Teтово

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми спомнаа дека во Тетово имало убава баклава. Поконкретно ми ги спомнаа Рекорд и уште 2-3.
Рекорд гледам дека има во Рамстор на прв кат. Е сега, дали се истите што се и во Тетово и ако се, дали е истиот квалитет?

Каде на друго место во Тетово можам да најдам убава баклава освен Рекорд?
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Ima edno tursko slatkarnice odma do "hartija komerc" knizarata (sproti pazarot) ,mislam deka Aksaraj se vikase..epten malo mestence e ,ima dobra baklava
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Koга спомнавте слаткарнице Амфора (позната кај постариве људи како слаткарница Београд) има убоо трилече, боза има добра, а нешто што им вреди е сладоледот во летен и пролетен период.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Гледам денојве Потпор ресторанон го затвориле и отвориле нешто за домаќински работи (перници, душеци, постелине, пешкири, тенџериња, рамки за слики, торби, куфери, украси..) Интересни работи има и доста модерни.
https://www.comoditahome.com

Знае некој пред Потпор туе што имало ?
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
Гледам денојве Потпор ресторанон го затвориле и отвориле нешто за домаќински работи (перници, душеци, постелине, пешкири, тенџериња, рамки за слики, торби, куфери, украси..) Интересни работи има и доста модерни.
https://www.comoditahome.com

Знае некој пред Потпор туе што имало ?
,,,pred Potpor bea prodavnici za tekstil eden ili dva,,
i PS,,,ubavo Kjazo si ja drzheshe piljarata,,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Можеби и она ќе го затвораа Алпина центар (старо Интер промет) гледам празни излозите на бутикот за спортска облека и има некоја распродажба. Туека би било добро ако замина Aлпина да си се смести Тинекс. Убоо место за еден супермаркет. Безвезе им е доле Тинекс не го личи.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Можеби и она ќе го затвораа Алпина центар (старо Интер промет) гледам празни излозите на бутикот за спортска облека и има некоја распродажба. Туека би било добро ако замина Aлпина да си се смести Тинекс. Убоо место за еден супермаркет. Безвезе им е доле Тинекс не го личи.
Тинекс ќе биде кај што беше Мамбо..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Информација чаршиски моабети или е потврдено ?
Па нема кој ме збори.. Ми кажаа од зградата.. Го проширија и тунелот им го зедоја па луѓето што живеат тука покрај фратели имаат едно патче за влез до улазите..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Па нема кој ме збори.. Ми кажаа од зградата.. Го проширија и тунелот им го зедоја па луѓето што живеат тука покрај фратели имаат едно патче за влез до улазите..
Oвој сега што го имамо е Discount. Сега најверојатно ќе добиемо малку поголемо.
Discount немам поима точно што е разликата, најверојатно помало.

Tinex имаат и Super Tinex и Tinex Home во Скопје.

Vero и Ramstore се побројни во Тетово. Vero две,Ramstore три.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Oвој сега што го имамо е Discount. Сега најверојатно ќе добиемо малку поголемо.
Discount немам поима точно што е разликата, најверојатно помало.

Tinex имаат и Super Tinex и Tinex Home во Скопје.

Vero и Ramstore се побројни во Тетово. Vero две,Ramstore три.
A Kipper?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
За Kipper не знам а и не ги ставам на исто место со Vero и Тinex затоа што не се од ист тип на маркети. У Kipper e oграничено на производи истото е и во КАМ.
У Кipper немаш Coca cola, немаш Битолски јогурт и млеко.. штеда на струја и газирани сокоој не им са у фрижидер, алкохол нема. Слично е и у КАМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom