Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Некаков филмски фестивал има изгледа у културен. Гледам у среда ќе го даваа Џган а у четврток тој документарецот за чуеков што собира олд тајмери.

Другите филмоој изгледа се албански.

Знае некој дали е бесплатен влез или се плаќа карта ?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Некаков филмски фестивал има изгледа у културен. Гледам у среда ќе го даваа Џган а у четврток тој документарецот за чуеков што собира олд тајмери.

Другите филмоој изгледа се албански.

Знае некој дали е бесплатен влез или се плаќа карта ?
Барај си на фб Тифф Ода фестивалот. Мислам слободен е влезот ама не сум сигурен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918



Мизерија...
Со тој збор би ги опишал резултативе.... чиста мизерија.
После тоа све што се дешаваше у градов (и се дешава), пак оваја...
Каков бизнис се тера на грб на градов, не е нормално..
Таман сега ќе се наполни пак за некој месец депонијата и пак никому ништо....
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
B

Bafra

Гостин
Водава се пие ли ? Веќе не знам ни на кого да верувам.
http://sitel.com.mk/se-ushte-nepoznata-e-prichinata-za-neprijatniot-vkus-na-vodata-vo-tetovo

Да ти се плукнам тоа во градот усмрден, ај што пола град те има те нема вода па уште и загадена.
Таман си е водата за населението што живее таму. Штом никој не се буни или тепа/пали се како што треба :P
2017 сме, при толкави давачки, при толку донации, при толку шетан и еманципиран народ да немате вода и никој да не протестира топ сте (y)
Битно кога беше Југохром сите организирани како овцички :P
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Таман си е водата за населението што живее таму. Штом никој не се буни или тепа/пали се како што треба :P
2017 сме, при толкави давачки, при толку донации, при толку шетан и еманципиран народ да немате вода и никој да не протестира топ сте (y)
Битно кога беше Југохром сите организирани како овцички :P
Ѕирни сликава.... Коментарот е од македонец.
Треба уште нешто да се каже дека бизнисите са поважни у градов и тоа кој све трча по партие?
Не е како на првата слика, ама ипак. Депонијата се очисти месец и пол пред избори, главната инфраструктура (водовод и струја) тешко сумњам дека е нешто попраено или напраено.
Копилињава од ДПМНЕ са криви што га чуваја, а комуњариве што напраеја??.....
Вчера бш имаше нешто пак пред културен ги чув ка бев низ град. Га поддржуале Теута Арифи...... и ете, ѕирни га пак сликата....
Според ова све, само може да се закључи дека какви ти не све бизниси се вода у Тетово и колку тоа ДУИ заработуе без таквоото да им чуе за људиве овде што жива...
Ама ете убоо коментирале на сликата нели? Заслужуе она...[DOUBLEPOST=1509124612][/DOUBLEPOST]Еве и ова.....
А вчера го слушнав дека га поддржуел Теута Арифи.....
Ама да, сами смо си криви, тоа е факт...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Пак оваа смрдлава а ? Не дека со други градоначалници смо виделе нешто посаглам барем јас од когај сум роден и живим у градов ама со оваа уште побетер е.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Пак оваа смрдлава а ? Не дека со други градоначалници смо виделе нешто посаглам барем јас од когај сум роден и живим у градов ама со оваа уште побетер е.
Џабе е бунење брат... И ја га најќем. Ама изглеа народов га заслужуе... Копилињава од ДПМНЕ га стаеја на власт и ќутеа. Некое време пред главните избори копилињава од СДС обвинуаја "Ако гласаш за Теута гласаш за криминалите на Груевски". А на митинзи овде ќе јада гомна после тоа дека га поддржуеле и добро "работела".... И ај сеа ти мене кажи ми дека немало размена на паре за тоа или дека некои договори интересни не се десиле...

Ај тоа што се деси, па и овја шутрациве без грам мозок уште го поддржуаа Заев дека Теута треба пак да биде..... а до вчера јадеа гомна све што е од Груевски и повржано со него треба да се тргне... абе мизерија... толку ретардиран народ да има.... еве не знам....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Телеком отвориле салон во Palma Mall. Би било јако и Vip да отворат или да се префрлат Анхоч, Top Shop од ReMall и Palma да си гази за разлика од ReMall :D
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Телеком отвориле салон во Palma Mall. Би било јако и Vip да отворат или да се префрлат Анхоч, Top Shop од ReMall и Palma да си гази за разлика од ReMall :D
Мислим дека ипак ќе се префрља таму, дека палма ќе се прошируе ка што видов последен пут. Пола од паркингот што го напраеа надвот е заградено и има почнато изградба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom