Tип на денот (Читај правила во прв пост)

М

Мартин`

Гостин
Не бе,, поголем баксуз од мене нема.. Во саботата само Итлаија.. денеска.. Англија.. до сеа да собирам ливчиња што ме заебувала само една мислам дека милионер ќе станев!
(y),штета за тикетчево.
Тоа е тоа којзнеа колку добивки над 10К имам изгубено вака поради само една утакмица како дечково што пиша погоре.. само јас може и повеќе од милионер ќе сум станел :D и таман ќе речам ќе играм систем 4/6 на поголеми пари и да заебе една не е проблем тогаш па ни условот нема да го фатам. Само сингл играње.. по 2-3 ливчиња неделно по 1 утакмица на голема уплата.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Гледам Уругвај -Еквадор и не ми е јасно за кого игра Кавани ... дали е напаѓач во Уругвај или дефанзивец во Еквадор.. чист гол спаси телето .. топката одеше во аголот тој ем во офсајд ем не се трга и во нозете го погоди топката .:mad:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
ОМСК - УФА 1 2,10 3/10
Витјаз - ЛЕВ Прага 4,5 + 1,75 4/10
Астана - Казан 5,5+ 2,00 3/10
Повеке инфо во потпис
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Дајте за сабота недела четри утакмици или две да бапнам голема пара :love:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
кај можам да најдам податоци за отсуства на играчи од сите лиги?
сакам за денес да лупнам дубл на псж 1 и динамо киев 1. во бундес коеф е 1,80 за 2000 ден.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
кај можам да најдам податоци за отсуства на играчи од сите лиги?
сакам за денес да лупнам дубл на псж 1 и динамо киев 1. во бундес коеф е 1,80 за 2000 ден.
Baraj na oficijalnite strani na klubojte tamu ti e najsigurno i njatocno ili po vesnici nesto za Francija ke najs ama za Dinamo malku potesko ako nemat na oficijalnata strana
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Котбус - ФСВ Франкфурт

Искрено не очекував да ги видам Котбус толку високо на табелата и без пораз после 4 кола во Цвајта. Ниту пак Франкфурт. И двете екипи се со ист скор, 3 победи , 1 нерешена , 2 примени гола и го делат 2-то и 3-тотоместо на табелата.
Котбус за денес е без ветеранот Банович ( стандарден првотимец , среден ред) , додека сите други се на број.
Франкфурт ќе има малце проблеми. Капитенот Шлике, вениот играч Леки и дефанивецот Јунг нема да можат да настапат на овој натпревар поради повреда. Првите двојца се клучни за тимот. Имат уште двојца кои се подолгро време во аут.
Не ми се многу допаѓа коеф на Котбус, ми делува дека и двата тима тука ќе пробат да останат непоразени и дека бод би ги задоволил. Франкфурт многу зависи од играта на двојцата Албанци: Каплани ( 4 гола ) и Роши, Роши играше за Албанија против Кипар и Швајцарија, па можеби кај него може да има замор.
Лани беше 1:1 во Франкфурт и 0:1 во Котбус. Мислам дека тука може да видеме нерешен исход. Мислам дека и нема да им многу голови, но сепак не сум ич сигурен во изборот на типот за овој натпревар. Одам со x2 на Франкфурт.

Тип : x2 @ 1.70
Инглоштад - Унион Берлин

Двете се непредвидливи екипи. Берлин има 3 порази и една нерешена , додека Инглоштад минатото коло ја оствари првата победа 1:3 на гости кај Падерборн.
Кај домаќините се враќат тројца играчи од повреда и ќе недостасува само еден кој е подолго време повреден, што практички значи за денес имат целосен ростер на располагање.
Играт офанзивен футбал и за утре се очекува исто, напаѓачки да тргнат од првата минута. Во првите 4 кола имат 3/4 ГГ.
Унион пак има добар состав , но има освоено само 1 бод досега од можни 12. Денес ќе имат огромни проблеми, поради повреда или болест ќе фалат : Паренсен ( клучен дефанзивец ), Зоунди ( клучен во средниот ред ), Колман ( дефанзивец ). Тоа се новите повреди, а веќе подолго време во аут се : Коплин ( дефанзивец ) , а вчера не тренираа и се неизвесни : Матушка ( среден ред , клучен) , Куиринг ( напаѓач, клучен ) и Галегос ( напад ).
Ова се веќе сериозни проблеми, посебно во дефанзивата.
И чудно е тоа што коеф рипа за Инглоштад, наместо да паѓа. Беше отворен @ 2.05 ,моментално е 2.10-2.15 ..
Лошата форма и големиот број на изостаноци од дефанзивната линија ми велат дека Унион ќе има проблеми со одбраната на овој натпревар. Двете екипи играт офанзивен футбал, Инглоштад на предходните натпревари креираше доста шанси за гол и даде гол на ¾ натпревари досега, додека Унион прими барем по едне гол на секој натпревар што го одигра досега. Сетоа тоа собрано ми дава две опции : Инглоштад Т1 2+ или 3+. Одам со двата типа :

Тип : Инглоштад Т1 2+ @ 2.30 и Тип : 3+ @ 1.85
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
кај можам да најдам податоци за отсуства на играчи од сите лиги?
сакам за денес да лупнам дубл на псж 1 и динамо киев 1. во бундес коеф е 1,80 за 2000 ден.
Повикани , од сајтот на ПСЖ
ALEX ,AREOLA Alphonse , ARMAND Sylvain ,CAMARA Zoumana ,CHANTÔME Clément ,GAMEIRO Kevin ,HOARAU Guillaume ,IBRAHIMOVIC Zlatan ,JALLET Christophe ,MATUIDI Blaise ,MAXWELL ,MENEZ Jérémy ,NENE ,PASTORE Javier ,RABIOT Adrien ,SAKHO Mamadou ,SIRIGU Salvatorey ,THIAGO MOTTA ,VERRATTI Marco

Овие не се повикани
BODMER Mathieu ,DOUCHEZ Nicolas ,LAVEZZI Ezequiel ,LE CROM Ronan ,LUGANO Diego ,LUYINDULA Peguy ,SISSOKO Mohamed ,THIAGO SILVA ,TIENE Siaka ,VAN DER WIEL Gregory
 

Kajgana Shop

На врв Bottom