Teтово

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
gucci, baleciaga i ostali brendooj kaj ke kupuvaat posle? Nemoj taka.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Треба посебно да е пазар со храна а посебно пазар со кондуре, патике, чаше, тенџериња и триста други тракатанци. Не мора да е све измешано. Исто треба да се среди пазарот да се знае кај е што е.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Треба посебно да е пазар со храна а посебно пазар со кондуре, патике, чаше, тенџериња и триста други тракатанци. Не мора да е све измешано. Исто треба да се среди пазарот да се знае кај е што е.
Еј ГТЦ блее празен вториот спрат а по градот тезге колку сакаш
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Еј ГТЦ блее празен вториот спрат а по градот тезге колку сакаш
Aко мислиш на оној на пазарот едно време слушнав дека сакаа да го руша и туе да се изгради некој нов трговски а на дуќанџиете да им дада пак туе дуќани.

Му треба на Тетово урабанистички промена.
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.225
,,,,trijadata,,izmiclica I sprovedeno vo delo od komunaproekt lopovite,,,
,,,staroto pazarche vo centar so dobro obmisleni sodrzhini i arhutektonsko reshenie ke beshe poln pogodok,a ne onoj monstrum od trgovski,,,
,,,starata avtobuska da se modernizirashe na segashnoto pazarche ke beshe mnogu pofunkcionalno od segashnata avtobuska,,koja kako tret del od trijadata e kompletno promashuvanje,,toj prostor mozheshe da bide mnogu popametno sosrzhinsko reshenie,,,
,,,za vas pomladite da znaete deka pozadi site tie promashuvanje koi bea zachetoci na urbanistichkiot haos vo Tetovo kriv e komunaproekt,,
,,,iPS,,,cela taa trijada na objekti e sprovedena so falc urbanistichka dokumentacija,,,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Ловец, трговскиот на пазар, и трговскиот кај плоштад блеа скоро празни безвезе.

Не памтим од кога не сум се качил у трговскиот на пазар и у трговскиот кај плоштад на втор спрат. Тој на плоштад мислам и празно е нема ништо, а овој на пазар не знам ни дали сеуште го има берберскиот салон. Како помал таму ме носеше татко ми на шишање.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ловец, трговскиот на пазар, и трговскиот кај плоштад блеа скоро празни безвезе.

Не памтим од кога не сум се качил у трговскиот на пазар и у трговскиот кај плоштад на втор спрат. Тој на плоштад мислам и празно е нема ништо, а овој на пазар не знам ни дали сеуште го има берберскиот салон. Како помал таму ме носеше татко ми на шишање.
Што му фали у пазар на вториот спрат? Има берберници, сервиси за мобилни и компјутери, некое кафанче. Не знам што очекувате вие.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Што му фали у пазар на вториот спрат? Има берберници, сервиси за мобилни и компјутери, некое кафанче. Не знам што очекувате вие.
Па да заживее повторно како прв пат кога било пуштено во употреба.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.225
Што му фали у пазар на вториот спрат? Има берберници, сервиси за мобилни и компјутери, некое кафанче. Не знам што очекувате вие.
,,,istoto toa na staroto pazarche vo centar,,,a da ne zaboravite deka po korisna povrshina staroto pazarche beshe za najmalku 30% pogolemo od segashnoto,,,a da ne zboruvam deka stariot pazar beshe kako centralna tochka za gradot,,,i na site im beshe podednakvo oddalechen,,,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Па да заживее повторно како прв пат кога било пуштено во употреба.
па живее бе братче, ти не си се качил горе со години и збориш, има бизниси што работат. Проблемот е тој трговски горе на плоштад што вториот спрат служи за мочање повеќе него што некој држи дуќан
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
па живее бе братче, ти не си се качил горе со години и збориш, има бизниси што работат. Проблемот е тој трговски горе на плоштад што вториот спрат служи за мочање повеќе него што некој држи дуќан
Ја пре би пазар нов да се направи тука а дуќаните да се пребацат у гтц
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ја пре би пазар нов да се направи тука а дуќаните да се пребацат у гтц
тоа не е државен имот па да преместуваш, приватна сопственост се сите дуќани и во пазар и тие горе во гтц, а и да се преместат ќе ги снема само, таму у тој трговски никој нема никогаш да влезе пропала инвестиција е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
па живее бе братче, ти не си се качил горе со години и збориш, има бизниси што работат. Проблемот е тој трговски горе на плоштад што вториот спрат служи за мочање повеќе него што некој држи дуќан
Не е ка у Палма мол и Ремол или скопско ГТЦ.
Живурка со по некое дуќанче другото сигурно е празно... не е трговски кај што се движа поголема маса на људи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Не е ка у Палма мол и Ремол или скопско ГТЦ.
Живурка со по некое дуќанче другото сигурно е празно... не е трговски кај што се движа поголема маса на људи.
Сегде е така на втор спрат кога е нешто, не за џабе доле киријата е поголема, има повеќе народ, логично. Ти ете со години не си се качил горе да се потстрижеш или да купиш нешто, што даље од тоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Сегде е така на втор спрат кога е нешто, не за џабе доле киријата е поголема, има повеќе народ, логично. Ти ете со години не си се качил горе да се потстрижеш или да купиш нешто, што даље од тоа.
И кога сум идел на шишање било полу празно, а знам кога бев малав имаше и бурегџилница, кафанче, по некој бутик. И тогаш еве сега искрен да бидeм не беше нешто претерано посетуван. Можеби бил почетокот кога се отворил после повеќето почнале да го напуштаа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom