Teтово

Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Да уште се, пред некоја период ги тргнаја од плоштад па по краток период се вратија. Ужасен е плоштадот рамна писта авионска ништо нема, а од страна и тоа што има клупи тревата е изгорена, ѓубре од семки и сладолед што се јаде во лето.

Џабе е брату.... Пред некое време са праени вакви муабети за друга тема, ништо не е сменето. Не знам зошто очекуеш нешто да се смени ка од една страна имаш "чуечко" суштество што ич не му чуе за "закон" или "ред и култура", од друга страна имаш "чуечки" суштества што уништуаа канте за ѓубре и на крај имаш власт што приближно деценија е на власт и буквално не га занима што се дешава у градов...... А да не зборим па за централава наша што е у Скопје што треба да врши надзор по градојте у своата држава.....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Браво за ова

Барем Менада ќе и помогне на Кисс да се поднови колку толку на подобро затоа што од како ја знаемо Кисс не може да мрдне технички и визуелно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Има некој подетални информацие околу телевизиеве Кисс и Менада? Ќе се спојуаа или е сосема друг тв канал. Според видеото погоре што го ставив ми стои дека се спојуваат ама не најдов детални информацие.

Најдов само ова, информација од пред два дена
Почина Злате Тодоровски, сопственик на ТВ Кисс од Тетово
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Има некој сеуште од Тетово на форумов? Темава замрена, ако не пишем нешто јас наникој друг не му текнува нешто да пише :icon_lol:

Еве на кој му се работа у телевизија у Тетово.

Имево на телевизијава им вришти. Многу креативно име за телевизија. Не можемо да се одлучимо кое име да го користимо па ај пиши ги двете само додај & у среде многу фенси е :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Абе брат нема којзнае што низ градов па многу да е разработана темава. :ROFLMAO: Едно те исто.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Супер, барем да почна да га среда и Шапка. Не сум видел ништо од ова зош некако избегавам вести...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Еве уште една новост имало направено испитувања од граѓани кој се пратени до министерството за одбрана објектот АРМ кој сега е дувло а предходно беше кафана да биде младински културен центар кај што ќе има разни настани од културата, образованието и спортот плус да си има и младински културен кафиќ

Прва е таа информација во вестиве од Kiss.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Еве уште една новост имало направено испитувања од граѓани кој се пратени до министерството за одбрана објектот АРМ кој сега е дувло а предходно беше кафана да биде младински културен центар кај што ќе има разни настани од културата, образованието и спортот плус да си има и младински културен кафиќ

Прва е таа информација во вестиве од Kiss.
Арно арно, чешки нека биде нешто. Па сеа ќе видимо како ќе се покажа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Арно арно, чешки нека биде нешто. Па сеа ќе видимо како ќе се покажа.
Ја па мислим дека нема од ова ништо да биде, на крај ќе се продаде објектот и на тоа место ќе никне зграда со доле дуќани. У Тетово највише зграде се града. На секое место по некоја зграда и тоа зграда до зграда залепени едно до друго.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.547
Некој случајно да не го знае газдата на ова место во Осло,зошто еден од газдите е Албанец од Тетово?


Screenshot_20191104-013923.png
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Изгубено е куче, мешавина на питбул и стафорд
Секое инфо е добредојдено..


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Aj некој што е од Тетово и има МаxTV да пише дали ја има Кисс? Кај мене вртев по програмеве ја нема воопшто. Рестартирав повеќе пати не се појави.

Јас прашав на Фесјбук нкој не ми одговори, ги прашав и на телефон Телеком ми рекоа дека е укината. На Телеком сајтот е пишана дека ја има.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Aj некој што е од Тетово и има МаxTV да пише дали ја има Кисс? Кај мене вртев по програмеве ја нема воопшто. Рестартирав повеќе пати не се појави.

Јас прашав на Фесјбук нкој не ми одговори, ги прашав и на телефон Телеком ми рекоа дека е укината. На Телеком сајтот е пишана дека ја има.
Се ребрендира во Кисс Менада.
Нема да биде достапна дур не заврши процесот

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Се ребрендира во Кисс Менада.
Нема да биде достапна дур не заврши процесот

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Aма мене ми го нема ни како канал вопшто у листава а кога прашав Телеком по телефон ми рекоа укината е дури и на каналот пишува :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom