T-Mobile во Земјата на чудата

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Прејди си на ОНЕ.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Факт е дека се праат грешки,и тоа е ретко ете... Ние цело семејство од 8 души сме на тмобиле никад никој немап никаков проблем...
Еднашка само ми стигна 100 евра сметка пошто од србија не сум бирал таму некој префикс за роаминг туку обично сум вртел..

И факт е дека барем до сеа Тмобиле се број 1 компанија за мене... за понатака ке видиме..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
По грешка ја испратив темата само со првиот дел.
pod koja stavka beshe zgolemuvanjeto na smetkata , od internet ili uslugi so posebna cena na chinenje , doobjasni , oti sluzbata za prigovori e mnogu korektna , generalno gi prifakjaat prigovorite , osven samo da ne e roaming ili stavanje kredit
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Т-Ограбивме
Т-Еба*ме
Т-Излагавме
Т-Чекаме да се заебеш
Т-Советуваме да купиш иако знаеме дека сме најскапи, али се вадиме дека имаме најјака мрежа као демек мислиш на другите оператори не се прави муабет.
Т-гледаме и се прашуваме дали се сеќаваш дека ни лупнаа казна од незнам колку стотици илјади евра ради превара да не барам линкови...

Т-Мобиле.
Купувајте од кај нас бидејќи правиме реклами со розова позадина, мечиња, мали насмеани дечиња и девојчиња и слатка музика. Плус и 223-305 песната ние на направивме пак хит.
Иако основна целна група ни се повозрасни што не се упатени и што незнаат дека има подобро и поевтино од нас.


Заебанцијата настрана јас имам грозно искуство но со фиксна телефонија од кај нив, така да никогаш повеке. Се отарасив.[DOUBLEPOST=1400704772][/DOUBLEPOST]п.с. Еве ја темата со моето искуство. Непријатно, дефинитивно сум бил изнервиран многу. Али со право.

http://forum.kajgana.com/threads/t-home-луге-без-срам-и-совест.28115/[DOUBLEPOST=1400705311][/DOUBLEPOST]п.с. Еве линк од казната што ја обраа:
http://it.com.mk/go-dobivte-mejli/
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Јас едвај чекам да ми заврши договорот , сега во јуни завршува и одма преминувам во вип. Пред два дена ми стигна порака дека до 25 мај сум требала да уплатам уште 600 денари , тоа е последната рата, ако не сум уплатила пенали ќе сум плаќала, за пола месец што сум закаснила пенали, баш ме изнервираа, со мене редовен корисник така да се понашаат, плус цело друштво, сите што ги познавам се на вип, и задоволни се.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Јас едвај чекам да ми заврши договорот , сега во јуни завршува и одма преминувам во вип. Пред два дена ми стигна порака дека до 25 мај сум требала да уплатам уште 600 денари , тоа е последната рата, ако не сум уплатила пенали ќе сум плаќала, за пола месец што сум закаснила пенали, баш ме изнервираа, со мене редовен корисник така да се понашаат, плус цело друштво, сите што ги познавам се на вип, и задоволни се.
Па на вип (барем кај мене) ако не платам до 15ти 300 денари е пеналот, а сметката ми е 555 онаа роденденската. Значи, ~60% од сметката. Ако планираш да се префрлиш само заради тоа рачунај дека одиш на полошо.
 
G

garthok

Гостин
Затоа јас по завршувањето на тие две години сега си терам без договор кон мобилен оператор. Две години е многу да бидеш обврзан со вакви преваранти. Ако сакам да купам нов телефон ќе си платам таму колку е за само телефонот да се купи и мирна глава. :D

T-Ograbivme :LOL:
Најнеталентиран потег. Тел се купува на договор пошто е трикратно поефтин, само не се склучува договор со Т-мобајл.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Најнеталентиран потег. Тел се купува на договор пошто е трикратно поефтин, само не се склучува договор со Т-мобајл.
Освен ако не го купиш од некој идиот кој склучил договор на 2 години и треба 47976 денари да им даде на апашите во тој рок, се разбира на рати, а телефонот ко божем му го дале за 1 денар :pos: и после го продава три пати поефтино од нив, што е и реална цена. Такви ги има колку сакаш на реклама5 и пазар3, :) нови со гаранција.
Инаку Т-ебале потврдено си крадат со години уназад како на постпејд така и на припејд :)
 
G

garthok

Гостин
Освен ако не го купиш од некој идиот кој склучил договор на 2 години и треба 30000 денари да им даде на апашите во тој рок, се разбира на рати, а телефонот ко божем му го дале за 1 денар :pos: и после го продава три пати поефтино од нив, што е и реална цена. Такви ги има колку сакаш на реклама5 и пазар3 :)
Инаку Т-ебале потврдено си крадат со години уназад како на постпејд така и на припејд :)
А бе види ги има не викам не, али сепак е на старо „користен“, јас зборев за нов. Припејд само од ледиком (во мк) мада не е талентирано тоа, пак ќе повторам. Пошо вака да, ти доаѓа плус на рати али ќе се кинеш од зборење за тие рати...
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
А бе види ги има не викам не, али сепак е на старо „користен“, јас зборев за нов. Припејд само од ледиком (во мк) мада не е талентирано тоа, пак ќе повторам. Пошо вака да, ти доаѓа плус на рати али ќе се кинеш од зборење за тие рати...
Не, не, не, незборам за на старо користен, тоа е ѓубре, такво нешто не се купува. Зборам за нов неотпакуван телефон со две годишна гаранција кој го продаваат за два до три пати пониска цена од таа во салоните на т-ебале.
 
G

garthok

Гостин
Не, не, не, незборам за на старо користен, тоа е ѓубре, такво нешто не се купува. Зборам за нов неотпакуван телефон со две годишна гаранција кој го продаваат за два до три пати пониска цена од таа во салоните на т-ебале.
Да, али тоа да знаеш се телефони купени (добиени) за 0. Тогаш веќе си ти дури во добивка :)
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Да, али тоа да знаеш се телефони купени (добиени) за 0. Тогаш веќе си ти дури во добивка :)
Како не биле за нула добиени :pos: а договорот на рати бе друже ти го забораваш а? Во наредните години додека си плаќаш ти така на рати има 10 такви телефони да исплатиш :LOL:. Знам дека на рати се чини дека е малку ама ај напрај ја математика да видиш севкупно колку му доаѓа.
После две години не само што ќе бидеш у плус туку и телефонот ќе ти остане па можеш и него да го продадеш :ROFLMAO:
 
G

garthok

Гостин
Како не биле за нула добиени :pos: а договорот на рати бе друже ти го забораваш а? Во наредните години додека си плаќаш ти така на рати има 10 такви телефони да исплатиш :LOL:. Знам дека на рати се чини дека е малку ама ај напрај ја математика да видиш севкупно колку му доаѓа.
После две години не само што ќе бидеш у плус туку и телефонот ќе ти остане па можеш и него да го продадеш :ROFLMAO:
Може за т-мобајл во one има закон понуди, јас кога го склучив тој мега пакетот дури вака не ми се веруваше... како им се исплати. Сите математики ми идеа кон тоа дека они се во загуба а и од блиски извори дознав дека тоа го прават за да ја задржат клиенталата
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Најнеталентиран потег. Тел се купува на договор пошто е трикратно поефтин, само не се склучува договор со Т-мобајл.
Poeftin e ako si na pogolema pretplata. Jas sum na najmalata i ako sakam da zemam tel ke mi e 100 e poveke bez dogovor. Sega kako sto me zafrkavaat ovie od VIP za mreza i internet moze uste utre da i kazam cao.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
pod koja stavka beshe zgolemuvanjeto na smetkata , od internet ili uslugi so posebna cena na chinenje , doobjasni , oti sluzbata za prigovori e mnogu korektna , generalno gi prifakjaat prigovorite , osven samo da ne e roaming ili stavanje kredit
Нити тоа нити тоа.Едноставно не му беа пресметани бесплатните минути во цената.И да приговорот беше прифатен од нивни вработен ама потоа испадна дека ми наплатил само пола сметка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom