Teтово

Член од
7 февруари 2021
Мислења
211
Поени од реакции
621
...дома ќе пееш песни што сакаш, на државен натпревар ако сакаш и шпанска химна можеш да испееш, но МОРА ДА СЕ ИСПЕЕ и МАКЕДОНСКА ХИМНА И ДА СЕ ПОСТАВИ И ЗНАМЕТО НА ДРЖАВАТА МАКЕДОНИЈА, нели ти е јасно да не ти ги извадам законите, НЕ МОЖЕ САМО ХИМНА НА АЛБАНИЈА И ЗНАМЕТО... никаде го нема тоа што го правите вие тука!
Угнетувани се цел живот уште од Југославија и сега не можат да си ги доизлечат комплексите. Им сметал крстот им сметало знамето, како бе не ви смета крстот на швајцарското знаме, како таму знаете да стоите мирно на химната, бебето в кола ако се посере пелените ги возите 200км до наредниот контејнер а овде ги фрлате кај ќе стигнете. Земате пари од државна цицка, не одите на работа и пак не ви чини државата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.608
Поени од реакции
34.798
Угнетувани се цел живот уште од Југославија и сега не можат да си ги доизлечат комплексите. Им сметал крстот им сметало знамето, како бе не ви смета крстот на швајцарското знаме, како таму знаете да стоите мирно на химната, бебето в кола ако се посере пелените ги возите 200км до наредниот контејнер а овде ги фрлате кај ќе стигнете. Земате пари од државна цицка, не одите на работа и пак не ви чини државата.
...и уште да довршиш со пишувањето кој тоа го дозволува тука и не го спроведува законот и не се казнува или само селективно, а не се дозволува во Швајцарија зошто се спроведуваат законите за сите подеднакво или ќе го јадат стапот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Го уништуваат стадионот за да градат нов. Тука еден тон бизниси имаше околу што работеа со години. Ги искршија сите седишта од инает. Најверојатно кога ќе го урнат тоа никогаш нема да се изгради, ќе направат едно трибинче ради реда.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Го уништуваат стадионот за да градат нов. Тука еден тон бизниси имаше околу што работеа со години. Ги искршија сите седишта од инает. Најверојатно кога ќе го урнат тоа никогаш нема да се изгради, ќе направат едно трибинче ради реда.
Или све ќе биде под инвестиција на Еколог
и од надвор ќе има дуќани што ќе си бида давани кирија за кафиќи, за тобакоа и ред друго.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ај да пишам нешто на актуелната тема. Зошто сум против рушење.
1. Стадионот е изграден од страна на работниците на тетекс и од фабриката Тетекс. Има милион докази за тоа...
2. Даден е како поклон на градот да раководи градот Тетово.
3. Поклон не се руши......
Знам дека со поклонувањето (најголема грешка но кој знаел дека вака ќе биде) Тетекс нема право на него (дикутабилно) но сепак и да се руши еве нов модерен доколку има исреност во намерата фер е да се поканат на ревиалниот натпревар и играчи кој играле во Тетекс и Љуботен. Да биде забава за сите за цел град, а не она ко приватна забава изгледаше. Вака се бара соживот? Вака нема ни 1мм да се мрдне напред само се уназадуваме.
Според мене јас не сум против нов модерен стадион но можеше да се изгради на друго место. Стадионот беше еден од поубавите во МК. Можеше да остане за екипите од втора и трета лига па наместо да се игра на спортски кој личи на стадион за тренинг а не за натпревар. Да беше некој никаков ќе разберев ама стадионот за МК услови е класа. Ама пак знаеме која е целта и намерата така да немора да се глуми нешто тука.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Ај да пишам нешто на актуелната тема. Зошто сум против рушење.
1. Стадионот е изграден од страна на работниците на тетекс и од фабриката Тетекс. Има милион докази за тоа...
2. Даден е како поклон на градот да раководи градот Тетово.
3. Поклон не се руши......
Знам дека со поклонувањето (најголема грешка но кој знаел дека вака ќе биде) Тетекс нема право на него (дикутабилно) но сепак и да се руши еве нов модерен доколку има исреност во намерата фер е да се поканат на ревиалниот натпревар и играчи кој играле во Тетекс и Љуботен. Да биде забава за сите за цел град, а не она ко приватна забава изгледаше. Вака се бара соживот? Вака нема ни 1мм да се мрдне напред само се уназадуваме.
Според мене јас не сум против нов модерен стадион но можеше да се изгради на друго место. Стадионот беше еден од поубавите во МК. Можеше да остане за екипите од втора и трета лига па наместо да се игра на спортски кој личи на стадион за тренинг а не за натпревар. Да беше некој никаков ќе разберев ама стадионот за МК услови е класа. Ама пак знаеме која е целта и намерата така да немора да се глуми нешто тука.
Не сум баш упатен со ова последна вест за нов стадион ама по мене целта ќе им биде нешто како и со Југохром, пред се контра македонштината во Тетово и тетовско и што е можно побрзо да не снема таму, впрочем како и секогаш досега. Свесни се дека многупати народот реагирал и за Тетекс и за Љуботен што не играат таму, свесни дека народот ќе го брани клубот и стадионот па сега со ваква финта демек ќе градиме ќе го остават стадионот да остане руина, од инает и само за штета да направат затоа што за друго и не знаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Пишав веќе став дека и јас замерам што албанци само ќе бидат и сигурно ќе раководат на тој нов стадион но ај реално на работите да размислиме.

Да беше македонец градоначалник (што нема теории тоа да се деси) и да решат да се урива стадионот за да се гради нов, дали во тој случај на свеченоста за промоција на новиот стадион на тој ревиалниот натпревар ќе имаше повикано албанци?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.608
Поени од реакции
34.798
Пишав веќе став дека и јас замерам што албанци само ќе бидат и сигурно ќе раководат на тој нов стадион но ај реално на работите да размислиме.

Да беше македонец градоначалник (што нема теории тоа да се деси) и да решат да се урива стадионот за да се гради нов, дали во тој случај на свеченоста за промоција на новиот стадион на тој ревиалниот натпревар ќе имаше повикано албанци?
...како прво, немаше воопшто да се руши стадионот!
П.С.
...да беше денес, (има теории да се случи, ако се одреди на населбата во градот како Скопје со сопствени градоначалници) не само што ќе ги повикаат, туку и подароци ќе им се дадат и ќе им речат „со лесно рамазанскиот пост“!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom