Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Degutant, 23 мај 2015.

 1. Torchyrus

  Torchyrus

  Член од:
  15 јануари 2011
  Мислења:
  2.738
  Допаѓања:
  2.760
  Henry Saiz нема никогаш доаѓано, би било одлично кога би се склопил со Cattaneo, но мислам дека за да успее журка со Дј-еи од таков калибар би било потребно да се крене огромен хајп и страшен маркетинг...Се шпекулира нешто за Nina Kraviz, не знам колку би било изводливо да ја донесат освен ако не се погоди да има настап некаде кај нашите соседи како во случајот со Solomun.
  Број еден на мојата листа за гостувања кај нас е личноста која е на аватар кај Грејвдигер и мило ми е што и некој друг го прати. Дј и продуцент кој е во огромен подем и со неверојатни квалитети. Почетокот на месецов гостуваше во Белград на Aprgate, но за жал неможев да присуствувам, а се поклопи и со Solomun.
  Rodhad и Stephan Bodzin исто така ми се едни од поомилените, а Pan Pot се пример дека може да има солиден број на посетители на Дј-еи кои не се префорсирани.
   
  На Degutant му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.417
  Допаѓања:
  2.856
  Реално Нина може да ја донесат, имам слушнато муабет и за неа... не е скапа, а и има публика кај нас што ја знаат... се пали народ на неа. Лошо - ќе има копуци со мускули што ќе се соблекуваат голи :) За Виладрогос имам слушнато муабет дека е можно, мада од поодамна ми е тоа, не знам колку е сигурно. Исто добро би било Мудабер да ја убацат некако, требаше на Гринбич во Охрид да биде, ама нешто фрки имале, па Блек Кофи и Ам испаднаа, што воопшто не беше лошо :)

  Рекондајт е ѕвер! Имав можност да го слушам на ДГТЛ во Амстердам, растури. Сакав и сеа на Апгрејд, ама ту мач ќе ми дојдеше тој викенд, плус ми требаше одмор од Риворкс. Многу специфичен лик е, на моменти мрднат ми делува, ама музички убива со мелахонијата. Нема луѓе за да го донесат кај нас, освен ако не го искомбинираат со некој друг таа вечер за да има луѓе.

  Црвениот на 22 октомври ти е во Софија :)
   
 3. Degutant

  Degutant

  Член од:
  16 февруари 2014
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  192
  Ima li nekoj sto ke odi na ADE ovaa godina ?
   
 4. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
 5. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  5.318
  Допаѓања:
  9.505
  Gus Gus у Скопје :love:
   
  На pacienat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pacienat

  pacienat

  Член од:
  7 септември 2010
  Мислења:
  383
  Допаѓања:
  481
  Можи и некое инфо ... цена , место и сл.. :)
   
 7. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
  sven vath da ne zaboravite na green beach vo ohrid :D
   
  На Tемјан му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Degutant

  Degutant

  Член од:
  16 февруари 2014
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  192
  Sven Vath ne e toa sto bese. Poslednive godini negoviot stil i muzika mi e mnogu bezdushna, komercijalna. Ali u sekoj slucaj vo sporedba so minatata godina, dobar izbor. :)

  A bi mozele nekad i da iznenadat so nekoe ne taka poznato ali kvalitetno ime. Na pr. Rodhad, moj favorit :).
   
  На خرید گیفت کارت му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
  fala bogu ne e toa sto bese od pred 5 6 7 godini, no da ne zaboravime i godinite go gazat :D
  no sepak dobar izbor
   
 10. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
  ete go i plastikman so sven vath na green beach
  i povike od odlicen izbor
   
  На BabylonBloke му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.417
  Допаѓања:
  2.856
  Ајмо децо, Nicole Moudaber на Средно Водно на 30-ти јуни!

  [​IMG]
   
  На Tемјан му/ѝ се допаѓа ова.
 12. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
 13. Грејвдигер

  Грејвдигер

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  7.417
  Допаѓања:
  2.856
  Исто и Better Lost Than Stupid (Martin Buttrich, Matthias Tanzmann и Davide Squillace) ќе бидат истата вечер.
  Инаку, Мартин Бутрих беше зимава во Епицентар, ама човекот тиква беше направен и таа ми е убедливо најлоша журка сезонава во Епицентар. :)
   
 14. Degutant

  Degutant

  Член од:
  16 февруари 2014
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  192
  Ima li nekoj sto ke odi na ADE ovaa godina ? :)
   
 15. vuzeromk

  vuzeromk

  Член од:
  24 јули 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Ima li nekoj zainteresiran ? [​IMG]  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: