненти се запазени, Гугл ќе ве сака уште повеќе.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.486
Поени од реакции
5.452
Направете дел нешто како месинџер кој покрај за допишување со луѓе ќе биде и од помош за тоа што нема во огласите да може да се праша каде да купиш или ако има некој да прашаш дали продава.
 
Последно уредено:
Член од
17 февруари 2021
Мислења
15
Поени од реакции
18
Пуштена е во употреба првична верзија на андроид апликација - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tehnika.mk

@zmej gorjanin сега сме на HTTP/2, направивме и некои други оптимизации, speed insight desktop: 94/100, speed insight mobile: треба уште работа :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.486
Поени од реакции
5.452
Убаво би било за почеток да се понуди на јутјубериве, стримериве, GGMK.. да ви го изрекламираат огласников. Со ова на почеток би добиле бројка повеќе корисници и огласувачи..
 
Член од
17 февруари 2021
Мислења
15
Поени од реакции
18
Убаво би било за почеток да се понуди на јутјубериве, стримериве, GGMK.. да ви го изрекламираат огласников. Со ова на почеток би добиле бројка повеќе корисници и огласувачи..
не е лоша идејата, треба да се стапи во контакт, си стојам ок со горазд.

btw, пуштивме v1.0 од апликацијата на андроид > https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tehnika.mk
направени се некои подобрувања under the hood, но, сеуште е webview - не е native апликација.
 
Член од
17 февруари 2021
Мислења
15
Поени од реакции
18
Сега сме во „ноќен режим“ full time. Наскоро ќе има и копче за пристап до светлата верзија.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.384
Поени од реакции
31.391
Честитки, фино изгледа. Ви посакувам успех :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.306
Поени од реакции
22.029
If a tree falls in the forest and nobody is around to hear it, it didn’t fall.

Ќе си наместите Фејсбук, Инста пејџ и ќе пуштите ads. Не мора нешо посебно кај нас, по два долари дневно, audience под 50 години и нека врти. Може да смислите некој giveaway или да промовирате некои огласи.
Не се потпирајте на “build it and they will come”, фалично е тоа мислење.

Дали имате направено TAM, SAM, SOM анализи на пазарот за вашиот продукт. Баш би ме интересирале бројките.

Со среќа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom