Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Degutant, 23 мај 2015.

 1. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Спремајте се за братот :D
   
  На Gandradelic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
  Ovde, kaj nas ? :D
   
 3. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Da :)
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sorenoat

  sorenoat

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  868
  Допаѓања:
  235
  MTV Varna Beach 2017
  Next Year again. (y) Varna 2018

   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  10 октомври - Dennis Cruz @ Станица 26
  20 октомври - Ben Klock
  27 октомври - DJ Koze, Âme @ МКЦ (најверојатно)
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
  Гледам дека имаш дојави :D него локацијава за Ben Klock ? Саем валда?
   
 7. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Саем отиде, запленет е од банките :) Затоа претходната журка не беше таму, а префрлена и одложена е и таа Ретро Електро...

  Инаку за Клок не знам точно... МКЦ е една опција (нејќу таму), ама ја се надевам на некоја спешл локација :icon_lol:
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Тијана Т исто на 27ми
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
 10. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
  Kupeni karti za Marco Carola :) ideemoo
   
 11. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Kraftwerk бичеееес!
  27 февруари, 2018
   
  На Prince и Tonchie им се допаѓа ова.
 12. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.719
  Допаѓања:
  3.767
  Toa заслужува посебна тема, сега ќе ја отворам :)
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Беше некој во Станица? Првпат во клуб кај нас видов да носат наочари за сонце :pos:
   
 14. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.074
  Допаѓања:
  2.929
  Наочари - маска за да не им се гледаат проширените зеници од MDMA- то :))
   
 15. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.408
  Допаѓања:
  2.848
  Кој со што сака нека ужива во журката, ама немојте бе наочари во клуб... Плус не се еден или двајца со очите оволики или да стискаат вилица, па да се кријат :)
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: