Teтово

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Па имаш...
Кај Желино се исклучуаш накај Шемшоо. Можеш преку Жилчекај Лешок или кај пршовче преку Јегуновце.

Или преку Радуша
денес бев натаму во Беловиште и Вратница,за натаму свртев преку селата десно после наплатна,ама за наваму ај преку Тетово и заглавив цел саат +. Имаше полиција после Вратница и ја прашувам за Скопје преку Радуша да одам вели не може. А одев до граница Јажинце ама не знаев кај да свртам и ај пак назад за Тетово.
Кажи како и дали може преку Радуша до Јажинце.
Ама друг пат тргам од овде па право Радуша и натаму отом потом.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.358
Поени од реакции
38.333
денес бев натаму во Беловиште и Вратница,за натаму свртев преку селата десно после наплатна,ама за наваму ај преку Тетово и заглавив цел саат +. Имаше полиција после Вратница и ја прашувам за Скопје преку Радуша да одам вели не може. А одев до граница Јажинце ама не знаев кај да свртам и ај пак назад за Тетово.
Кажи како и дали може преку Радуша до Јажинце.
Ама друг пат тргам од овде па право Радуша и натаму отом потом.
кај јагуновце ти се иде преку радуша, нез што си барал у јажинце
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
значи требаше од Беловиште да се оди прво и преку Јагуновце а јас фатив до Јажинце и назад во Тетово.Ептен лошо што нема соодветни знаци на раскрсниците ???
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.358
Поени од реакции
38.333
значи требаше од Беловиште да се оди прво и преку Јагуновце а јас фатив до Јажинце и назад во Тетово.Ептен лошо што нема соодветни знаци на раскрсниците ???
отвори гугл мапс и ќе видиш кај се иде
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Abe idite si normalno chim ne znaesh put.
Kje se utepash vrtejkji za nakj Radusha i pak kje ne znaesh kj si.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
kaj kesok, namesto nakaj tetovo, vrtis levo, i ce iskocis na prva patarina nakaj skopje zilce i semsovo ti se po toj pat
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
значи требаше од Беловиште да се оди прво и преку Јагуновце а јас фатив до Јажинце и назад во Тетово.Ептен лошо што нема соодветни знаци на раскрсниците ???
Moжеш од кај Нераште за преку Радуша па за до Скопје или од кај Јегуновце
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ај сега тетовчани прашање па брзо чекам одговор.
Разберете прашајте па пишете каде се слави Св.Димитрија на 8 ноември. Видов тука дека има нешто во Теарце и Милетино.Ама?
Каде има повеќе народ-гужва или каде е селска слава.Фала.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
ај сега тетовчани прашање па брзо чекам одговор.
Разберете прашајте па пишете каде се слави Св.Димитрија на 8 ноември. Видов тука дека има нешто во Теарце и Милетино.Ама?
Каде има повеќе народ-гужва или каде е селска слава.Фала.
Во Теарце ќе имаш сигурно повеќе гужва според мене
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
У културен требаше да има проекција на филмот Ругање со Христос на Јани Бојаџи но денес му јавиле од центарот за култура дека го повлекуваат договорот за да се емитува.
Capture.PNG
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Ај некој нека прати линк од теретанана што е над стоковнана куќа? Или некое инфо да пише колку е месечна членарина и сл..?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Ај некој нека прати линк од теретанана што е над стоковнана куќа? Или некое инфо да пише колку е месечна членарина и сл..?
1800 ко шо знам, ама има некад и попусти и сл срања. Абе иди си во Гладиатор како човек за 1200 све си имаш.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom