Teтово

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од JoCkI, 21 април 2005.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  Само што не е многу зелен билбордов
  [​IMG]

  Како овој
  [​IMG]
   
 2. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  556
  Далеку сме ние друже од таму, добро е овој што го донеле
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  A за што се оние антенине и соларниот панел или што и да е тоа горе ?
   
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  А знае некој зошто почнаа да ја копаат улицата од кај Пеко накај Телеком, Вип, Арби и нагоре? Да не ставале оптика од Телеком а ?
   
 5. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  556
  Оптика од Телеком и ќе се става бекатонки колку што знам
   
 6. Milanez`

  Milanez` Tutta lα miα vitα...

  Член од:
  6 август 2007
  Мислења:
  13.382
  Допаѓања:
  4.251
  Ќе ставаат бекатонки а меѓу тротоарот и "велосипедската патека" или поточно кафичите кј што ваѓаа масите ќе има ѕид со трева ка меѓу улиците што има...


  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
 7. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.073
  Допаѓања:
  2.546
  Бекатонкете у Тетово уште малку и у сендвичи ќе почнат да ги продаваат
   
 8. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  77
  e ziv da si me iznasmea
   
 9. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  556
  Еј проектот си е супер само што у Тетово нема да функционира
   
  На MARCELLO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  Ако е како меѓу улицете никој да не го одржава и да остана со дрвца исушени, трева испогазена, цвеќиња овенати тогаш фала не му треба ова на градов. Сепак среќа што тука има кафиќи и ресторани па колку толку ќе изгледа како што треба ама треба и доста култура која у градов одамна не постои.
   
 11. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  77
  zs be ne....neka staat cvecinja, utredenta ce gi gledas levo desno po balkoni (ukradeni). kaj rima samo stavaja cvecinja i utredenta sabajle vece gi nemase....
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  Нема да ги краде никој ама затоа па брзо ќе овена. Можда ќе се грижа од Арби ресторанот и тој новиот ресторан Dinette или како и да се викаше а другиве не веруем дека некој ќе има мерак да се грижи толку да ги вади цвеќињата и дрвцата.
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  Почнаја да копаа тротоарот и од другата страна на улицата и иста ќе ја пра со жардињера за цвеќиња.

  Исто разбрав дека све ќе ги тргаа трафикете и као ќе ги модернизира свите да бида исти нешто најверојатно у стил на Тобако.
   
 14. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.255
  Допаѓања:
  556
  Од ова нема ништо да биде знаејќи кој криминалци седат во Тетово ;)
   
 15. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.332
  Допаѓања:
  2.972
  Вечерва реге концерт во културен Conquering Lion јубилеј 10 години
  [​IMG]
   

Сподели преку: