Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иначе последно издание на Грин Бич во Охрид, ќе си се префрла на друго место. :(
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Паметно што ќе се менуваат локација. И минатата година имаа проблеми, ама све се изгура до крај... многу каубојци на едно место за да може нешто да се организира како што треба :)

Инаку, спремајте се, паклен период не' следи :))

Тазе интервју со Свен и Ричи за како се имаат запознаено, пријателството и Ибица...
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Nekoj za TECHNIQUES FESTIVAL - Athens 2017 ?[DOUBLEPOST=1502214522][/DOUBLEPOST]Info za drugi nastani, periodov septemvri/oktomvri? Na balkanov, fala :)
 
Последно уредено:
Г

Грејвдигер

Гостин
Nekoj za TECHNIQUES FESTIVAL - Athens 2017 ?[DOUBLEPOST=1502214522][/DOUBLEPOST]Info za drugi nastani, periodov septemvri/oktomvri? Na balkanov, fala :)
Во септември на почеток ги имаш Charlotte de Witte и Dax J во Софија, а Michael Mayer, Amelie Lens, Vril, Modeselektor, Sven Vath и Solomun се во Белград на Apgrade Weekend. Исто и Reworks Festival е на средина од септември во Солун + на 22 септември кај нас ќе бидат Solomun, Johannes Brecht и Lehar.

Крај на октомври во еден викенд во Белград го имаше Victor Ruiz и другиот ден Tale of Us и Vaal. На 20 октомври и кај нас ќе има журка... уствари доста добри журки ќе има :))
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Во септември на почеток ги имаш Charlotte de Witte и Dax J во Софија, а Michael Mayer, Amelie Lens, Vril, Modeselektor, Sven Vath и Solomun се во Белград на Apgrade Weekend. Исто и Reworks Festival е на средина од септември во Солун + на 22 септември кај нас ќе бидат Solomun, Johannes Brecht и Lehar.

Крај на октомври во еден викенд во Белград го имаше Victor Ruiz и другиот ден Tale of Us и Vaal. На 20 октомври и кај нас ќе има журка... уствари доста добри журки ќе има :))
Морат барем на една од овие надвор да се ојт ::)) ќе видиме... фала другарс за инфово
 
Г

Грејвдигер

Гостин
sto e problemot so grin bic sto ke go premestuvaat
Очекувано и целосно ги оправдувам. Веќе втора година по ред како си имаат проблеми со локални шерифи и годинава полицијата им правеше проблеми поради некоја забрана за работа на угостителските објекти после 2. Ова нема ни У од угостителски објекти, ама тоа е... Го ебаа едно од нештата што им носеше неколку илјади туристи во еден викенд.

Првиот ден дојдоа во 2, ама некако ја одовлекуваа до 3 за да не го прекинат Ричи, а вториот ден се решија да тераат до крај, ама пак околу 4 саат дојдоа 10-15 цајкани и ги исклучија од осигурач.

Можно е и некоја казна да имаат лапнато, појма неам.

 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Иначе последно издание на Грин Бич во Охрид, ќе си се префрла на друго место. :(

Не можам да им се изначудам на паметот како можат до толку да ја сјебат работава?
Како можат ебано да го завршат фестивалот во 3 саат, а диското ПАРК да работи ... бруки!!!
Ако им кењале за музиката, од напред требале да си ги решат работите. Не смеат да направат таков пропуст !!!! Тоа е срамотилоци, бруки. Разочаран сум од Македонскиве организации тотално ама ова не го очекував. Бруки ....[DOUBLEPOST=1503322721][/DOUBLEPOST]
Solomun, Johannes Brecht и Lehar на 22-ри септември на Саем.
Тука нема да има пропуст. 99% !

@Грејвдигер Не можам да ги оправдам во никој случај. Не може да не знаат до колку им е лимитот ... Не смее да се испостави муабетот само да ги донесат и прозирно да пуштаат музика 1 саат.
За среќа не бев , а да бев , ќе летаа флаши сигурно!
 
Последно уредено:
Г

Грејвдигер

Гостин
Не можам да ги оправдам во никој случај. Не може да не знаат до колку им е лимитот ... Ваков пропуст не се оправдува.
Настанот бил пријавен и си имал дозвола, како и секоја година. Не е првпат да организираат, па да не знаат што прават... Проблемот е од самиот ден на журката, не дека од претходно им дозволиле до 2-3 саатот...
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Настанот бил пријавен и си имал дозвола, како и секоја година. Не е првпат да организираат, па да не знаат што прават... Проблемот е од самиот ден на журката, не дека од претходно им дозволиле до 2-3 саатот...
Епа тоа ти зборам бе брат .. Како може ако све е уредно да дојдат цајкани да изгасат музика?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Епа тоа ти зборам бе брат .. Како може ако све е уредно да дојдат цајкани да изгасат музика?
Пошто ова е Македонија, ете така :D Наводно имало некоја забрана за работа на угостителски објекти донесена ден-два пред фестивалот заради некоја тепачка... Ама ова не е угостителски објект, туку настан за кој се вадат посебни дозволи и чуда... И се дешаваат некои караници на релација организација - полиција и видовме како заврши на крај...

Тоа е информацијата што ја имам јас, а ми е од луѓе што се вклучени во организацијата и верувам дека е така, затоа и ги оправдувам. Ако не е точно, онда е нивна грешка и требало навреме да ги известат сите.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Пошто ова е Македонија, ете така :D Наводно имало некоја забрана за работа на угостителски објекти донесена ден-два пред фестивалот заради некоја тепачка... Ама ова не е угостителски објект, туку настан за кој се вадат посебни дозволи и чуда... И се дешаваат некои караници на релација организација - полиција и видовме како заврши на крај...

Тоа е информацијата што ја имам јас, а ми е од луѓе што се вклучени во организацијата и верувам дека е така, затоа и ги оправдувам. Ако не е точно, онда е нивна грешка и требало навреме да ги известат сите.

Брату и Тонгузија да е ,џабе ... Таква организација, со таков кредибилитет не смее да дозволи вакво нешто да се случи ; ако им било се регулирано, со точно предвидени ситуации , имаат стамина да удрат невидена тужба кон тој што ја заебал работава ( од опшитна куротресецот, кој и да е се да му е. ).
Да сум организатор и да знам дека ќе мора во 3 саат да ставиме крај , ус пут да треба да пуштаме тивко .. моментално би удрил сатар и нема да се деси журка. Подобро така него вака .. што знам ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Брату и Тонгузија да е ,џабе ... Таква организација, со таков кредибилитет не смее да дозволи вакво нешто да се случи ; ако им било се регулирано, со точно предвидени ситуации , имаат стамина да удрат невидена тужба кон тој што ја заебал работава ( од опшитна куротресецот, кој и да е се да му е. ).
Да сум организатор и да знам дека ќе мора во 3 саат да ставиме крај , ус пут да треба да пуштаме тивко .. моментално би удрил сатар и нема да се деси журка. Подобро така него вака .. што знам ?
Дојдени се еден куп луѓе за журката, плус имиња како Ричи и Свен и нималку не е океј да ги разочараш и да ја откажеш... Едно што ќе има плукање од луѓето што се отидени да се журкаат, друго што ќе кажат Ричи, Свен (или кој и да бил на нивно место), зошто им е откажана журката во Охрид?

Нема вин-вин ситуација во случајот и можеби вака како што испадна е една од најдобрите варијанти. Ако не се лажам најавуваа тужба, а дали ќе лепнат или се откажале, појма неам...

Како и да е, за следна година ја би очекувал преселба во Струга :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Дојдени се еден куп луѓе за журката, плус имиња како Ричи и Свен и нималку не е океј да ги разочараш и да ја откажеш... Едно што ќе има плукање од луѓето што се отидени да се журкаат, друго што ќе кажат Ричи, Свен (или кој и да бил на нивно место), зошто им е откажана журката во Охрид?

Нема вин-вин ситуација во случајот и можеби вака како што испадна е една од најдобрите варијанти. Ако не се лажам најавуваа тужба, а дали ќе лепнат или се откажале, појма неам...

Како и да е, за следна година ја би очекувал преселба во Струга :)
Многу повеќе почит ќе добиеле да ја откажеле журкава него вака што изиграле. ( од мене и од сите вистински љубители на музика и добри журки ) За тие крембилите што идат онака без многу разбирање , сигурно им било профи. Али со толку опрема , толку луѓе ... да ги заебат, не е фер.
Доверба тешко се добива а многу лесно се губи ... лично, не им верувам повеќе на никој , и ќе им ги хејтам журките се додека не се оправдаат со нешто спектакуларно и долично на калибарот што го презентираат. :)Сеа што да збориме ? Дојдоа Ричи и Свен искинаа на саат време со јачина на звук 5/10 , и толку сите по дома чао пријатно мрзнете се во Охрид наркомани у три сабајле? Тежок бед.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom