T-Mobile - Генерална дискусија

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.701
Поени од реакции
1.171
Decki naracav telefon online preku nivniot shop pa sakam da prasam dali se drzat do isporaka na istiot od 3 do 5 dena ili ke treba 2 nedeli da im dosagjam? Ako ima nekoj iskustvo ili tocno znae neka pise.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
27 април 2020
Мислења
4
Поени од реакции
4
Decki naracav telefon online preku nivniot shop pa sakam da prasam dali se drzat do isporaka na istiot od 3 do 5 dena ili ke treba 2 nedeli da im dosagjam? Ako ima nekoj iskustvo ili tocno znae neka pise.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
кај мене за 2 дена пристигна
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
HELP дечки.
Денеска пробувам да ѕвонам не ми дава, или ми вика call ended и тоа одма кога ќе се јавам, или ми вика корисникот што го баравте го исклучил својот телефон или е надвор од мрежно покривање. А не е така. Мене може да ми се јават ама јас неможам. Пробав со сите можни опции, пробав со вадење и повторно внесување на SIM картичката, ама пак ништо.
Ајде кој знае решение пишете. Уредот е Samsung Galaxy A50, на Телеком мрежа.
Ќе пробам на SIM 2, па така ако ми успее ондак супер.
Автоматски споено мислење:

Сега се среди проблемот.

Ја ставив SIM картичката во вториот slot и си се врати во нормала.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Епа после некое време, проблемот се појави пак.
Требаше по неколку пати од SIM 1 во SIM 2 да сменам, и морав даго рестартирам телефонот секоја пат кога ќе ја сменев позицијата на SIM картичката.
Но ми дојде преку глава, и еве денес после 8 години, си ја сменив SIM картичката. Претходниот PIN код сеуште на памет го памтам lol.
Старата SIM картичка беше сечена, лепена, низ што не поминала.
Новава кога ја ставив пробав тест повик, и човече толку брзо, немаше ни секунда што пробав на 122 да свртам, со ова VoLTE и новата SIM картичка, лудилоооо. Сега очекувам и побрз и постабилен интернет, и секако претходните проблеми да не се појават пак.
Се на се сум задоволен. И на сите би ви препорачал, особено ако имате нов телефон, а стара SIM картичка, не се обидувајте да ја кратите, или слично оти ќе се зезнете на цело. Другарче пробал да ја скрати, еве го сега нема 4G мрежа, може само 3G мрежа да фаќа. Новите картички плус се модуларни, ги има во сите големини.
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Исто така пред некое време ја отворив и Телеком МК апликацијата, и бев пријатно изненаден кога видов дека на цело го смениле дизајнот.
Браво Телеком, одлична работа и продолжете така.
Никој не побара, ама ставиле и црна тема, што е добар бонус, одлично направено и јас сум задоволен.
Исто и повеќето багови кои што ги имаше сега нема ништо. Ееее пред 3 години нејќеше ни да се упали апликацијата, а еве ја сега со нов дизајн и 0 багови.
20200706_154505.jpg
И плус сега сметката се намали, од кога го намаливме бројот на мајка ми, и од кога ги откачивме за интернет и max tv.

Неотел плаќаме околу 1,000 денари, па 2,600 +1,000 ќе му дојде 3,600.

500 денари поевтино плаќаме, за разлика од претходно кога плаќавме севкупно 4,000 со се интернет 60/60 и MaxTV.

Ама NeoTV си има предност што е Android Smart IPTV STB. Претвара стар телевизор во паметен телевизор.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.189
Поени од реакции
5.245
Интересно ова Speak out. Исто како за опција Видео услугата само наменето за Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp. Не знам зошто нема и за Viber.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.656
Поени од реакции
668
Интересно ова Speak out. Исто како за опција Видео услугата само наменето за Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp. Не знам зошто нема и за Viber.
Најверојатно затоа шо сите наведени потпаѓаат на една групација а Вибер на друга.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Аууу човече, моментално во Маврово и брзините се лудило...
Ма каков 5G, ова ми е сасвим доволно.

У Скопје волку не добивам, а овде дупло побрзо.

Одлична работа Телеком :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.538
Поени од реакции
817
Аууу човече, моментално во Маврово и брзините се лудило...
Ма каков 5G, ова ми е сасвим доволно.

У Скопје волку не добивам, а овде дупло побрзо.

Одлична работа Телеком :D
Дечко колку луѓе има во Скопје со кои го делиш бандвитот, а колку има во Маврово, нормално е густо населено место да има помалку, посебно во пик-периоди од денот кога има доста поврзани на мрежата.
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Дечко колку луѓе има во Скопје со кои го делиш бандвитот, а колку има во Маврово, нормално е густо населено место да има помалку, посебно во пик-периоди од денот кога има доста поврзани на мрежата.
Да, во право си.
И тоа е фактор кој што треба у обзир да се земе.
Заради тоа скоро секоја 6-та зграда во Скопје е со базна станица (барем кај мене во Аеродром).
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
620
Поени од реакции
252
Им пишав на т-мобајл дека користам стара припејд картичка уште од времето на Мобимак и дека сакам да ја заменам. Ми вратија дека можам да ја заменам ама треба да платам 159 ден!!!
Ове нормални се?
Мислат дека вечно треба да ги користиме иститите картички?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.296
Им пишав на т-мобајл дека користам стара припејд картичка уште од времето на Мобимак и дека сакам да ја заменам. Ми вратија дека можам да ја заменам ама треба да платам 159 ден!!!
Ове нормални се?
Мислат дека вечно треба да ги користиме иститите картички?
Види прашај што би се случило ако ја изгубиш.
Мислам дека при оштетување или губење, првата замена е бесплатна.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.062
Добро де за 160 денари вреди ли да се дискутира воопшто? Едноставно земи си нова и не се замарај лол.
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.337
Поени од реакции
653
Добро де за 160 денари вреди ли да се дискутира воопшто? Едноставно земи си нова и не се замарај лол.
и пази, ја користел од одамна.

и ја имав circa 2010 картица, па морав да ја сменам оти ми правеше проблеми

едноставно за нешто старо кое што не го бива, а треба да се замени од многу причини, не вреди да се дискутира за пари
 
На врв Bottom