Tai Chi Chuan / Таи Чи Чуан

Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Društvo, moj makedonski je malo zarđao pa bolje da vam pišem na srpskom da ne bih napisao neku glupost...

Da li je neko vežbao Tai Chi? Qigong? Koja su vaša iskustva sa domaćim instruktorima?

Ako ima neko zainteresovan da skupi ljude i organizuje seminar tradicionalnog porodičnog Yang stila, ja sam voljan da dođem i održim seminar ili časove Tai Chi Chuana i Qigonga.
Imam dosta rođaka u Skoplju , pa bi verovatno i moj brat pomogao da se nađe više ljudi i/ili sala itd.

Mi obrađujemo i zdravstveni i borilački apekt veštine.
Članovi smo dve internacionalne organizacije i u stalnom smo kontaktu sa majstorima iz Evrope, Kine i Tajvana.

Pogledajte sajt škole www.iptaichi.rs i slobodno me kontaktirajte.

Pozdrav svima!
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Мала ви е србија шарлатани едни па и овде сакате да зимате пари?
Каква врска имаат парите ? Семинари помеѓу срби и македонци во сите спортови има ,сум тренирал Аикидо и знам дека со србите нон стоп имавме контакт де некој наш кај нив ќе одржи семинар де некој србин кај нас.

Што е важно он дали ќе земе пари...
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Каква врска имаат парите ? Семинари помеѓу срби и македонци во сите спортови има ,сум тренирал Аикидо и знам дека со србите нон стоп имавме контакт де некој наш кај нив ќе одржи семинар де некој србин кај нас.

Што е важно он дали ќе земе пари...
Не е важно ич :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
@nickdf Za "šarlatani" ne sum od tie ;) a za mala - nije mala, nije mala, evo idem i u Crnu Goru. Svi se žale kako nema Tai Chi-ja u tradicionalnom prenosu ali malo greše - ima ga. E sad ko hoće da nauči tražiće, ko je lenj neće.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Неда се жалиме што нема Циу Џису у п*ичку матер :) Џирло јави се :ROFLMAO:. Мала ти е Црна Гора па и овде да труеш?
Pa istina Jiu Jitsu mozda i imate Tai Chi mozda i ne ;) Mogu ja i majstore JIu JItsu iz saveza da dovedem, nije problem...

Ako je za tebe trovanje ti ne moras ni da citas :) Svako ima pravo na svoj izbor. Crna Gora ima 600000 stanovnika - kao Novi Beograd i nesto manje od Skoplja. Uostalo, posto vidim da ti smeta sto ce neko iz Srbije da dodje u Makedoniju, da li bi ti bilo lakse kada bi znao da mi je majka iz Skoplja? Bio bih mnogo srecan kada bi ti bilo :)

Salu na stranu, nema razloga da dizes paniku, ne bavim se sarlatanstvom. Meni je ciljda prosirim stil koji se zasniva na biomehanickom pokretu i koriscenju minimuma napora za izvodjenje pokreta - ne magiju, i cekaj da se napunim energijom itd... Ali da se ne raspisujem, sigurno i dalje ostajes pri svome... Evo "saljem ti srecnu energiju" :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Друже во Македонија имаше 2-3 клуба за Таи Чи.. Знам порелаксирачка техника е.. Доста жени одат таму..

Ама незнам дали уште постојат ќе треба да се распрашаш.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Друже во Македонија имаше 2-3 клуба за Таи Чи.. Знам порелаксирачка техника е.. Доста жени одат таму..

Ама незнам дали уште постојат ќе треба да се распрашаш.
Fala! Znam za par klubova, sa jednim sam i u kontaktu.

Da, Tai Chi ima losu reputaciju bas zbog toga sto se poistovecuje sa relaksacijom, meditacijom itd. sto je u stvari Qigong/Daoyin, dok Tai Chi primenjuje elemente Qigonga ali na mnogo aktivniji nacin.

Upravo zbog takve predstave da se uz relaksaciju i meditaciju postizu i borilacki rezultati i efekti, mnogi majstori krecu sa pricom da je napredak ucenika usporen zbog njihovog nedovoljnog rada na Chi-ju ;) a u stvari ni sami ne znaju sta treba da se radi :)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ај да пишам и јас овде.
Значи дали некој знае дали во МКД има клубови што го тренираат боречкиот аспект на Таи Чи, не само медитација и релаксација. Ако некој знае што и да било нека пише. Благодарам однапред
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ај да пишам и јас овде.
Значи дали некој знае дали во МКД има клубови што го тренираат боречкиот аспект на Таи Чи, не само медитација и релаксација. Ако некој знае што и да било нека пише. Благодарам однапред
Јас колку што знам нема таков а и во свет се бројат на прсти :).
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
I ja sam mislio da se klubovi u kojim se radi i borbeni aspekt Tai Chi Chuana mogu nabrojati na prste. Nisam bio u pravu. Zasto? Zato sto nisam podigao glavu i trazio malo okolo. Beograd, hmm pa i nema nije to to. Ako nema tu nema ni u Srbiji. I nije ni bilo dok nisam dosao u kontakt sa majstorom iz Amerike(SAD) i Nemacke.
I ispostavi se da ima koliko volis samo treba da se trazi.

Program nase skole je:
  • forma 13 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 3 min
  • forma 24 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 4-6 min
  • tradicionalna forma 108 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 18 min
  • borbena brza forma 108 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 5min
  • partnerske vezbe - Tui Shou, San Shou * ko vezba Wing Chun ovo zna kao Chi Sao*
  • Chin Na tehnike - poluge i hvatovi
  • sablja/dve sablje
  • mac/dva maca
  • koplje
  • halebarda
  • Qigong - vise vrsta
  • Yang porodicni Qigong
Pozdrav!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
I ja sam mislio da se klubovi u kojim se radi i borbeni aspekt Tai Chi Chuana mogu nabrojati na prste. Nisam bio u pravu. Zasto? Zato sto nisam podigao glavu i trazio malo okolo. Beograd, hmm pa i nema nije to to. Ako nema tu nema ni u Srbiji. I nije ni bilo dok nisam dosao u kontakt sa majstorom iz Amerike(SAD) i Nemacke.
I ispostavi se da ima koliko volis samo treba da se trazi.

Program nase skole je:
  • forma 13 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 3 min
  • forma 24 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 4-6 min
  • tradicionalna forma 108 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 18 min
  • borbena brza forma 108 pozicija ili tehnika - izvodi se za oko 5min
  • partnerske vezbe - Tui Shou, San Shou * ko vezba Wing Chun ovo zna kao Chi Sao*
  • Chin Na tehnike - poluge i hvatovi
  • sablja/dve sablje
  • mac/dva maca
  • koplje
  • halebarda
  • Qigong - vise vrsta
  • Yang porodicni Qigong
Pozdrav!
Ова е за некое школо во Србија?
Се убаво тоа, ама за мене нема фајде од него, јас сум во МКД.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ова е за некое школо во Србија?
Се убаво тоа, ама за мене нема фајде од него, јас сум во МКД.
Vidi prvi post gde pise: "Ako ima neko zainteresovan da skupi ljude i organizuje seminar tradicionalnog porodičnog Yang stila, ja sam voljan da dođem i održim seminar ili časove Tai Chi Chuana i Qigonga.
Imam dosta rođaka u Skoplju , pa bi verovatno i moj brat pomogao da se nađe više ljudi i/ili sala itd."

Gde ima volje ima i nacina. Tako smo se mi skupili i organizovali seminare majstora iz Nemacke i Amerike, majstor iz Nemacke dolazi u novembru - informacije o seminaru mozete naci na sajtu www.iptaichi.rs ili ovde, tako se organizovao seminar u Baru i Podgorici.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.300
Поени од реакции
5.886
Прекрасен стил во кои и енергетски ојакнуваш и напредуваш и во поглед на самоодбрана. Енергетскиот дел ме фасцинираше бидејќи и телото го прави витално и делува енергетски по сличен принцип на јогата. Секоја чест за создателите не рекле џабе ако нешто опстојува илјадници години мора да е вредно и квалитетно.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Прекрасен стил во кои и енергетски ојакнуваш и напредуваш и во поглед на самоодбрана. Енергетскиот дел ме фасцинираше бидејќи и телото го прави витално и делува енергетски по сличен принцип на јогата. Секоја чест за создателите не рекле џабе ако нешто опстојува илјадници години мора да е вредно и квалитетно.
Вежбаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom