T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
me intersira internet ako koristam nadvor od makedonija preku mobilen dali ke mi se naplate (vo toa spagja fb i moze da uklucam navigacija gps) :D
zs vo mkd imam neograniceno internet
Ако го напрајш то, подобро остани таму, полесен ќе ти е животот.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Да не знае некој дали можам да платам постпејд сметка со мој клуб поени?
Џабе ми стојат само, да ги искористам некако.
 
B

BooBojan

Гостин
Немaaт ли нaјaвa зa некoјa нoвoгoдишнa тaрифa, сo 4Г, минути,СМС без телефoн дo кaј 500-600денaри?


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Немaaт ли нaјaвa зa некoјa нoвoгoдишнa тaрифa, сo 4Г, минути,СМС без телефoн дo кaј 500-600денaри?


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Play Comfort, без телефон 559 денари месечно на 12 месеци договор, по истекот доколку не го продолжиш на уште 12 плаќаш редовна цена пошо ова ти е со 30% попуст и ќе ти идат 800 денари, а доколку го продолжиш си плаќаш пак по старо.
Иначе во тарифафа имаш 6гб со 4г пристап, неограничени разговори во сите мрежи и 20 часа Макс тв и 5гб на лооп. Пораки немаш.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Многу педерски од нивна страна што не даваат телефони по повластена цена. Али коа ќе видиш, фер цена е 560 денари месечно за сите тие ствари што ти следуваат со нив. Плус, на најквалитетната мрежа си, немаш заебанции од типот немање voice/data.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Има ли можност ако имам потпишано договор пред 5 месеци,за нова година да го променам или мора да чекам одреден период?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Има ли можност ако имам потпишано договор пред 5 месеци,за нова година да го променам или мора да чекам одреден период?
Најверојатно можеш, со плаќање на казнени поени.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Има ли можност ако имам потпишано договор пред 5 месеци,за нова година да го променам или мора да чекам одреден период?
многу се скапи казнените поени, немаш шанса јас за истово се прашував ми рекоа 11 и нешто илјади

инаку тмобиле се едноставно најдобри
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
ај да прашам тука ако земам телефон во припејд треба секој месец да дополнувам кредит или....??
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
ај да прашам тука ако земам телефон во припејд треба секој месец да дополнувам кредит или....??
Немаш таква потреба, само зависи колку ќе збориш.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Мој клуб поените се бришат за Нова Година или се префрлуваат во следната?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom