Tип на денот (Читај правила во прв пост)

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Овде не помагаат статистики, ова се реванши и екипите мора да даваат голови ако сакаат да одат понатаму.
Ова се реванши ама испушти да кажеш во која лига. Европа лига. Нема заебанции со Европа лига :pos:

Штотуку нели искуси испаѓање на ланскиот шампион што го демолираше и шампионот на ЛШ од Рубин Казан кој се натпреварува во лига која што сеуште не е ни почната. Затоа не викам статистики да следиш, викам да си ги штедиш парите за Европа лига
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Дефинитивно у ова највеќе се мести,2 пенали црвени глупости и 1-1 крај Днипро,мамата нивна местачка.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ова се реванши ама испушти да кажеш во која лига. Европа лига. Нема заебанции со Европа лига :pos:

Штотуку нели искуси испаѓање на ланскиот шампион што го демолираше и шампионот на ЛШ од Рубин Казан кој се натпреварува во лига која што сеуште не е ни почната. Затоа не викам статистики да следиш, викам да си ги штедиш парите за Европа лига
Како го нагласуваш ова Европа ко да е Океанија па шампионатот е полу-аматерски и не вреди да се игра.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Како го нагласуваш ова Европа ко да е Океанија па шампионатот е полу-аматерски и не вреди да се игра.
Не е полу-аматерски ама не ни пробувај да ме убедиш дека не е направен и проширен 90% ако не 100% за потребите на кладилниците, а не на клубовите.

Па ако се сеќаваш на интертото купот кој што е претходник на оваа натпреварување беше специфично направен за во лето да има што да понудат кладилниците (тото = тотализатор т.е. спортска прогноза порано). Па веќе имаш црно на бело дека турнирот е за потребите на кладилниците. Сега е малце замаскирано и споен со бившиот Куп на победници на купови, подоцна неколку години УЕФА куп, и му е ставено име Европа лига за да се порадуваат послабите клубови дека е направен за нивна цел и нивен пласман во некој Европски куп а не дека играат во Интертото куп буквално направен за кладилници. Со други зборови името различно, намената иста, буквално мачкање на очи на обичните луѓе и на финансиски послабите клубови.

Умрел фудбалот одамна, јас како помлад не сум го начекал :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
ОМСК 1(-1.5)
Казан 4,5+
Трактор 4,5+
Магнитогорск 4,5+
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 00:10 ---
И да не заборам
Загреб -Задар 1 ова треба да е фикс на колото
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Risky single
20:45 Galatasaray - Schalke
Tip: Burak Yilmaz to score anytime @ 2.6
Burak Yilmaz to score first goal @ 7

Честито пари за тие што ме следат на блог :D :D :D :D :D :D








Утре одам со:
Рубин Казан 1Х
Челзи 1
Курац.

МВВ Мастрихт 2&3+ ако има над 3 коеф ја лупам сингл
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
177
кај е бе тој Савехоф што ја пиша кец. Лига на Шампиони ракомет ми игра против Цеље. Каде бе младиќу дојава да не ти беше. Ракометов не е фудбал па да си пуштаат. и минатата недела јас чекам горење да губи кај силкеборг, отворам форум дојава двојка :facepalm:
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:54 ---
Утре дефинитивно Каен-Лавал 1&3+ .. и само 3+ (2.20) на ГОЛЕМА уплата. не е дојава исто како што и дојави за нас смртниците не постојат.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:59 ---
Да се проба едно системче:

Жалгирис 1
Макаби 1
Нант 1 хен. пол. (-1.5)
Савехоф 1
--------------------------------------
Интер, Зенит, Менхенгладбах, Динамо сите 2&3+
БАТЕ 2

од овие барам 2/5

од 332 ден. до 5120 ден.
не ме интересираат лига европа натпревариве, туку како ја сети сацехоф кец ме интересира да ми објасниш, и тоа за во стуб
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
кај е бе тој Савехоф што ја пиша кец. Лига на Шампиони ракомет ми игра против Цеље. Каде бе младиќу дојава да не ти беше. Ракометов не е фудбал па да си пуштаат. и минатата недела јас чекам горење да губи кај силкеборг, отворам форум дојава двојка :facepalm:
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:54 ---
Утре дефинитивно Каен-Лавал 1&3+ .. и само 3+ (2.20) на ГОЛЕМА уплата. не е дојава исто како што и дојави за нас смртниците не постојат.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:59 ---

не ме интересираат лига европа натпревариве, туку како ја сети сацехоф кец ме интересира да ми објасниш, и тоа за во стуб
Силкеборг не мораше да биде дојава. Се што досега беше одиграно во групата упатуваше на тоа дека Цеље ќе го добие Силкеборг, па многумина се изгореа, меѓу нив и јас :mad:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ОМСК 1(-1.5)
Казан 4,5+
Трактор 4,5+
Магнитогорск 4,5+
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 00:10 ---
И да не заборам
Загреб -Задар 1 ова треба да е фикс на колото
зошто?
оти мислиш дека играат 3 за 3?
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 10:59 ---
кај е бе тој Савехоф што ја пиша кец. Лига на Шампиони ракомет ми игра против Цеље. Каде бе младиќу дојава да не ти беше. Ракометов не е фудбал па да си пуштаат. и минатата недела јас чекам горење да губи кај силкеборг, отворам форум дојава двојка :facepalm:
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:54 ---
Утре дефинитивно Каен-Лавал 1&3+ .. и само 3+ (2.20) на ГОЛЕМА уплата. не е дојава исто како што и дојави за нас смртниците не постојат.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 01:59 ---

не ме интересираат лига европа натпревариве, туку како ја сети сацехоф кец ме интересира да ми објасниш, и тоа за во стуб
зошто? каен 1 и 3+?
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Па во последните 4/5 утакмици имаат извадено 2-1 3-1....
Каен дома последниве 2 месеци има изгубено само 2 пати, а Лавал нема ниедна победа...

http://www.rezultati.com/utakmica/KEOQidMj/#omjer;overall

Башка Лавал се борат за да не испаднат, а Каен се бори за достигни 3то место..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom