Teтово

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Жито според мене е поскап од од Тинекс и Веро
Хм поскап од Веро? Нема шанса во веро се е поскапо т.е. најскапо, едино што имаш избор голем. Немам одамна пазарено но пред пола година жито беше многу поевтин едино ако се сменило нешто

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Хм поскап од Веро? Нема шанса во веро се е поскапо т.е. најскапо, едино што имаш избор голем. Немам одамна пазарено но пред пола година жито беше многу поевтин едино ако се сменило нешто
Според мене така али имаат и таму акции пример млекото во четворток е 40 денари и такви некој ствари
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Веро од увек бил поскап. И моите,јас лично увек пазаруемо у Киппер(Дневно зборам). Едно шо, са поевтини,друго шо имаат локални и наши производи, многу и ги има низ градот. Алкохол нема тоа е една мана, некои имаат мини фрижидерчиња со малограмажни шишиња и лименки, ама можат да се подобрат околу тој дел. Исто можам и Стокомак да го пофалам ко добар маркет.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Стокомак не одговара ради што нема никакви паркинзи на нас што сме од селата не ни паше
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Абе да поскапо е во Веро ама пак оние прозводи што се неопходни можеш и на друго место да ги купиш..
Предноста во Веро е што си имаш паркинг и глава не те боли дали ќе ти ја дигне пајак..
Друга ствар прашаците во оние другине ќе го земам Кипер за пример не се исти со оние во Веро..
Исто рексоната во Кипер е 90 денара и е правена во Косово за Афрички пазар додека онаа во Веро е правена во Полска за Европски пазар затоа е 160 денари..
Ова комерцијалист ми го има кажано..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Абе да поскапо е во Веро ама пак оние прозводи што се неопходни можеш и на друго место да ги купиш..
Предноста во Веро е што си имаш паркинг и глава не те боли дали ќе ти ја дигне пајак..
Друга ствар прашаците во оние другине ќе го земам Кипер за пример не се исти со оние во Веро..
Исто рексоната во Кипер е 90 денара и е правена во Косово за Афрички пазар додека онаа во Веро е правена во Полска за Европски пазар затоа е 160 денари..
Ова комерцијалист ми го има кажано..
Па да бе така си е. И у квалитет сигурно не е исто не само за кој пазар е.

Исто иди купи Air Wick оној мирис спреј за да ти мириша просторијата у Кipper и на амбалажата ти е доле пишано и на Турски.

Чудно ми е у Kipper има Алпско млеко а јогуртот од иста фирма нема.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Тоа не е јавна тајна дека робата во Стокомак и Кипер е 2ра класа него тоа си е толкав е стандардот во државата и сите си купуваат таму
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Не е точно дека сета стока во продавници како Стокомак или Кам е некаква втора класа. Баш во овие две продавници може да се најдат прилично квалитетни ефтини производи. Има и лоши производи, но има и добри за мали пари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ако ги комбинираш двете е најубаво, кај едни имаш некои производи што се подобри од кај другите и обратно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За Kipper не знам а и не ги ставам на исто место со Vero и Тinex затоа што не се од ист тип на маркети. У Kipper e oграничено на производи истото е и во КАМ.
У Кipper немаш Coca cola, немаш Битолски јогурт и млеко.. штеда на струја и газирани сокоој не им са у фрижидер, алкохол нема. Слично е и у КАМ.
Во Кипер има Албански и Косовски прозводи 80% бидејќи фирмата е на шипо.
Еднаш влегов (ништо не купив) и никогаш веќе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Јас купувам најчесто Кipper и Јупром бидејќи блиску ми се од дома, а кога сакам да пазарим повеќе за да наполним саглам фрижидер Vero или Tinex.

Али седиш ред пред каса и кога ќе видим некогаш што се некој луѓе купуаа од Kipper е ужас . Производи што никогаш у животот мој не би ги купил па колку сака нека е ниска цената.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Конечно една асална работа спроведена. Тезгете на тротоарот пред влез на пазар тргнати. Кој знае колку ќе издржа ваке да ги нема тезгеве.

Не го гнаса градов тие тезге со продавачи на цигари, нема толку ѓубре од тезгете и е супер за пешаците. Само да среда у нутра у пазарот. Хаос ни е у пазар когај ќе влезеш. Една страна се продава патике, влечке, играчке, чаше, таве а од друга страна храна и све тоа се меша некој чуден мирис од пластика и храна.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Да среда и кај Телеком треба што се сите продавниците извадени на тротоар тие што се ромите за долна облека и тие за мобилни кај културен и пред се да се дигаат повеќе возила со пајак кај телеком зош е лом
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
Туе кј тезгете паркинг или зграда ќе биде, што и да е подобро ќе биде... Не се проаѓаше, а и у пазар треба да среда, што е тоа патики на све стране? Пазар се знае за што е, нека истераа све тоа, има локали за патики.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom