Teтово

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ѓабе нема шанса македонец да биде градоначалник на Општина Тетово
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Некако поважно ми е како ќе работи наредниот "градоначалник", ама искрено не очекуем ништо...
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Абе убав си е градов, само да му текнеше на некој од копилињава у општина да се засекира малу за околинава овде место да гледаа што појќе паре да напраа од све и свешто наоколу, ќе биде супер.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
За мене е,ако е таков градот,имам убаај спомени
Замината си надвор од Тетово ако не и од државава, затоа ти е убав градот... и ја да заминем ќе ми биде убав пошто туе сум пораснал и ка што пиша убави спомени... ама реалноста сеа е друга, не гледам ниедна убаа работа у градов...
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Ако видиш дека негде се рушуе куќа, туека ќе никне зграда барем 10 катница. Дали е плански изработено не е важно, дали ќе биде скоро залепена до друга зграда и да не можеш да отвориш пенџер без да се загледате со комшиете очи у очи исто не е важно. Контињерине низ град са истите уште од ја ка сум се родил... Парк некаков со зеленило сега има напраено после господ знае колку године. И ете го полека полека ќе стане испосрано и таму... Глема и средношколци ка волој се пентара на местава што са напраени за деца малии. Спортски го нема, а и не дека го имаше, туку само све појќе и појќе се уништуеше, при терени за све и лизгалке и нишалке, а навечер што ти не се собира таму и господ знае шо можеш да најдеш сабајле. И сега е оградено напраено. Па фала богу, поарно таке да биде него да продолжи да се распаѓа тоа. А и ден денеска памтим ка смо иделе да глеамо нешо фудбал/одбојка/кошарка/ракомет итн. ка играа људи ради реда само таке. И ете, пошто смо прости и смо стигнале до тоа дереџе, некој го купи тоа, и сеа ќе си прае паре од тоа. Сами смо си криви за тоа и тоа е тоа. Друго, коле на свака страна, мислиш појќе коле има у градов него људи што има, да не можеш дете да пуштиш надвор да игра. Цел ден треба да се мислиш дан истрча на улица, и недај боже да го удри кола. Тоа, после друго, ете и кучиња скитници, ако појда на возрасен чуек ќе знае што како и ќе ги избрка. А на дете недај боже.....? Друго, га глеам травана околу културнион дом што е, абе слама....жарче да летне и да се фати убоо отиде тоа све. А не е само таму таква травата никаква... И господ знае колку други работе има што се деградираа со време. И по ова само можем да закључим дека на "људиве" у општина ич свирчето не им чуе за градот. Туку прај паре од што можеш и колку можеш појќе а тоа тури му пепелот на другото... Ако почна да пишта људиве у градов, изеди гомна нешто на телевизија и почни нешто ситно колку да ги отераш у пичку матер културно, и ОП истото пак... мизерија. Абе колку само дрвциња ново посеани ги имаа испокршено низ град.... И зошто?! Ќе ти наплати казна дрвото?! Ова и копилиња со коле и будале ненормални што намерно ги крша.... Градов е мал, има потенцијал да се среди у многу брзо време ама да се поочне со работа ка што треба и полека полека. Ама бизнисите им са поважни на едниве, а другиве ги боли таквоото, у смисла "Не е од татко ти." работава..... и таке :) абе смешки...
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Замината си надвор од Тетово ако не и од државава, затоа ти е убав градот... и ја да заминем ќе ми биде убав пошто туе сум пораснал и ка што пиша убави спомени... ама реалноста сеа е друга, не гледам ниедна убаа работа у градов...
Како и да е мене ми е убав град и секој ден одам во Тетово
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
теута го пушти ли водоводот, пред месец рече за некој ден, не сум у тек, апдејт некој на темава?????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мислам дека не е. Ќе го пушти ако победи пак на избориве ама и тогаш е прашањето дали ќе го оствари тоа ветување.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Многу работе рекла таја, ама затоа барем се глеа колку е зборот... Таке да, не треба да се очекуе многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom