Talking during sex (dirty talk)

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Mnogu parovi go koristat sex talk kako del od flertuvanjeto( primer na sred bel den sepkanje nesto interesno na uvo sto ke go drzi vo neizvesnost do vecerta i ke mu dade prostor fantazijata da proraboti),samata predigra i vodenjeto ljubov.Ednostavno mentalna igra na zborovi koja vo mnogu slucai uste poveke go zgolemuva zadovolstvoto.
Dali prakticirate nesto od ova, i ako da dali e dirty talking(sme videle site na TV kako izgleda) ili sex talking: opisuvanje na momentot,sto bi sakale od nego vo dadeniot moment i slicno?
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Dirty talking нормално... Се знае, си кажувам што сакам и што ми е фантазија..

До кај ќе стигнев ако се замарав со глупи фрази... Замисли еден познаник и раскажуваше на една како би ја галел по лице со прсти... БЉАК!!!

Се знае... и кажуваш како сакаш да и ја растуриш после тоа и готово.. Да ја исцедиш, да ја онесвестиш, и слично...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Најдобро е изненадно да и кажеш (сега ќе бидам можеби малку вулгарен):
"Признај дека ти треба едно добро дупење!"

Реакцијата ќе и биде :shock: , ама да видиш како ќе почне да и пулсира "срцето".
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сакам ем да ми зборат, ем сакам да им зборам.
Не сакам да претеруваат, не сакам ни да претерам оти ќе игра фластер у фаца. :pos:

Што знам, треа да се каже бар нешо дур се има секс, според мене.
Ама битно е да се погоди, а не да се лупне нешто, оти не е чудно да завршиш како исмејуван на крај. :wink:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Се сложувам со Stormangel треба да се трефнат зборовите,интонацијата, моментот...од една страна може ептен да придонесе за да се разубави моментот ама од друга страна може да испадне крајно смешно и да го расипе целиот момент. Аууу кои бруки би биле тоа - не сакам ни да замислам :pos: :pos: :pos:
Сепак ја тоа го глеам како дел од сексот- ништо чудно ништо ново... :pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сеа по постот на Дани ми текна да додадам можност да се реплицира и за смешните ситуации кои би сакале да ги споделите. :wink:

Злобница, верувам не се лутиш.

Значи, дали сте за дрти токинг и дали некогаш ве изнервирало или исмеало тоа што некој/а ви го кажала у кревет. :arrow:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
...и не само dirty talk ...уште поинтересно е кога во дадена ситуација(во друштво или имате гости на пример во моментот, и не е изводливо да го направите тоа веднаш)со поглед или дискретно покажување (како би....баш сега)....чуда се случуваат :pos:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
сакам да ме вика - bitch - :twisted: :twisted: :twisted:

тоа ми е секси....and it makes me go CRAZYYYYY :msc3:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Acid напиша:
Најдобро е изненадно да и кажеш (сега ќе бидам можеби малку вулгарен):
"Признај дека ти треба едно добро дупење!"

Реакцијата ќе и биде :shock: , ама да видиш како ќе почне да и пулсира "срцето".
Neznam bash upotrebata na zborot "Dupenje" dali ke go ima istiot efekt kaj site zeni.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
" Im gonna work you to death. Im gonna fart in your face! IM GONNA SHIT ON THESE WALLS!"
~Courtesy of Scary Movie 2

:poos: :poos: :poos:

Talking dirrrrty....да зошто да не? Имам бујна фантазија :roll: :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Ne mi odi..... ne deka sum probal.... ali ednostavno ne mi prai kejf da recam nekoja "vulgarnost".... poveke koristam "blagi zborcinja" dosega se pokazale dosta efektivni.... onaka po moe retko koja devojka saka da slushne takvi zborovi.... e sega moze da e jas malku da sum starodomoden.... ili pak ne sum zapoznal nekoi EU orientirani zenski.... toa e veke drug muabet... :pos:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па дефинитивно е убаво покрај стенкањето да има и малце dirty talking само да не ја премине границата и од talking да биде i'm wallking out of here :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom