Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Degutant, 23 мај 2015.

 1. thorse

  thorse

  Член од:
  4 јули 2014
  Мислења:
  164
  Допаѓања:
  44
  Џабе и наочари и мдма пак немаат енергија и не играат :)
  --- Споено дупло мислење, 10 ноември 2017 ---
  Искрено сакате да ми кажете дека ви се свиѓа у станица тенно, хаус жур со такви луѓе што не ни слушаат таква музика ?
   
 2. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.415
  Допаѓања:
  2.856
  Префенси е тоа место за мене, не искачам таму :) Инаку сум бил неколку пати пошто не бил отворен Епицентар и немало некоја друга дешавка... Се на се 4 пати имам отидено таму: Octave One, Trus'me, афтер после журката на Соломун и Dennis Cruz. Здравје следно идење на Eelke Kleijn ќе ми биде на 9 февруари :)
   
 3. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.223
  Допаѓања:
  9.054
  На Prince, Петра П. и Dejan <3 Viola им се допаѓа ова.
 4. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.243
  Допаѓања:
  2.654
  mnogu e dobar, bev vo probistip pred nekoa godina rasturi coekot
   
 5. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.542
  Допаѓања:
  1.278
  Screenshot_2017-11-29-22-43-14-1.png

  Docek na novata godina na nastanot gore! Vleznica okolu 55€, strasen sostav
   

Сподели преку: