Tоп Шоп, ТВ шоп, Теле шоп и останати други телевизиски шопинг продавачи.

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали сте купувале од ваквите тв шоп продавачи ? Од кој најчесто сте купувале ?

Мене Топ Шоп ми е број еден од сите затоа што си ги имаат направено како бренд производите, нормално зависи како ќе ти се погоди и каков е квалитетот на самиот производ. NutriBulled за смути, сокови и Dormeo перниците, душеците им се стварно добри. Топ Шоп е добро што си имаат и продавници/салони по градовиве па можеш да си отидеш и да го видиш производот со свој раце, да го пипнеш. Исто така праат акции со некој од ланец маркетиве па пример Dormeo перници со купони и доплата можеш да си земеш и во Веро. Еднаш знам имаше така во Вери и татко ми земаше перници.

Овие другиве Теле Шоп и како и да се викаат ми се некако безвезе и никогаш од нив не би купувал. Самите реклами некако се безвезе и не те навлекуваат да им купиш нешто, додека пак Топ Шоп доста вложуваат во маркетинг.


Ако сметате дека темава не е за овде тие што се надлежни за тоа на форумов слободно нека ја преместат каде што сметаат дека ќе е соодветно да стои.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ијам Дормео перница и НутриШет. То ти е бате,пумпани производи....Мемори пена,жими азот.Летва сум сабајле на работа.Не помага.Она за џусеви ватевр.Прашина фаќа.Можам истото у Нептун да си зеам некоја.Булшит производи.(n)
 
И

Име И Презиме

Гостин
Јас имам перница од топ шоп, и не ми е погодена, постелнина и јорган просек,над душек 3-4 цм доста сум задоволен (лето загрева малце), нутри булетот е одличен и вреди за парите.Шарк усисивачот е финоменален го препорачувам.Земав од оние патиките за пешачење и жалам за 50еу дадени.Поголемо ср.ње немало и поголемо кинеско ѓубре.

п.с тоа продвачки се напор жив
 
S

staycalm

Гостин
Нутри булет и дормео производите, ретките квалитетни производи на топшоп што колку толку вредат за парите. Пола од новиве работи што ги рекламираат се кинески и се наоѓаат на интернет за пола цена од нивната.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Нутри булет и дормео производите, ретките квалитетни производи на топшоп што колку толку вредат за парите. Пола од новиве работи што ги рекламираат се кинески и се наоѓаат на интернет за пола цена од нивната.
Nutribullet сигурно може да се најде и копија кинеско или слична верзија копија на интернет, а на Aliexpres се наоѓаа некакви копија тие сечивата, чашите и други. Сепак Топ Шоп е посигурно има гаранција.

Од новиве тој џогерот што има да се става вода е тотална глупост. Топ Шоп имаат доста безвезе производи но како што пишав Dormeo и Delimano Nutribullet се класа погоре и сигурно тоа највеќе им се бара.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja se nadevam deka top fuckin shop ke prodapadne dodeka ulezeme u fuckin european union. Inace neam niso kupeno, samo iam vrnato na tetka mi seckoto sho go platila 5000 den, a ja izlazale deka e poeftin nutribulet i ne i dale fiskalna.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тебе изгледа те бива само за враќање.
Каков е тој сецко од 5000ден?

Добар им е Нутрибулетот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ja se nadevam deka top fuckin shop ke prodapadne dodeka ulezeme u fuckin european union. Inace neam niso kupeno, samo iam vrnato na tetka mi seckoto sho go platila 5000 den, a ja izlazale deka e poeftin nutribulet i ne i dale fiskalna.
Хрватите се во европска унија па ете си фунционира уште Топ Шоп.

Мајка ми има од пред некоја години купено еден соковник Magic Bullet Express но го батали уште после неколку поминати недели. Многу има делови за склопување, многу ѓубре се прави од овошјето и зеленчукот, секојдневно користење мора да се вадат делови да се чисти плус најважното преголем е. Барав на нивниот сајт но изгледа исфрлен им е од продажба.

Мое мислење е дека треба да се фокусираат само на тоа што им се троши а не да имаат повеќе видови соковници
Не знам што ќе им е ова
http://www.delimano.com.mk/delimano-joy-slow-juicer
или ова
http://www.delimano.com.mk/elektricni-uredi/slow-juicer-sokovnik

кога истото може во Nutribulled
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Пред некој ден купив од оние апаратите за инсекти Pest Repeller.
Некој искуства со нив, дали стварно работат или е само обична реклама?
 
F

Flatter

Гостин
По напумпани цени и посрање кинески работи нема од овие во ТОП ШОП...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.832
Имам над-душек, добар е за тие пари, го зедов на попуст по пола цена.
 
K

kicodarker

Гостин
Пред некој ден купив од оние апаратите за инсекти Pest Repeller.
Некој искуства со нив, дали стварно работат или е само обична реклама?
Функционира ка мене 2 години без проблем. Ако очекуваш дека секоја мува комарец ќе ја фати за уши, на клоца и низ врата,тогаш нема да си задоволен. Има некој вид на звучник кој испушта звучна вибрација која предизвикува мачнини гадење повраќање,несоница,болки во стомакот, нередовен менструален циклус, и нагон за самоубиство кај инсектите и глодарите. Сигурен сум дека функционира затоа што кога го зедов чував хрчак кој буквално се скрена откако го вклучив апаратчето,а знам дека не му беше заради повисоката сметка за ел.енергија.
Лето ко лето, ќе отвориш прозорец ќе се наредат цела војска комарци по ѕид, со апаратчето скоро ниту еден не можам да забележам.
 
Член од
29 јули 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Функционира ка мене 2 години без проблем. Ако очекуваш дека секоја мува комарец ќе ја фати за уши, на клоца и низ врата,тогаш нема да си задоволен. Има некој вид на звучник кој испушта звучна вибрација која предизвикува мачнини гадење повраќање,несоница,болки во стомакот, нередовен менструален циклус, и нагон за самоубиство кај инсектите и глодарите. Сигурен сум дека функционира затоа што кога го зедов чував хрчак кој буквално се скрена откако го вклучив апаратчето,а знам дека не му беше заради повисоката сметка за ел.енергија.
Лето ко лето, ќе отвориш прозорец ќе се наредат цела војска комарци по ѕид, со апаратчето скоро ниту еден не можам да забележам.
Функционира ка мене 2 години без проблем. Ако очекуваш дека секоја мува комарец ќе ја фати за уши, на клоца и низ врата,тогаш нема да си задоволен. Има некој вид на звучник кој испушта звучна вибрација која предизвикува мачнини гадење повраќање,несоница,болки во стомакот, нередовен менструален циклус, и нагон за самоубиство кај инсектите и глодарите. Сигурен сум дека функционира затоа што кога го зедов чував хрчак кој буквално се скрена откако го вклучив апаратчето,а знам дека не му беше заради повисоката сметка за ел.енергија.
Лето ко лето, ќе отвориш прозорец ќе се наредат цела војска комарци по ѕид, со апаратчето скоро ниту еден не можам да забележам.
[DOUBLEPOST=1533114491][/DOUBLEPOST]Kako ste me nasmeale do solzi,posle placlivo utro mi dojdovte kako melem na rana. Vi blagodaram od srce
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Сo исклучoк нa Дoрмеo, Кoсмoдиск и НутриБулетoт, другите прoизвoди им се нaрaчaни и брендирaни oд кинески вендoри кaкo aлибaбa и ги шиткaaт 5 пaти пoскaпo. Сите прoизвoди им ги имa нa ибеј/aли сaмo пoд другo име.



Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако така гледаш и во други продавници има такви производи брендирани по нивна нарачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom