Tecna toplotna izolacija!!!

Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Termostop tecna izolacija of metalotexnika.mk prilep
Korund of srbija
1mm zamenuva 5cm stiropor
SE nanesuva so valjak cetka ili kompresor vo nekulku race 0.5 mm edna raka najveke do 8race.se koristi i za vnatresna izolacija.

1m2 doaga negde okolu 350 den sto eftino.spodelete iskustva ako koristel nekoj
 
L

Löwe

Гостин
Termostop tecna izolacija of metalotexnika.mk prilep
Korund of srbija
1mm zamenuva 5cm stiropor
SE nanesuva so valjak cetka ili kompresor vo nekulku race 0.5 mm edna raka najveke do 8race.se koristi i za vnatresna izolacija.

1m2 doaga negde okolu 350 den sto eftino.spodelete iskustva ako koristel nekoj
Апсолутно.... Нема теоретика.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Лани се јавив кај нив, ми одговорија дека е како што се рекламира само што тогаш сеуште немаа Скопје дистрибуција. Немам конкретно земено, цената ми беше многу висока за проба (2500 за канта од 5л за негде 6-7 м2). Цената инаку споредена со слични производи е многу пониска. Овој премаз од стопконденз на пример е 750 денари/м2. И мене ме интересира дали некој знае како се покажала во пракса.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
jas ke zemam za 1 soba za proba da vidam za severniot zid i dali ke ima nekoja razlika vo toplina/ladno pa ke pisam dali vredi.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во некоја тема исто некој имаше прашано за ова мислам. За внатрешна изолација ставете си алуминиумски профили, минерална волна од 5 - 10 центиметри и гипскартон. Еден таков премаз може да понуди колку толку топлотна изолација, но не знам парапропусноста и водопропусноста на ѕидот каква ќе биде.
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
И мене исто ме инѕересира како помина со тестот и дали нанесе од ндвор или внатре и како е всушност подпбро од внатре или од надвор.како шѕо чотав кај нив вика за од надвор до 10 години а од внатре мислам 25 беше?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
24
Поени од реакции
1
jas ke zemam za 1 soba za proba da vidam za severniot zid i dali ke ima nekoja razlika vo toplina/ladno pa ke pisam dali vredi.
Здраво.Сакам да те прашам дали си задоволен од термо стоп изолацијата, бидејќи планираме да ставаме од него на внатрешните ѕидови.Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom