T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
26 декември 2017
Мислења
1.061
Поени од реакции
454
Можеш да се префрлиш на друг оператор и да направиш портирање на број. Го задржуваш и префиксот и бројот. Мислам дека треба барање и се плаќа 150-200ден ако не се лажам. Би требало да имаш точни информации на site-от на било кој оператор.
Ќе идеме и до телекабел ќе прашаме. Али најверојатно нема да се смениме бидејки Телеком нудат телефони за 2 бона.
Телекабел телефоните што ги нудат по чкарт немам видено.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.061
Поени од реакции
454
Na bangood momentalno redmi 7 e vo akcija, top cena za 3/64gb modelot e 110e, 2/16gb e 80e. Treba samo kupon za popust da pobaras na nekoja od stranite za recenzii
https://www.kimovil.com/to/special/kN3qxo
Не сум у стање моментално преку други странски сајтови да нарачувам, а и којзнае каков модел ќе ми шитнат, па после ќе треба ROM да му мењавам, па по мобилари да го носам, па дали ќе фати мрежа. Најарно онлајн преку Телеком.
Се договоривме, ќе ги скинеме за домашен интернет и Max TV само, а договорите ќе се средат како што кажав, еден на Magenta M, другите на Magenta S.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.061
Поени од реакции
454
Дечки, проблемов го имам по одамна, а и не сум се замарал да го пријавам во Телеком, пошто ретко се допишував преку SMS , а сега со ова месенџерот, вибер, дискорд, инстаграм па ич.
20190902_194253.jpg
Да, неможам да праќам SMS пораки, а сите други у фамилија можат.
Не ми е мене дојдено до праќање на SMS пораки, али за секој случај да можам да праќам.
Проблемов е уште од по одамна, на сите претходни 4 телефони што сум ги користел, исти проблем, и сим картица имам мењавано ама ништо. Еден период работеше океј, кога бев лето у село, е после тогаш пак се појави проблемот.
Бев денес у салон, проверија од таму, и немало никаква забрана за SMS пораќи. До SIM картицата неверувам дека ќе да е, бидејки еднаш ја мењавав, пред 3-4 години и тоа од тие новите што може да се местат од мали до големи.
Иначе проблемот сигурно е повеќе од 5 години. Таа таму у салон ми рече да си го проверам телефонот, у опции на Messages, а телефонот нов нов вчера купен. До телефонот нема шанси да е. Прочешлав убаво по опциите, ама ништо. А и на претходните телефони што ги користев исти проблем.
Станува збор за Samsung Galaxy A50.
Претходен телефон ми беше Samsung Galaxy J7 2016, а пред тој ми беше Galaxy Ace 4, или така нешто.
Чаре???
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.133
Поени од реакции
2.865
Дечки, проблемов го имам по одамна, а и не сум се замарал да го пријавам во Телеком, пошто ретко се допишував преку SMS , а сега со ова месенџерот, вибер, дискорд, инстаграм па ич.
Прегледај го приврзокот 216488
Да, неможам да праќам SMS пораки, а сите други у фамилија можат.
Не ми е мене дојдено до праќање на SMS пораки, али за секој случај да можам да праќам.
Проблемов е уште од по одамна, на сите претходни 4 телефони што сум ги користел, исти проблем, и сим картица имам мењавано ама ништо. Еден период работеше океј, кога бев лето у село, е после тогаш пак се појави проблемот.
Бев денес у салон, проверија од таму, и немало никаква забрана за SMS пораќи. До SIM картицата неверувам дека ќе да е, бидејки еднаш ја мењавав, пред 3-4 години и тоа од тие новите што може да се местат од мали до големи.
Иначе проблемот сигурно е повеќе од 5 години. Таа таму у салон ми рече да си го проверам телефонот, у опции на Messages, а телефонот нов нов вчера купен. До телефонот нема шанси да е. Прочешлав убаво по опциите, ама ништо. А и на претходните телефони што ги користев исти проблем.
Станува збор за Samsung Galaxy A50.
Претходен телефон ми беше Samsung Galaxy J7 2016, а пред тој ми беше Galaxy Ace 4, или така нешто.
Чаре???
Мора во оператор да се обратиш. До нив ќе да е.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.710
Дечки, проблемов го имам по одамна, а и не сум се замарал да го пријавам во Телеком, пошто ретко се допишував преку SMS , а сега со ова месенџерот, вибер, дискорд, инстаграм па ич.
Прегледај го приврзокот 216488
Да, неможам да праќам SMS пораки, а сите други у фамилија можат.
Не ми е мене дојдено до праќање на SMS пораки, али за секој случај да можам да праќам.
Проблемов е уште од по одамна, на сите претходни 4 телефони што сум ги користел, исти проблем, и сим картица имам мењавано ама ништо. Еден период работеше океј, кога бев лето у село, е после тогаш пак се појави проблемот.
Бев денес у салон, проверија од таму, и немало никаква забрана за SMS пораќи. До SIM картицата неверувам дека ќе да е, бидејки еднаш ја мењавав, пред 3-4 години и тоа од тие новите што може да се местат од мали до големи.
Иначе проблемот сигурно е повеќе од 5 години. Таа таму у салон ми рече да си го проверам телефонот, у опции на Messages, а телефонот нов нов вчера купен. До телефонот нема шанси да е. Прочешлав убаво по опциите, ама ништо. А и на претходните телефони што ги користев исти проблем.
Станува збор за Samsung Galaxy A50.
Претходен телефон ми беше Samsung Galaxy J7 2016, а пред тој ми беше Galaxy Ace 4, или така нешто.
Чаре???
А пораки да примаш можеш? Види побарај во Settings ова ти е многу битно, број на СМС сервисниот центар. Секој оператор има различен, на Телеком незнам кој им е.
Screenshot_2019-09-02-21-48-59.png
 
Член од
20 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво дечки. Корисник сум на Вип, но ми истекува договорот за мобилен и домашен интернет кој што е исто на вип. Моментално плаќаме 2 броја на вип едниот 666 другиот 599, и интернетот ни е 599. Третиот број ни е на телеком и е 599 денари со 500мб интернет којзнае колку е стара таа тарифа. Сакав да се префрлам на Телеком, ги гледав на страницата и се одлучив за ова:
1567700181170.png
Сакам да се префрлам на телеком поради тоа што вип се крш, често немам мрежа. Ве молам доколку имате искуство со домашен интернет од 100мбпс (дали се стабилни) и исто со мобилна линија да споделете дали да се префрлам. Инаку на вип сум на 30мбпс и моментално и тие имаат акција 100мбпс за 899 денари.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
125
Поени од реакции
151
Сакам да се префрлам на телеком поради тоа што вип се крш, често немам мрежа. Ве молам доколку имате искуство со домашен интернет од 100мбпс (дали се стабилни) и исто со мобилна линија да споделете дали да се префрлам. Инаку на вип сум на 30мбпс и моментално и тие имаат акција 100мбпс за 899 денари.
Моментално го имам истиот пакет што си го избрал ти, смао со два броја + М телевизија.

5 години сум на Телеком и до сега не сум имал никаков проблем со мобилната мрежа, нет или ТВ. Не ми се случило да снема интернет или мрежа, барем не кога ми требало нешто, а рачунај 90% од времето го поминувам на нет пошто таква ми е работата :) Исто имаат добра покриеност, дури и по планини кога сум се акал сум можел без проблем да вртам, ... е сеа интернетот не е најсјаен, ама па шо ќе ти е 4Г кога си у природа у пичкоец :)))

Инаку, види си како стојат со оптика каде што се наоѓаш, не знам дали имаат секаде. Би требало да имаат на сајтот информации или да си се јавиш да ги прашаш.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.061
Поени од реакции
454
И сега чаре за ова со SMS што неможам да праќам???
Да барам на друго место ако не, или да им заѕвонам на Телеком?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.970
Поени од реакции
2.413
И сега чаре за ова со SMS што неможам да праќам???
Да барам на друго место ако не, или да им заѕвонам на Телеком?
Ѕвони во телеком. Јас не можев да праќам пораки за паркирање и ми ја оневозможиле услугата заради некоја сметка пред повеќе месеци која не била платена на време. Откако им укажав, веднаш ми ја активираа пак.
 
На врв Bottom