Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Mене ме изненади кога прочитав у културен дом дека е концертов прв пут вакво нешто во културниот дом Тетово да има. Ама откако седнав и видов кој седи кој игра си помислив дека ваков концерт не е за во културен дом со седишта, си сака буквално сите да се на нозе.
ЦД-то им е добро средено само можело да дотура и текстојте да ги има, исто и мајцете интересни беа али јас не ни зедов мајца.

Туку концертов видов го снимаа со камера. Знае некој кој го снимаше концертов ? Од телевизија или онака за јутјуб и за на DVD ?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Утре ќе го отворале Џамбо бе.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Утре ќе го отворале Џамбо бе.

Sent from my E2105 using Tapatalk
A каде е точно ќе биде Џамбо кај Веро ли втор кат ?[DOUBLEPOST=1492850695][/DOUBLEPOST]На 13 мај претставата Школа за љубавнике со Милан Калиниќ и Милан Васиќ ќе гостува во културен дом.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
A каде е точно ќе биде Џамбо кај Веро ли втор кат ?[DOUBLEPOST=1492850695][/DOUBLEPOST]На 13 мај претставата Школа за љубавнике со Милан Калиниќ и Милан Васиќ ќе гостува во културен дом.
pozadi avtoprogres u poranesen nemetali, a segasniot treba da ide u kerfur mislim zasto na toa mesto e se gradi zgrada
taka tetovo ce ima 2 vera i 1 jambo. cel mesec na obuka u vero ima nov kadar za novoto vero. znam na kraj mesec ce se otvara
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Јас едно време разбрав дека кај Шик Јелак треба да се отвара Веро центар како што има во Скопје. Шик Јелак исто разбрав го купил некој странец. Е сега дека ново Веро ќе има и дека старово Веро ќе се сели прв пут слушам. За Џамбо дознав пред некоја недела :)
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pozadi avtoprogres u poranesen nemetali, a segasniot treba da ide u kerfur mislim zasto na toa mesto e se gradi zgrada
taka tetovo ce ima 2 vera i 1 jambo. cel mesec na obuka u vero ima nov kadar za novoto vero. znam na kraj mesec ce se otvara
Мислам дека нема да се гради зграда таму, туку газдата на Ренова го купил постоечкиот објект и дека ќе го руши за да отвори простор пред Ремал.
Можеби парк или паркинг ќе направи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
А не е помало Карфур од сегашново Веро ?

Туку мора под итно да го средат пазарон т.е внатре дуќаните на кат што се и останато е крш усмрдено. Плус мора некој закон да се стави, не може храна, чкарт патики, облека и пластика топтан на едно место тезги да има. Мора да се има некој ред каде смее едно а каде друго .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom