Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Откако ги исекоја дрвата сега ќе ги послушаа овија од иницијативава Подобро за Тетово :icon_lol: Сепак фала богуи они да се послушани од градоначалник и од општината.

Пишав предходно ако требало поради поправање и прошируење улица е во ред ама од друга страна трпа и овие со бутициве што сега им е разхолена улицата и раскопана друго сенка ќе нема многу године па и да се посада дрва летово ќе треба доста године да порасна за сенка да има.

За зонско сум ја да има појќе, не сум возач и знам ги засега тоа возачиве дека ќе плаќаа ама таќе само колку толку ќе има свест да се паркираа људиве како што треба а не кај што ќе му текне и како ќе му текне.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Таткото на Тетово, Биљал Касами, вети дека чека да запролети за да го пробие патот Благоја Тоска од мостот на Пена кој сега не води никаде, во правец на Илинденска.
Како поминува времево, се ми се чини дека следната изјава ќе му биде на есен кога ќе каже: сега е ладноооооо, чекам да запролети, за да почнеме со работа
И така...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Таткото на Тетово, Биљал Касами, вети дека чека да запролети за да го пробие патот Благоја Тоска од мостот на Пена кој сега не води никаде, во правец на Илинденска.
Како поминува времево, се ми се чини дека следната изјава ќе му биде на есен кога ќе каже: сега е ладноооооо, чекам да запролети, за да почнеме со работа
И така...
Јас имам интензивна комуникација со сите градоначалници и тие од Тетово. од моја гледана точка споредба на Теута со Биљал е неблагодарна. Биљал има капацитет да биде многу подобар градоначалник и прилично е исполнителен и вреден. Никој не може да очекува чудо во Тетово после толку години безредие и хаос.
Ми остава впечаток на прилично принципиелен лик. Уште еден куриозитет е што одговара на mail-ови на рандом ликови и се обидува да помогне...
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Јас имам интензивна комуникација со сите градоначалници и тие од Тетово. од моја гледана точка споредба на Теута со Биљал е неблагодарна. Биљал има капацитет да биде многу подобар градоначалник и прилично е исполнителен и вреден. Никој не може да очекува чудо во Тетово после толку години безредие и хаос.
Ми остава впечаток на прилично принципиелен лик. Уште еден куриозитет е што одговара на mail-ови на рандом ликови и се обидува да помогне...
Ништо не видов и од него. Дупка до дупка е градов, исто као што беше, аута испокршивмо
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Ништо не видов и од него. Дупка до дупка е градов, исто као што беше, аута испокршивмо
Никој не може да го оправи тој град. Почнувајќи од луѓето, па продолжувајќи со инфраструктурата, таму е потребен фабрички рестарт.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ова е само едно милионче..Јас колку што знам долгот на општината е 13 милиони без долгови на јавни претпријатија...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ова е само едно милионче..Јас колку што знам долгот на општината е 13 милиони без долгови на јавни претпријатија...
Ништо од оваа кривична нема ни да се случи премногу. Да сме јака држава Теута одамна би лежела затвор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Гледам почнало да се ставаа нови контејнери. Дали се подземни не знам точно прв пут ги гледам.

Убаво тоа ама народов со некултура за хигиена фрла само трупа све и свашта во еден контејнер. Не дека нешто сум јас различен во тој поглед ама когај би било посредено и организирано може да се доведе колку толку у ред народот.

ЈКП треба секој час да ги празни контејнерите а не да дозволи брдо планина до вечер и после когај ги празна навечер да се тропоти со контејнерот да се изначука дур се испразни. Исто треба често да се мијат а не смрдежница да биде и мачки и кучиња да стражара да ти скокаат пред ноге кога фрлљаш ѓубре.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Да бе го заприметив и ја пред некој ден, онде кј Агрокалишта има еден. Шо е работава со тија знае некој подетално нешто? Зош некако ј'нѕа ме јаде, стариве контињери над земја шо са одвај ги чистеа а не па ова сеа подземја... :ROFLMAO:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Да бе го заприметив и ја пред некој ден, онде кј Агрокалишта има еден. Шо е работава со тија знае некој подетално нешто? Зош некако ј'нѕа ме јаде, стариве контињери над земја шо са одвај ги чистеа а не па ова сеа подземја... :ROFLMAO:
Има една организација од здружение. Одредени населбе у градов добиваа такви подземни контејнери.


Безвезе е што покрај таков подземен контејнер има и исчукан, усмрден и накривен контејнер.

Добро е барем со подземниве што не изгледа лошо за око пред контејнерот, но колку тоа ќе потрае немам многу надеж.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Се копа Благоја Тоска кај Текстилно. Изгледа дефинитивно ќе се пробие до мостот под болница
 

Kajgana Shop

На врв Bottom