Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Сега откако многу првенства се извесни во однос на шампионот, ни сигурните не се баш сигурни. На средина на сезона најдобро се игра со големи уплати.
Koнечен тип, е најлошиот можен начин за добивка во кладењето...
 
А

Атомската мравка

Гостин
Сега откако многу првенства се извесни во однос на шампионот, ни сигурните не се баш сигурни. На средина на сезона најдобро се игра со големи уплати.
Затоа сега соработките највеќе испаѓаат на крајот на сезона како и екипите кои стандардно се борат за излез во европа од скоро сите лиги, јас мирувам периодов после 4 недобитни ливчиња и немање време да ги следам подетално натпревариве. Инаку иста тактика како vidooq користам а добијам нешто повеќе гледам да купам нешто што ќе остане инаку лесно може да се полакомиш и да ги вратиш парите во кладилница па и повеќе од тоа..
 
L

Löwe

Гостин
А што мислите за Галатасарј 1 утре во комбинација со Порто 1 на поголема уплата? Ќе ги биде?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
А што мислите за Галатасарј 1 утре во комбинација со Порто 1 на поголема уплата? Ќе ги биде?
Галата има +5 од Бешикташ,7-8 од Фенер,знаеш и сам колку местат турците,плус вторник играат со Шалке на гости сигурно се спремаат за таа утакмица,плус овие Генчербирлиги се горе не се безвезе, за 1.4 коефициент не вреди,може ќе искочи ама јас не ја играм :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Галата има +5 од Бешикташ,7-8 од Фенер,знаеш и сам колку местат турците,плус вторник играат со Шалке на гости сигурно се спремаат за таа утакмица,плус овие Генчербирлиги се горе не се безвезе, за 1.4 коефициент не вреди,може ќе искочи ама јас не ја играм :)
2-1 :D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Преку 30к сум во плус, така да, може да си дозволам киксови... Се промашува, не дека не...
Jas igram na pojaka uplata na pomali koeficienti...Sakam da te prasam dali uplacas po 1 tiket na den ili pojke na pogolema uplata? ili pak imas i nesto na positno?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Jas igram na pojaka uplata na pomali koeficienti...Sakam da te prasam dali uplacas po 1 tiket na den ili pojke na pogolema uplata? ili pak imas i nesto na positno?
Немам некое правило, едноставно, идам според утакмиците... Кога ми се ептен бош, ке играм нешто со покомплицирани типови, како на пример 1&3+, х-1 итн на ситна уплата до 500 денари...

Кога ке нечекам на пример тим кој дома нема пораз, на двознак ке уплатам поголема сума со уште еден натпревар кој ке биде во стил на тим дава гол против екипа која прима голови на домашен терен, односно натпревар за кој нема да мора да се тресам цел натпревар...

Значи на повисока уплата, барам нешто што ке ми ја дуплира уплатата...

Плус ги следам и табелите, гледам доколку има екипа која е 10 поени пред вториот а игра со екипа на која и се потребни бодови за опстанок или приклучување кон местата кои водат во плеј оф, пробувам на ситно да погодам изненадување...

Така Кардиф го погодив пред 2-3 недели...

Иначе директен одговор, не, не играм повеќе од едно ливче на поголема уплата(2-3000 ден) дневно(кога уплаќам)...
Доколку играм уште едно ливче, максималната уплата е 500 на второто ливче, ма да, многу ретко се дешава тоа, обично само кога игра Јунајтед...

Има денови кога воопшто и не влегувам во кладилница заради слаб избор на натпревари...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Немам некое правило, едноставно, идам според утакмиците... Кога ми се ептен бош, ке играм нешто со покомплицирани типови, како на пример 1&3+, х-1 итн на ситна уплата до 500 денари...

Кога ке нечекам на пример тим кој дома нема пораз, на двознак ке уплатам поголема сума со уште еден натпревар кој ке биде во стил на тим дава гол против екипа која прима голови на домашен терен, односно натпревар за кој нема да мора да се тресам цел натпревар...

Значи на повисока уплата, барам нешто што ке ми ја дуплира уплатата...

Плус ги следам и табелите, гледам доколку има екипа која е 10 поени пред вториот а игра со екипа на која и се потребни бодови за опстанок или приклучување кон местата кои водат во плеј оф, пробувам на ситно да погодам изненадување...

Така Кардиф го погодив пред 2-3 недели...

Иначе директен одговор, не, не играм повеќе од едно ливче на поголема уплата(2-3000 ден) дневно(кога уплаќам)...
Доколку играм уште едно ливче, максималната уплата е 500 на второто ливче, ма да, многу ретко се дешава тоа, обично само кога игра Јунајтед...

Има денови кога воопшто и не влегувам во кладилница заради слаб избор на натпревари...
Па ти си бил про бе :eek: Дај напиши некоја книга нешто и ние да се просветлиме во кладењево...како тоа 500 ден. се ситна уплата? :eek: Како воопшто почна да играш на големи влогови? Како фаќаш 2, 3, 4 коефициент? Па јас од тоа колку пати се имам изгорено вака страв ми е и да помислам на уплата од 300+ денари, а камоли 1000, 2000...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Па ти си бил про бе :eek: Дај напиши некоја книга нешто и ние да се просветлиме во кладењево...како тоа 500 ден. се ситна уплата? :eek: Како воопшто почна да играш на големи влогови? Како фаќаш 2, 3, 4 коефициент? Па јас од тоа колку пати се имам изгорено вака страв ми е и да помислам на уплата од 300+ денари, а камоли 1000, 2000...
Ставиш 400Е на Манчестер 1 дома со WBA на 1,25 коеф, земеш 500 Е, 100Е ти се чисти, и од тука па натака играш со тие 6 000...
Не дека 500 денари не се пари, ама ги викам "ситни" заради уплатите од 2.3 000 денари...

Ја тие 6000 чисти ги уплатив на 1.50 коеф, па добивката од тие 6000(3000) ги уплатив на 2 коефициент итн...

Нормално, чекаш солидни утакмици и мора да си стрплив...

Ако стигнеш до 10-12 000, немој сите да ги коцкаш, туку 2-3 000... да си имаш back up money, ако удриш 2 пати по ред на бандаж....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ставиш 400Е на Манчестер 1 дома со WBA на 1,25 коеф, земеш 500 Е, 100Е ти се чисти, и од тука па натака играш со тие 6 000...
Не дека 500 денари не се пари, ама ги викам "ситни" заради уплатите од 2.3 000 денари...

Ја тие 6000 чисти ги уплатив на 1.50 коеф, па добивката од тие 6000(3000) ги уплатив на 2 коефициент итн...

Нормално, чекаш солидни утакмици и мора да си стрплив...

Ако стигнеш до 10-12 000, немој сите да ги коцкаш, туку 2-3 000... да си имаш back up money, ако удриш 2 пати по ред на бандаж....
Оф леле со тие 1.25 коеф. Како да ги начекам, а да не ме заебат? :eek: Знајш како лесно со мојата (не)среќа таа утакмица може многу лесно да излезе 2-2 и да се чешам после :eek: Абе колку пати сум мислел, премислувал, сум пробувал дубл со по 1.3-1.5, кошарка само колку пати ме паднала за еден ебан кош, колку пати сум играл ГГ а завршила 0-1, 2-0...колку пати сум паѓал на дупли шанси, ех....:tapp:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Денес се е до информирањето...
Јас чекам еден час до мечот да го видам составот, пред да ставам добри пари...

Мурињо ми го стави еднаш со Аднан или Адан или како и да се вика тој месечарот...
Од тогаш, строго составите гледање, па кладилница...

И гледај да избереш состав кој игра за нешто... Манчестер игра без калкулации досега... Италијаниве некако не ми се сигурни за поголема уплата, освен Милан дома... Некогаш знам и на дупла да го играм...

И да не заборавам, СРЕЌА треба...

Порто пред некоја недела имаше 22 удари во гол и не победи...
Вердер му даде гол на Б,Минхен со 10 играчи, и покрај нивниот скор од 2 или 3 примени гола во 2013...

Кога сака, сака... кога не сака, и газот со зејтин да го премачкаш, џабе ти е...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
За денеска според мене,Химки-Сиена монтепаски е најсигурен 1,евролига.Химки игра страшно на домашен терен,самиот факт дека тука падна и Барселона,говори колку са доминантни на домашен терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom