Tajne

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Нова хрватска теленовела која за првпат има македонска актерка во главна улога.​
Датум на издавање 16.септември 2013.​
Жанр Драмска серија (теленовела)​
Мрежа RTL Televizija​
Сезона 1​
Главни улоги Filip Juričić, Jelena Jovanova, Ksenija Pajić, Aleksandar Cvjetković, Jasna Bilušić, Mladen Čutura, Stjepan Perić, Vinko Kraljević, Monika Mihajlović, Iskra Jirsak, Marko Cindrić, Mladen Kovačić, Katarina Baban, Fran Vuger, Linda Begonja...​
Режија Vlado Bulić​
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Штипјанка е оваа, заедно со Наташа двете најнадежни млади актерки во МКД.

#dontyouvelestome
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Браво за Јелена и посакувам успех и покрај тоа што не планирам да ја гледам серијава :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Ме радува што ќе има и Македонка во доста гледана верувам серија , но и тажен поради тоа што сеуште нема Македонска домашна серија и нашите златни актери и актерки се приморани да одат на друга страна да глумат или пак се приморани да не бидат тоа што навистина се , актери во својата професија .... имам мешани емоции кажано за ова ... :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ja гледав денес првата епизода изгледа доста добро ,но приказната веќе видена со години во ваквите серии .

Ме радува што Јелена е во главна улога :)
 
B

Blade Torch

Гостин
Фан сум на Јелена , а серијава ќе ја скокам нормално.

Еdвај чекам да ја земе Милчо да му глуми во некој од следните филмови ( If you know what I mean :cool: )
 
Ф

Флеш

Гостин
Фан сум на Јелена , а серијава ќе ја скокам нормално.

Еdвај чекам да ја земе Милчо да му глуми во некој од следните филмови ( If you know what I mean :cool: )
ама под услов Милчо Манчевски да земе навистина добар сценарист .... конфузија цела му се филмовите ,а и воопшто сите македонски филмови од било кој режисер .... без добар сценарист , немаш филм ....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ај пушти ми линк од негде сакам да ја видам Јелена :)
Tреба да имаш хрватска IP адреса за да ја гледаш ,на јутјуб ја нема сеуште

Смени IP адреса со хрватска на google chrome па гледај ја
Прва епизода
rtl.hr/rtl-sada/serije/tajne/38825/tajne-1/

Втора епизода
rtl.hr/rtl-sada/serije/tajne/38863/tajne-2/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom