Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

T

Torchyrus

Гостин
Henry Saiz нема никогаш доаѓано, би било одлично кога би се склопил со Cattaneo, но мислам дека за да успее журка со Дј-еи од таков калибар би било потребно да се крене огромен хајп и страшен маркетинг...Се шпекулира нешто за Nina Kraviz, не знам колку би било изводливо да ја донесат освен ако не се погоди да има настап некаде кај нашите соседи како во случајот со Solomun.
Број еден на мојата листа за гостувања кај нас е личноста која е на аватар кај Грејвдигер и мило ми е што и некој друг го прати. Дј и продуцент кој е во огромен подем и со неверојатни квалитети. Почетокот на месецов гостуваше во Белград на Aprgate, но за жал неможев да присуствувам, а се поклопи и со Solomun.
Rodhad и Stephan Bodzin исто така ми се едни од поомилените, а Pan Pot се пример дека може да има солиден број на посетители на Дј-еи кои не се префорсирани.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Реално Нина може да ја донесат, имам слушнато муабет и за неа... не е скапа, а и има публика кај нас што ја знаат... се пали народ на неа. Лошо - ќе има копуци со мускули што ќе се соблекуваат голи :) За Виладрогос имам слушнато муабет дека е можно, мада од поодамна ми е тоа, не знам колку е сигурно. Исто добро би било Мудабер да ја убацат некако, требаше на Гринбич во Охрид да биде, ама нешто фрки имале, па Блек Кофи и Ам испаднаа, што воопшто не беше лошо :)

Рекондајт е ѕвер! Имав можност да го слушам на ДГТЛ во Амстердам, растури. Сакав и сеа на Апгрејд, ама ту мач ќе ми дојдеше тој викенд, плус ми требаше одмор од Риворкс. Многу специфичен лик е, на моменти мрднат ми делува, ама музички убива со мелахонијата. Нема луѓе за да го донесат кај нас, освен ако не го искомбинираат со некој друг таа вечер за да има луѓе.

Црвениот на 22 октомври ти е во Софија :)
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
sven vath da ne zaboravite na green beach vo ohrid :D
Sven Vath ne e toa sto bese. Poslednive godini negoviot stil i muzika mi e mnogu bezdushna, komercijalna. Ali u sekoj slucaj vo sporedba so minatata godina, dobar izbor. :)

A bi mozele nekad i da iznenadat so nekoe ne taka poznato ali kvalitetno ime. Na pr. Rodhad, moj favorit :).
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Sven Vath ne e toa sto bese. Poslednive godini negoviot stil i muzika mi e mnogu bezdushna, komercijalna. Ali u sekoj slucaj vo sporedba so minatata godina, dobar izbor. :)

A bi mozele nekad i da iznenadat so nekoe ne taka poznato ali kvalitetno ime. Na pr. Rodhad, moj favorit :).
fala bogu ne e toa sto bese od pred 5 6 7 godini, no da ne zaboravime i godinite go gazat :D
no sepak dobar izbor
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ајмо децо, Nicole Moudaber на Средно Водно на 30-ти јуни!

 
Г

Грејвдигер

Гостин
Исто и Better Lost Than Stupid (Martin Buttrich, Matthias Tanzmann и Davide Squillace) ќе бидат истата вечер.
Инаку, Мартин Бутрих беше зимава во Епицентар, ама човекот тиква беше направен и таа ми е убедливо најлоша журка сезонава во Епицентар. :)
 
Член од
24 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Ima li nekoj zainteresiran ?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom