Teтово

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од JoCkI, 21 април 2005.

 1. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.351
  Допаѓања:
  572
  Јас бев, таман позади бина :P
   
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  Mене ме изненади кога прочитав у културен дом дека е концертов прв пут вакво нешто во културниот дом Тетово да има. Ама откако седнав и видов кој седи кој игра си помислив дека ваков концерт не е за во културен дом со седишта, си сака буквално сите да се на нозе.
  ЦД-то им е добро средено само можело да дотура и текстојте да ги има, исто и мајцете интересни беа али јас не ни зедов мајца.

  Туку концертов видов го снимаа со камера. Знае некој кој го снимаше концертов ? Од телевизија или онака за јутјуб и за на DVD ?
   
 3. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.351
  Допаѓања:
  572
  Колку што знам Јутуб и ДВД
   
 4. Srcee

  Srcee Unforgettable

  Член од:
  29 април 2008
  Мислења:
  5.268
  Допаѓања:
  3.463
  Утре ќе го отворале Џамбо бе.

  Sent from my E2105 using Tapatalk
   
 5. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  97
  а со старово веро кога ќе се сели у керфур?
   
 6. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.297
  Допаѓања:
  8.972
  Kade ova?
   
 7. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  7.905
  Допаѓања:
  7.228
  Nareden petok ili sabota kje go otvaraa.
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  A каде е точно ќе биде Џамбо кај Веро ли втор кат ?
  --- Споено дупло мислење, 22 април 2017 ---
  На 13 мај претставата Школа за љубавнике со Милан Калиниќ и Милан Васиќ ќе гостува во културен дом.
   
  Последно уредено: 22 април 2017
 9. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  97
  pozadi avtoprogres u poranesen nemetali, a segasniot treba da ide u kerfur mislim zasto na toa mesto e se gradi zgrada
  taka tetovo ce ima 2 vera i 1 jambo. cel mesec na obuka u vero ima nov kadar za novoto vero. znam na kraj mesec ce se otvara
   
 10. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.351
  Допаѓања:
  572
  Кој е ко нас 30 маркети имаме низ град :D
   
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  Јас едно време разбрав дека кај Шик Јелак треба да се отвара Веро центар како што има во Скопје. Шик Јелак исто разбрав го купил некој странец. Е сега дека ново Веро ќе има и дека старово Веро ќе се сели прв пут слушам. За Џамбо дознав пред некоја недела :)
   
  Последно уредено: 22 април 2017
 12. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.089
  Допаѓања:
  9.223
  Мислам дека нема да се гради зграда таму, туку газдата на Ренова го купил постоечкиот објект и дека ќе го руши за да отвори простор пред Ремал.
  Можеби парк или паркинг ќе направи.
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  А не е помало Карфур од сегашново Веро ?

  Туку мора под итно да го средат пазарон т.е внатре дуќаните на кат што се и останато е крш усмрдено. Плус мора некој закон да се стави, не може храна, чкарт патики, облека и пластика топтан на едно место тезги да има. Мора да се има некој ред каде смее едно а каде друго .
   
  Последно уредено: 22 април 2017
 14. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.351
  Допаѓања:
  572
  Нц може е и поголемо за 20-30% бар таке ми изгледа
   
 15. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
  Бар да се надевамо дека ќе биде поснабден. У Скопје Веро 2 Тафталиџе знам дека има и свежа риба.
   

Сподели преку: